ÚVOD / Blog / Gaudeamus 2018 - barometr očekávání studentů

Gaudeamus 2018 - barometr očekávání studentů

Poslední lednový týden již tradičně patří veletrhu Gaudeamus. Nejde jen o velkou akci pro studenty, kde mohou na jednom místě srovnat nabídky desítek různých vysokých škol. Zároveň je Gaudeamus i určitým barometrem nálad a očekávání studentů. A Unicorn College u toho samozřejmě nemohla chybět.
Jací tedy byli studenti na letošním Gaudeamu? Co je zajímalo? A v čem byli jiní než ti v předchozích letech?
Začněme tím, co se vlastně nemění. A to jsou otázky na matematiku. Opravdu je tak těžká? Po pár větách s vysvětlením našeho přístupu jsou obvykle uchazeči o dost klidnější a někteří se oproti původnímu stavu na tento předmět i těší.
Jako dlouhodobější trendy vnímáme stále rostoucí zájem dívek, studentek o IT obory a také celkově hlubší připravenost a konkrétnější otázky mladých lidí. Je to zajímavé kolik konkrétních otázek ze strany studentů zazní. Mimo tradičních témat na školné, stipendia, přijímací řízení nebo organizaci studia.
A co tedy bylo nového letos? Opět hlubší otázky. A nás moc potěšilo, že budoucí studenti přicházejí připraveni a zajímají se o to, čím je Unicorn College skutečně výjimečná.
První oblast otázek se týkala programování. Jaké technologie, jaké principy, v jakém rozsahu a všechno další co s tím souvisí. A vlastně není divu. Vždyť to, co u nás učíme zároveň používá již více než 2000 spolupracovníků Unicornu a na stejných technologiích i principech je realizován, jen prostřednictvím této společnosti, zakázkový vývoj za miliardy Kč ročně.
Druhým tématem „nových“ otázek byly možnosti zapojení do reálných projektů. A otázky nepřicházely jen na tradičně atraktivní aktivity pro CERN. Stále více studentů se zajímá i o možnost zapojení do projektů, které mají svůj potenciál v České republice. O projekty, kde je možné řešit jak technickou část (programování) tak obchodně manažerskou a vyzkoušet si v praxi ekonomické uvažování nad rentabilitou a uchopením nových produktů či služeb.
I vzhledem k nemalé účasti na našem stánku vnímáme letošní Gaudeamus jako úspěšný a přejeme všem budoucím studentům šťastnou ruku při jejich rozhodování o následné vysoké škole.
Na závěr ještě poděkování našim současným studentům, Marku Vamberskému a Stanislavu Tomanovi, kteří pomohli s komunikací se studenty, organizačním zajištěním a také mohli sami zprostředkovat reálné dojmy ze studia.