ÚVOD / Blog / Zapojte se do výzkumu aplikací pro Internet věcí (IoT) !

Zapojte se do výzkumu aplikací pro Internet věcí (IoT) !

Unicorn College společně s nově založeným Unicorn Research Centre nabízí uplatnění studentům na vědeckovýzkumných projektech. Aktuálně nabízíme aktivity související s rozvojem IoT aplikací. Práce jsou směřovány od „hobby“ úrovně (Raspberry Pi, Arduino), přes poloprofesionální řešení (BigClown) až po profesionální aplikace (PLC ve spolupráci se společností Teco).
Dobrým příkladem je tým studentů Petra Miňovského, Leoše Drdy a Filipa Hrabce kolem nově zřízené IoT laboratoře v prostorách školy na Parukářce. V současné době, kdy je zájem o internet věcí na vzestupu a dostává se do povědomí více lidem, se týmu zmíněných studentů naskytla možnost spolupráce se společností Teco a.s. pod záštitou Unicorn College. Společnost Teco a.s. se zabývá výrobou PLC řídících jednotek, které se používají např. v průmyslové automatizaci nebo k řízení chytrých domů. Nám bylo umožněno zúčastnit se školení v jejich kolínském sídle a na jehož závěr nám byly zapůjčeny základní programovatelné komponenty (řídící jednotka, moduly, sensory, …) k praktickému využití v naší školní IoT laboratoři.
Zatímco využití prvků PLC ve výrobních závodech a průmyslu je rozšířené, zemědělství v našich podmínkách, zvláště pak drobné farmy a chovné stanice, jsou touto technologií téměř nedotčeny. Z tohoto důvodu jsme téma našeho projektu začali směrovat touto cestou a postupně se zrodil nápad vytvořit model „chytré farmy“, kde bychom pomocí komponent PLC mohli ať už na dálku přes aplikaci, či automaticky, monitorovat a ovládat chod farmy. Podobně jako u chytré domácnosti, bude možné ovládat osvětlení či ventilaci. Pracujeme ovšem také na systému, který bude řešit krmení a napájení zvířat. Plánujeme také propojit celý systém s kamerami, aby uživatel mohl sledovat svůj objekt v reálném čase.
Tento projekt je pouhým začátkem. V oblasti IoT chystáme další projekty, na kterých se může podílet každý student. Nebojte se využít jedinečné příležitosti a přidejte se k nám! V případě zájmu se přihlaste na studijní oddělení Unicorn College.