ÚVOD / Blog / Rozhodnutí studovat IT na Unicorn College mi změnilo život naRuby

Rozhodnutí studovat IT na Unicorn College mi změnilo život naRuby

O Unicorn College jsem se dozvěděla na doporučení, když jsem jednoho dne zavítala na workshop RailsGirls v Praze. Má přidělená koučka na škole v té době studovala a vše mi detailně popsala. Protože se tam také učilo Ruby, a já chtěla do IT oboru, přihlásila jsem se.
Přihláškou ke studiu jsem zpečetila své rozhodnutí, že chci opravdu být v IT světě, naučit se programovat a rozumět technologiím. Dálkové studium při práci vyžaduje odhodlání, vytrvalost a schopnost věci včas dokončovat. Unicorn College však pro to nabízí skvělé podmínky, je flexibilní, opravdu se snaží vyjít vstříc, je tam možnost individuálních termínů zkoušek, větší rozpětí zkouškového období, více termínů a pokusů, večerní kurzy, doučování. Předměty jsou někdy docela těžké, ale s vůlí jsou opravdu možnosti, jak jimi projít. Výhodou je i výuka o víkendech. Člověk si tak nemusí brát dovolenou, aby zvládal studium.
Již v prvním roce studia jsem cítila, že se opravdu posouvám, začaly se mi otevírat nové dveře v oboru. Netrvalo to dlouho a našla jsem si první místo přímo v oboru. Nejen proto jsem pokračovala a stále pokračuji se studiem dál.
Pro mě osobně je výhodou flexibilita a praktičnost školy. Žádnou aktivitu nebo předmět nepovažuji za zbytečný, vše se učím ráda a ráda do studia investuji volný čas, protože vím, že znalosti využiji. Studuji kombinaci IT a ekonomických předmětů, takže je pro mě těžké, jako člověka, který do té doby dělal obchod a finance, toto vše skloubit.
Díky škole jsem se dozvěděla, jak funguje celý proces vývoje software, naučila mě všechny jeho části, od návrhu, architektury, naprogramování a otestování. Díky workshopům, úkolům jsem si musela vše vyzkoušet na vlastní kůži. Škola představuje zároveň systém fungování velkých firem a korporací, jejich postupy práce, vyučující jsou taktéž lidé z oboru. Já to samozřejmě můžu použít pro své podmínky, nicméně už jen ten přehled mi poskytl potřebné souvislosti, jak funguje celý IT business a co vše se v něm dá dělat. Naučila jsem se i analýzu, testování, návrh software nebo třeba algoritmů nebo praktičtější dovednosti jako je třeba správa sítí pro operační systémy Windows i Linux. Nikoho nemine ani tvorba vlastních programů, webů nebo mobilních aplikací. Z ekonomických předmětů musíme zvládat teorii jak řízení podniku jako jednotky, tak makroekonomické a obecně hospodářské teorie.
Také bych chtěla zmínit výuku matematiky na škole. Pokud vás brzdí, že jí nerozumíte, troufám si říct, že díky studiu na této škole to skutečně změníte, i když jinak matematika nebyla váš šálek čaje.
Osobně si cením i kvalitních materiálů, dostupných online, takže nemusím pořizovat žádné učebnice nebo extra knihy, žádné další investice navíc. Vše mám v tabletu a můžu si pročítat materiály kdykoliv, o všech dostupných předmětech na škole.
Ač jde o menší, soukromou školu, kde brzy poznáte všechny profesory, prostředí je krásné, moderní a neformální, najdete tam i klid pro učení.
Pro mě hraje Unicorn College důležitou roli, nejen při změně kariéry, ale také protože jsem i po dvou letech ze studia stále nadšená a baví mě to tu.
Kdo hledáte příjemné prostředí, flexibilní výuku a praktické zaměření, určitě se přihlaste.
Eva Černíková