ÚVOD / Blog / Svou firmu jsem založil během studia na Unicorn College

Svou firmu jsem založil během studia na Unicorn College

„Pokud chcete hned ze začátku sbírat zkušenosti z praxe, Unicorn College je správná volba.“ Že tato slova odněkud znáte? Ano, o naší škole toto prohlásil jeden z mnoha úspěšných absolventů, Vráťa Kalenda, kterého můžete znát také z videa na našem webu.
Unicorn College vychovává absolventy, kteří se na trhu práce neztratí - ať už jako zaměstnanci významných firem či zakladatelé vlastních úspěšných projektů. Toto zájemcům o studium a všem ostatní netvrdíme jen tak. A právě Vráťa je toho důkazem. Na školu šel hlavně kvůli tomu, protože chtěl od začátku přesah získaných znalostí do praxe. Chtěl se učit technologie a postupy, které se dnes běžně používají při tvorbě a návrhu software. Unicorn College jeho očekávání v tomto ohledu plně naplnila.
Vráťa Kalenda je nadšencem do IoT, softwarovým architektem a vývojářem ve společnosti Applifting, kterou založil společně s vyučujícím, kterého potkal právě na Unicorn College. Již třetím rokem úspěšně vytváří úžasné webové i mobilní aplikace a přivádí nápady a vize jejich zákazníků k životu. Mimo vývoje mobilních a webových aplikací se zabývají oblastmi Internet of things a Developer experience. Jeho firma se stihla za rok pořádně rozrůst. Aktuálně pracuje v Applifting čtrnáct lidí a stále hledají nové appliftery.
Co je klíčem jejich úspěchu? Od počátku staví spolupráci na úzkém vtahu s klientem a vědí, že spokojeného klienta dělá úspěšný produkt. Aby toho dosáhli, využívají ke své práci nejmodernější technologie a postupy, vše důkladně testují a vylepšují, dokud výsledek není perfektní. Ovšem nejen technologie jsou klíčem úspěchu. Jejich aplikace vznikají pod taktovkou sehraných expertů, kteří sledují nejnovější trendy, rozvíjí se v aktuálních technologiích, a proto si dovolují tvrdit, že žádný projekt není tak obtížný, aby jej nezvládli.