ÚVOD / Blog / myHome - aktuální stav

myHome - aktuální stav

myHome – studentský projekt a zajímavá aplikace IoT řešení v praxi. Jak si vede po pár dalších měsících práce? Na čem právě pracuje Jakub Kubaščík? A co byste měli splnit, pokud chcete pracovat v jeho týmu? Přijměte naše pozvání a začtěte se do nového myHome blogu. Pokud chcete vědět, co dnešnímu stavu předcházelo, přečtěte si i předchozí příspěvek:  Nástrahy Jablotron Azure: Jak pokračuje práce na chytrém docházkovém systému.
Dobrý den a opět Vás rád vítám u další aktualizaci stavu vysokoškolského projektu myHome. V průběhu zimy jsme optimalizovali návrh řešení výchozí brány tak, aby došlo k zajištění maximální stabilitě a spolehlivosti aplikace, která běží na výchozí bráně. Pro připomenutí, výchozí brána je hlavní mozek domácnosti, který spojuje jednotlivá zařízení a umožňuje obousměrnou komunikaci. Výchozí brána komunikuje přes Microsoft Azure, který ztvárňuje prostředníka zařízení a cloudu Plus4U, ve kterém běží mobilní aplikace myHome. 
Nyní jsme ve fázi, kdy pracuji na hlavním aplikačním klientem tak, aby šly přidávat jednotlivá zařízení jako do stavebnice, dále se učím nové funkčnosti, které umožní pokročilou administrační správu – údržba, aktualizace, restartování, atd...
Hlavní důraz je na dokončení hlavní části výchozí brány a poté rozšíření podpory o další zařízení. Již plánujeme začlenění BigClown a podporu jejich postupně se rozvíjejícího ekosystému. Pomalu rozšiřujeme tým a už se těším, až se budeme moct pochlubit dalším pokrokem. Víc hlav, víc ví – začneme rozdělovat práci a zaměřovat se na určité části. Práce je dost a tímto bych vyzval studenty Unicorn College, pokud máte zájem se účastnit ranného vývoje nového projektu, tak mě neváhejte kontaktovat na jakub@kubascik.cz.
 Mějte se hezky, Jakub