ÚVOD / Blog / Unicorn College jako nový impuls

Unicorn College jako nový impuls

Zuzka Dostálová původně vystudovala sociologii. Dnes je z ní nadšená programátorka. Zásadní změnu v jejím životě sehrála Unicorn College. Na škole strávila dva roky, poté se přesunula na magisterské studium nových médií. Kromě jiného působí také v organizaci Czechitas a je aktivní koučkou a pořadatelkou programovacích a herních workshopů.
Chtěla jsem se naučit programovat a prioritou pro mě bylo jedinečné spojení studia s praktickou zkušeností v oboru. Na Unicorn College jsem se z počátku bála přihlásit. Nepocházela jsem z IT prostředí, o programování jsem nevěděla prakticky nic.
Impulsem, který mi převrátil život vzhůru nohama, byla návštěva Dne otevřených dveří. Popovídala jsem si s ředitelem školy a zjistila, že je nakloněná i naprostým nováčkům. Inspirovalo mě to. Vyplnila jsem přihlášku a napsala stipendijní test. Uspěla jsem a nemusela platit školné.
Když jsem uvažovala, kam se přihlásím na vysokou, byla pro mě důležitá praxe. Čas ukázal, že Unicorn College byla dobrá volba. Už po roce studia jsem si našla práci v oboru.
Škola mne dokázala nadchnout pro věc. Bylo pak mnohem snazší dělat něco sama, získávat znalosti a jít do hloubky. Je to menší soukromá škola, takže si studentů mnohem víc všímá. Pomocnou ruku vám ochotně podají i učitelé.
Pro mě je Unicorn College především férová. Když se člověk studiu věnuje, učitelé to patřičně ocení. Těm, co tápou, nabízí třeba doučování a večerní kurzy. Výhodou jsou i studijní materiály, které jsou k dispozici on-line. Velmi příjemné je také moderní prostředí školy.
Část výuky se koná přímo v prostorách Unicornu. Byl to super pocit procházet se po chodbách tak velké korporace. Jako student jsem si mohla představit, jaké to bude, až se stanu součástí něčeho podobného.
Osobně jsem měla trochu strach z matematických předmětů. Ale i ty jsem se dokázala naučit, díky praktické, přehledné výuce a veškeré dostupné podpoře ze strany profesorů, kteří dokázali probíranou látku jasně a srozumitelně vysvětlit.
Díky za tu možnost!
Zuzka Dostálová, Ruby developer, MSD