ÚVOD / Blog

Blog

13. 04. 2017
Unicorn College od letošního akademického roku zavedla osobnostní a studijní poradenství. Cílem je pomoci studentům v náročných studijních situacích (problémy s přípravou na zkoušky a testy, neúspěch u zkoušek, podmíněný zápis aj.), poradenství v obtížných životních a sociálních situacích s dopadem na plnění studijních povinností, pomoc studentům s dalšími specifickými potřebami.
#studium, #rady, #vzdelani,
#UnicornCollege
05. 04. 2017
myHome – studentský projekt a zajímavá aplikace IoT řešení v praxi. Jak si vede po pár dalších měsících práce? Na čem právě pracuje Jakub Kubaščík? A co byste měli splnit, pokud chcete pracovat v jeho týmu? Přijměte naše pozvání a začtěte se do nového myHome blogu.
#Jablotron100, #IoT,
#JakubKubascik,#student,
#projekt
13. 01. 2017
Dnes přinášíme pohled na matematiku, zprostředkovaný naším vyučujícím prof. Ing.  Zdeňkem Zelingerem, CSc., který je kapacitou nejen na matematiku, ale především na fyziku a chemickou fyziku, a mj. interním kmenovým pracovníkem Akademie věd ČR. Studenty a zájemce ve škole seznamuje, v rámci svého předmětu Zábavná matematika, s pohledy na matematiku, které přesahují rámec standardního studia.
#studium, #rady, #vzdelani,
#matematika
06. 01. 2017
Pokud váháte, zda se máte přihlásit na technický nebo ekonomický obor u nás, a pochybujete, zda zvládnete náročnější předmět - jakým je například vysokoškolská matematika - pak je následující dvoudílná série určená právě pro vás.
#studium, #rady, #vzdelani,
#matematika
16. 11. 2016
Vědecká konference Unicorn College Open, které se pravidelně účastní špičkoví odborníci z Unicornu i partneři z řad technologických leaderů, je opět za námi. Již poosmé bylo cílem představovat a šířit aktuální témata ze světa IT. Letos se atmosféra nesla v duchu tématu Internet of Things.
#vedeckaKonference, #UnicornCollegeOpen, #konferencePraha,
#IoT
02. 11. 2016
O Unicorn College jsem se dozvěděla na doporučení, když jsem jednoho dne zavítala na workshop RailsGirls v Praze. Má přidělená koučka na škole v té době studovala a vše mi detailně popsala. Protože se tam také učilo Ruby, a já chtěla do IT oboru, přihlásila jsem se.
#studium, #UnicornCollege, #student,
#Ruby
11. 10. 2016
To, co následuje vlastně vůbec nemusíte číst, pokud je Vám úplně jasno, co znamená přechod na vysokoškolské studium. Právě jste se stali studenty vysoké školy. Co se změní a co je dobré si uvědomit?

 
#studium, #vzdelani, #prvnirok, #rady, #timemanagement
19. 09. 2016
Zimní semestr klepe na dveře a s ním na dveře Unicorn College klepou i Ozoboti, dospělácké stavebnice, nové předměty, postupy
a v neposlední řadě i kladiva, protože škola právě prochází zásadní rekonstrukcí. Ta přinese studentům však daleko více než jen nové zásuvky v učebnách...
 
