ÚVOD / Blog / S kým se potkáváte na Unicorn College – Zuzana Boháčová

S kým se potkáváte na Unicorn College – Zuzana Boháčová

Na Unicorn College se určitě potkáte s lidmi, kteří nejsou duší a tělem pouze vyučujícími. Pravým důkazem je toho Zuzana Boháčová, která má ráda různorodost a jen tak se před něčím nezastaví. Nalaďte se pozitivní energií, kterou vám Zuzana prostřednictvím článku předá.
Představte se nám, prosím, kdo jste?
V současné době zastávám hned několik rolí, ta (nejen) časově nejnáročnější je role mámy. Máme doma dva malé kluky (dvojčata). Dalšími rolemi jsou pedagog, marketingový specialista a také terapeut a kouč. Ze své podstaty miluji různorodost v tom, co dělám. Potřebuji, aby mi věci dávaly smysl, měly přidanou hodnotu a byly kreativní, a to všechny činnosti, kterým se věnuji, splňují.
A když mám (tedy spíš měla jsem ) volný čas, pak utíkám do hor na různé treky. Ať už po Evropě, jako je třeba GR20, tak i například West Coast Trail v Kanadě, ale nejvíc miluji Himaláje. Už dvakrát se mi podařilo stát v základním kempu Everestu a vím, že Nepál je rozhodně místo, kam se chci vracet.
Jak dlouho již vyučujete na Unicorn College a jaké byly Vaše začátky?
Na UCL působím od roku 2009. Je to pro mě tedy srdcovka Začínala jsem s vedením workshopu z marketingu. Následně se k vedení WS přidala výuka marketingu v angličtině, pak přibyli studenti kombinovaného studia a nakonec i prezenčního a ze mě se ve finále stal garant předmětu. Začátky byly zajímavé. Přiznám se, že pro mě bylo zvláštní vystupovat v roli pedagoga před lidmi, kteří jsou stejně staří, případně starší než jsem tehdy byla já sama. Ale díky dlouholeté praxi v marketingu jsem jim měla již tehdy co předat.
Jak hodnotíte svoji práci? Co Vás na ní baví?
Od svých pedagogických začátků jsem se hodně posunula. Přednášky se snažím dělat interaktivní formou. Baví mě, když si moji studenti na věci přicházejí sami, přemýšlí nad nimi, ptají se a rozvine se diskuze. Přiznám se, že jsou pro mě velkou inspirací a že si učením vlastně i dobíjím baterky! Také ráda propojuji lidi, díky čemuž vzniklo už několik zajímavých projektů/stáží atd.
A co mě vždycky zaručeně pobaví? Když studenti mají v rámci projektu definovat cílovou skupinu a ve třídě zazní, že to jsou “ti staří”, což pak zpřesní na “30+”. Je úžasné, jak jsou věci relativní
Jaká je Vaše osobní mise na UCL a kam se bude Vaše práce ubírat dál?
Miluji práci s lidmi a ráda bych i nadále rozvíjela jejich potenciál. Baví mě, když si na odpovědi přicházejí studenti sami, když se dívají na marketing z různých úhlů pohledu - zákazníka, firmy, agentury. Když díky analýzám objeví jeho hloubku. Ráda bych také, aby pochopili význam strategií - a to nejen v profesním, ale i soukromém životě. Jestli je něco důležité, tak vědět to, kam a proč jdu. Pak už je to jen o hledání optimální cesty …
A jaká je Zuzana očima ředitele a kolegy Marka Beránka:
Se Zuzanou Boháčovou spolupracuji od prvního workshopu z marketingu, který se konal před 10 lety. Zuzka je velmi přátelská a studentům se snaží vždy předat velmi prakticky orientované vědomosti a znalosti. Dává si velmi záležet, aby si studenti z jejích hodin a workshopu odnesli praktické zkušenosti a získali základní vhled do práce marketéra. Studentům se vždy snaží předávat její dlouhodobé odborné i pedagogické zkušenosti.