ÚVOD / Blog / S kým se potkáváte na Unicorn College – Lan Anh Tran

S kým se potkáváte na Unicorn College – Lan Anh Tran

Nejsme bezejmenná škola. Každý, s kým se u nás potkáte má svůj příběh, motivaci, přání, … A my se letos rozhodli několik takových příběhů ukázat vám – studentům stávajícím i budoucím. A kde začít jinde, než u člověka, který se potká s většinou studentů ještě dříve, než se studenty naší školy opravdu stanou. Přečtěte si o naší usměvavé specialistce na nábor studentů Lan Anh Tran.
Dobrý den Lan, představíte se nám?
Jmenuji se Lan Anh Tran, křestní jméno je Lan Anh, ale všichni mi říkají zkráceně Lan :) Narodila jsem se ve Vietnamu a žiji v Česku od svých 2 let. Vystudovala jsem Vysokou školu Báňskou, obor Marketing a obchod. Po vysoké škole jsem ještě studovala rok angličtinu a poté jsem se odstěhovala do Prahy, kde jsem rovnou nastoupila do společnosti EBC, která je součástí skupiny Unicorn.
Jaké byly Vaše začátky ve skupině Unicorn?
V červenci 2016 jsem nastoupila do EBC na pozici recepční, kterou jsem zastávala 8 měsíců, z toho přibližně půl roku jsem byla leaderka recepčních. Tato práce mě bavila, ale chtěla jsem postoupit dál. Od března 2017 jsem nastoupila do Unicorn College na pozici studijní referentky. Postupně mi přibývaly nové projekty a po rozšíření týmu se od prosince věnuji pouze náboru a marketingu.
Co je Vaší pracovní náplní?
Z náborové části mám na starosti organizaci přijímacího řízení a individuální pohovory. Komunikuji s uchazeči a spolupracuji se zprostředkovatelskými agenturami. Dále koordinuji nábor na středních školách a podle potřeby řeším další věci související s náborem.
V marketingové části se starám o interní novinky, aktualizuji informace na webu a koordinuji činnosti spojené s marketingem. Organizuji školní akce jako jsou Dny otevřených dveří, přípravy na vzdělávací veletrhy, přípravné kurzy, WeCanCode a další akce.
Co Vás nejvíc baví na Vaší práci? Co cítíte jako nejdůležitější ve vztahu ke studentům?
Mám ráda výzvy, flexibilitu a nové věci. Moje pracovní náplň je velmi bohatá a baví mě na ní snad všechno. Při jednání se studenty věřím, že vstřícný a milý přístup povede vždy k lepším výsledkům. Studenti to poznají a nebudou se bát znovu přijít.
Co chystáte pro ty, kteří o studiu na Unicorn College teprve přemýšlejí?
Nejen mým cílem je získat co nejvíce uchazečů, ze kterých se stanou naši studenti. Díky tomu, že jsme menší škola, můžeme přistupovat ke každému studentovi individuálně a s větší péčí. Pořádáním různých akcí jako je víkendová akademie WeCanCode (www.unicorncollege.cz/wecancode), UCL Day (https://www.unicorncollege.cz/o-nas/arch-novinky/2018-02-15-uclday.html), Hour of Code apod., se snažíme zapojit uchazeče do univerzitního prostředí ještě před nástupem na vysokou školu. Seznámí se tak s našimi lektory, poznají potencionální spolužáky a jejich začátky budou snazší, jelikož přicházejí do již známého prostředí.
Osobně se chci zaměřit na hledání dalších způsobů, jak studentům více zpříjemnit studium na Unicorn College a čas strávený mimo školní lavice.