ÚVOD / Blog / Feedback, cesta do studentovy duše

Feedback, cesta do studentovy duše

Praktická zkušenost, schopnost předat vědomosti a hlavně zápal pro věc. Pokud učiteli tohle nechybí, je to výhra pro školu i studenty. Unicorn College má štěstí. Schopných lektorů zde učí hned několik. Jedním z nich je třeba nový zástupce vedoucího IT katedry Miroslav Žďárský.
Zdravím všechny studenty, kolegy, nadřízené, zkrátka všechny, kteří mají něco společného s Unicorn College. Rodiče mne nazvali Miroslavem Žďárským a jedna vysoká škola k tomu přidala Ing.
Někteří z vás mne již potkali na předmětech Company ICT, Relační databáze či Architektura databázové platformy Oracle.
Dlouhá léta jsem se zabýval návrhem a tvorbou větších či menších informačních systémů pro tuzemské i zahraniční zákazníky Unicorn Systems v oblastech jako je bankovnictví, retail, pojišťovnictví apod.
Hlavní zaměření mám sice na velké enterprise databáze (Oracle apod.) a jejich návrh a optimalizaci, ale také jsem si zaprogramoval v Javě, Pythonu a Delphi. Ne, děrné štítky jsem opravdu nezažil, tak starý zas nejsem ;)
Pak jsem taky řídil různé týmy, vyvíjel nad BPM platformou, připravoval performance testy, navrhoval architekturu různých IS, připravoval velké datové migrace, psal technické projekty, úvodní studie … Letos v červenci jsem přijal další výzvu a nastoupil na pozici zástupce vedoucího IT katedry na naší škole.
Co všechno je a bude mým úkolem, zatím neprozradím. Určitě ale chci využít své dosavadní zkušenosti z praxe a nadšení pro 3D tisk, IoT, Arduino, Raspberry Pi, Ozoboty, roboty, drony, virtuální realitu a všemožné další gadgety.
Víte přece, jaký je rozdíl mezi dítětem a dospělým mužem? Pouze cenou jeho hraček. A kdo si hraje, nezlobí.
Proč vám to všechno píšu? Chtěl jsem se představit a požádat vás o spolupráci. Feedback (zpětná vazba), pro někoho buzzword, pro mne neskutečně důležitá věc, jak se zlepšovat. Nebojte se na mne proto obrátit s jakýmkoliv nápadem, připomínkou ale i kritikou ohledně naší školy (pokud je konstruktivní). Máte-li něco na srdci a chcete z jakéhokoliv důvodu zůstat v anonymitě, zvolte jakoukoliv rozumnou možnost. Anonymní telefonáty z neznámého čísla ve dvě ráno z hospody ovšem dobrým způsobem nejsou!
No a teď dost keců a hurá do práce, přípravy nového semestru jsou v plném proudu, máte se na co těšit!