ÚVOD / Blog / Matematika na Unicorn College - 1. díl

Matematika na Unicorn College: náš přístup je praktický, učíme z vybraných témat jen to podstatné. Od studentů ale vyžadujeme účast a úsilí.

Pokud váháte, zda se máte přihlásit na technický nebo ekonomický obor u nás, a pochybujete, zda zvládnete náročnější předmět - jakým je například vysokoškolská matematika - pak je následující dvoudílná série určená právě pro vás.
Dozvíte se jestli se máte matematiky opravdu bát, jaké máte u nás možnosti. Seznámíme vás s garanty tohoto předmětu, kteří u nás vyučují.
Věříme, že získáte odvahu překonávat i předměty, které patří mezi ty náročnější.
Ve spojení matematika a Unicorn College  je na prvním místě paní Jana Kimrová. Bezpochyby s ní budete řešit většinu záležitostí ohledně matematiky u nás na škole.
Paní Kimrová vystudovala matematicko-fyzikální fakultu UK, a i přesto, že to tak zpočátku vůbec nevypadalo, objevila v sobě matematický talent.
I proto je to chápavá bytost, díky které funguje na škole doučování, a která je ochotná vždy poradit. Kromě teorie a seminářů v rámci běžného rozvrhu se tak můžete přihlásit i na večerní kurz matematiky nebo využít doučovacích či konzultačních hodin nad rámec výuky.
Z toho vám už je určitě jasné, že na to nebudete sami. Společně můžete procházet typové příklady a oblasti, které se pak objevují v testech a u zkoušek.
O přístupu naší školy k matematice jsme se bavili s paní Kimrovou přímo. Svůj pohled shrnula těmito slovy:
„Z naší strany je důležité, aby studenti chtěli chodit do školy. Aby slyšeli od určité látky vždy několik různých podání. Osobní kontakt s vyučujícím je hodně důležitý pro zvládnutí těchto předmětů. Snažíme se mít na škole jen vyučující, kteří jsou trpěliví a mají ochotu se studentům věnovat.
Ze strany studentů je důležité nebát se mluvit. A ptát se. Když něčemu student nerozumí, tak nám to řekne. Pro nás je to jednak zpětná vazba. A také víme, s čím konkrétně můžeme pomoci. Počítáme s tím, že některé věci nelze pochopit hned napoprvé. Jednoduše, pokud se ptáte – tak máte výsledky.
Pokud vás to povzbudilo, počkejte si na další díl příští týden, nebo se rovnou přihlaste ke studiu