ÚVOD / Blog / Tomáš Kroček - nový vedoucí Katedry informačních technologií

Tomáš Kroček - nový vedoucí Katedry informačních technologií

Tomáš Kroček není na Unicorn College žádným nováčkem, avšak nově zastává funkci vedoucího Katedry IT. Kde vidí potenciál, čeho chce dosáhnout a na co se studenti můžou těšit? To vše nám prozradil v nedávném rozhovoru.
1. Představte se nám, kdo jste?
Srdečně zdravím všechny čtenáře. Jmenuji se Tomáš Kroček a na Unicorn College (UCL) zastávám pozici vedoucího Katedry informačních technologií. Moje spolupráce s UCL začala již v roce 2008, kdy jsem se zaměřoval na výuku vybraných předmětů, postupem přibylo vedení bakalářských prací, a tak tomu bylo v podstatě až do července tohoto roku. Do té doby jsem měl hlavní úvazek v Unicorn Systems (USY) jako konzultant a výuka na UCL byla takovým příjemným zpestřením pracovní náplně. A musím říct, že je tomu tak i dnes. Mám rád kontakt s lidmi a je mi ctí s nimi sdílet nadšení pro společnou věc – běžně to označujeme spojením „být na stejné vlně“.
2. Proč jste se rozhodl pro tuto pozici?
Proč? Myslím, že je fajn přijmout výzvy, které Vám život nachystá. A tohle byla určitě jedna z nich. V Unicornu pracuji už přes 10 let a vždy, když to někomu vypravím, působí to číslo na něj strašně staromódně. Musím však říct, že v mém případě byly příležitosti projít si řadou pestrých projektů. Také jsem prošel různými rolemi, od technických, přes řídící až po obchodní. A celou tou kariérou se mi táhne lektorství – pravidelně školím, nejen studenty UCL. Vedu i různá interní a externí školení v rámci Unicornu, takže školím i naše spolupracovníky a klienty. Čili kromě výzvy představuje tato pozice, s ohledem na mé všemožné lektorství, i mé poslání.
3. Co od této práce očekáváte a na co se těšíte?
V každé práci se těšíte na nové aktivity, lidi a příležitosti. Čím více nových vjemů přijímáte, tím více se otevíráte a přicházíte na nové myšlenky. Alespoň u mě tomu tak je. Očekávám zde prostor pro kreativitu, pro hledání nových příležitosti ve vzdělávání. Očekávám, že se nám podaří rozvíjet zajímavé nápady od studentů, spolupracovníků a partnerů. Očekávám, že tyto nápady přetavíme do zajímavých projektů a ty nejlepší z nich se chytí na trhu. A taky očekávám, že s tím vším bude hodně práce, nějaké to zklamání, někdy to všechno asi budu chtít vzdát, ale očekávám, že jen tak neuteču a něco nového se zase naučím.
4. Čeho chcete dosáhnout?
Cíle jsou vždycky vysoké a je jich nepočítaně, ale zkusím vyjmenovat ty nejdůležitější. Chci efektivně propojit UCL s USY. Správné projekty se správnými lidmi a naopak. Nějaká forma spolupráce zde samozřejmě probíhá, ale já zde vidím daleko větší potenciál. Chci více zapojit studenty do základních projektů. Z těchto projektů mohou vznikat bakalářské práce a tyto práce jsou pak atraktivní vizitkou studenta. Mnohdy nás tyto projekty ovlivní po velmi dlouhou dobu života… A v neposlední řadě chci dále rozvíjet slibně nastartovaný vývoj katedry – spolupracovníci, studenti, týmy, projekty, partneři, technologie, zázemí…
Je toho dost, co vyžaduje péči. 
5. Co byste vzkázal studentům/uchazečům?
Uchazečům přeji hodně štěstí při výběru svého studia. Studentům přeji pevnou vůli a odhodlaní v situacích, které nejsou podle jejich očekávání.
A pro ty, kterým to zní jako klišé – koukejte na sobě pořádně makat!