#studium, #vzdelani, #StudentFirst, #ozobot
10. 09. 2016
S Michalem Brožkou (Chief Investment Officer Raiffeisenbank a.s.) se můžete setkat a debatovat osobně, pokud se zapíšete na náš předmět Banky, finance a finanční trhy. Jeho vyučování u nás je důkazem, že na UC najdete jen odborníky na slovo vzaté.
#studium, #medailonek, #vyucujici
31. 08. 2016
Pamatuji si, jako by to bylo včera, kdy společnost Apple v roce 2010 poprvé představila trhu svůj iPad. Když jsem tehdy sledoval Steva Jobse, jak prezentuje placatou krabičku, na které je možné psát, ze které je možné mít přístup k internetu, spouštět aplikace, číst si knížky, poslouchat hudbu nebo sledovat filmy, říkal jsem si: Wow, konečně něco do škol.
#vzdelani, #studium, #tablety
24. 08. 2016
Výzva a zábava zároveň. Tak popsal Jakub Kubaščík začátky své práce na projektu chytrého docházkového systému s využitím zabezpečovacího systému Jablotron 100 a komunikujícího přes MS Azure. Jeho základy položil spolu s několika kolegy z Unicorn College na soutěži Hack IoT podporované IBM, která probíhala právě v prostorách naší školy.
#Jablotron100, #IoT,
#JakubKubascik,#student,
#projekt
12. 08. 2016
Zuzka Dostálová původně vystudovala sociologii. Dnes je z ní nadšená programátorka. Zásadní změnu v jejím životě sehrála Unicorn College. Na škole strávila dva roky, poté se přesunula na magisterské studium nových médií. Kromě jiného působí také v organizaci Czechitas a je aktivní koučkou a pořadatelkou programovacích a herních workshopů.
#studium,
#UnicornCollege, #Czechitas
03. 08. 2016
Vysoká škola v malé zemi nemusí být outsider. Ačkoli je Unicorn College relativně malá, ve srovnání se zahraničím obstojí a flexibilně implementuje světové trendy. Dokazují to poznatky, které si ředitel školy Marek Beránek přivezl z konference WORLDCOMP’16 z Las Vegas.
#vzdelani, #konference,
#WORLDCOMP2016, #FutureEdTech, #LasVegas, #nearpod, #StudentFirst
28. 07. 2016
Praktická zkušenost, schopnost předat vědomosti a hlavně zápal pro věc. Pokud učiteli tohle nechybí, je to výhra pro školu i studenty. Unicorn College má štěstí. Schopných lektorů zde učí hned několik. Jedním z nich je třeba nový zástupce vedoucího IT katedry Miroslav Žďárský.
#IoT, #feedback, #studium, #vyucujici, #kdosihrajenezlobi
19. 07. 2016
Když se školní demo zabezpečovacího systému změní ve funkční prototyp, je to výzva. Jakub Kubaščík se jí nezalekl. Hračka, kterou ovládá vzdáleně přes Raspberry Pi, se tak postupně vyvíjí v produkční verzi.
#Jablotron100,
#IoT, #JakubKubascik, #student, #projekt
11. 07. 2016
Když David Čápka začal psát kód ITnetwork, rozhodně nečekal, že se jeho studentský projekt rozroste v sociální síť s komunitou zkušených programátorů. Za měsíc ji v průměru navštíví 100 tisíc lidí, kteří zde najdou zdarma vzdělávací materiály, tutoriály, workshopy a kurzy programování. Jako doplněk k výuce ji využívá i naše škola.
#ITnetwork, #projekt, #DavidCapka, #student, #startup
04. 07. 2016
Naši studenti mají hodně společného. Rozhodli se pro stejnou vysokou školu, mají shodné podmínky hodnocení z předmětů a u závěrečných státních zkoušek je čekají identické okruhy otázek. Přesto nikdo z nich není pouhou položkou v evidenci.
#studium, #studijnioddeleni, #novinky
26. 06. 2016
Jsou dva druhy zpráv. Špatné a ty, které upřímně potěší a dají pocit, že to, co děláme, má smysl. O jeden takový se s vámi chceme podělit.
#UnicornCollege, #studium, #absolvent
17. 06. 2016
Právě jsem v Londýně na konferenci o inovacích ve vzdělání Future Edtech 2016. Vstřebávám nové podněty a spoustu inspirace. Podobně jako před lety v Mnichově na semináři Apple o zapojení iPadů do výuky.
#vzdelani, #FutureEdTech, #londyn, #konference