ÚVOD / Blog / Výlet za stříbrem a svatou Barborou

Výlet za stříbrem a svatou Barborou

Stalo se pěknou tradicí, že vysoká škola Unicorn College pořádá pro své studenty, ale také pro jejich rodinné příslušníky, přátele a další spolupracovníky firmy Unicorn výlety za poznáním zajímavých míst v České republice. Tentokrát byla cílem skupiny Unicorn College Kutná Hora. Opravdový klenot mezi památkovými rezervacemi a historicky cennými místy v naší vlasti.
V dopoledních hodinách jsme navštívili známou kostnici v Sedlci na okraji Kutné Hory, kde jsou uloženy kosterní pozůstatky téměř 40 tisíc osob. Zde na nás dýchla především pomíjivost lidského bytí sdělená ve větě: "Co jste Vy - byli jsme i my, co jsme my - budete i Vy." Následně jsme se vydali do centra Kutné Hory a strávili krásné chvíle v honosném a nádherném Chrámu sv. Barbory, jedné z největších gotických katedrál v Evropě s bohatou vnitřní výzdobou a krásným okolím.
Odpoledne jsme navštívili také zajímavou expozici ve Vlašském Dvoře, kde jsme se seznámili nejen s historií města, ale také s výrobou stříbrných mincí a historií těžby stříbra a ražby peněz. V prostorách Vlašského dvora byl mimo jiné podepsán památný Kutnohorský dekret upravující hlasovací práva na pražské univerzitě.
Celou sobotu nám přálo krásné počasí, a tak jsme si z výletu odvezli pěkné zážitky, nová poznání, ale také pěkný pamětní list, který pořadatelé věnují účastníkům společných akci na památku.
Velké poděkování patří naší průvodkyni, paní Janě Palasové a také Radaně Baumanové z VIG Travelu za pomoc při organizování celé akce a zajištění pohodlné dopravy po celý den.
Cílem naší příští výpravy bude zámek Konopiště a hrad Křivoklát. Už dnes se těšíme na další společný příjemně strávený víkendový den. Doufáme, že i Vy pojedete příště s námi za zábavou a poznáním, protože Unicorn College je prostě škola, kde to žije. Pokud chcete příště vyrazit s námi, sledujte novinky v systému a přihlaste se.
Dr. Jindřich Nový, Ph.D.