ÚVOD / Blog / Studenti Unicorn College na návštěvě ve společnosti Alza.cz

Studenti Unicorn College na návštěvě ve společnosti Alza.cz

Rozšiřovat spolužákům náhled do praxe, do fungování úspěšných českých firem. I to byl jeden z hlavních motivů, proč vznikla akce s názvem Alza Day.
Na 20 studentů Unicorn College se 28.06. 2018 podívalo do srdce největšího českého e-commerce hráče, společnosti Alza.cz v pražských Holešovicích. Mimo prohlídky samotných prostor, kde se o chod e-shopu starají stovky lidí, si studenti poslechli také přednášky z úst ředitelů 3 divizí.
Petr Bena nám pověděl o tom, jak fungují miliardové firmy po obchodní stránce a jak se vypořádat se škálováním businessu. Kvůli nemoci místopředsedy představenstva, Tomáše Havryluka, který měl na Alza Day také vystoupit, se druhé přednášky zhostil ředitel prodejní sítě, Miroslav Tesař. Shrnul, jakým způsobem Alza řeší logistiku a jak inovuje v oblasti prodejen a výdejních míst. Posledním z řečníků byl ředitel vývoje informačního systému, Jiří Schejbal, který nám představil, proč si největší český e-shop vše vyvíjí sám a nepoužívá žádná "krabicová řešení" existujících ERP systémů a jaké jim to přináší výhody.
Akce se z mého pohledu spoluorganizátora vydařila a jsem rád, že o ni byl mezi studenty takový zájem. Rád bych poděkoval Josefu Křenkovi z Alza.cz, který event spoluorganizoval a bez nějž by jeho realizace nebyla možná, stejně tak díky patří vedení Unicorn College za to, že podobné studentské akce podporuje.
Jindřich Richter
student Unicorn College, spoluorganizátor Alza Day

Níže si můžete přečíst, jak event shrnuli samotní účastníci

"Osobně se mě nejvíce zaujala přednáška Petra Beny o ekonomickém smýšlení v Alze a jejich postojích k různým problematikám. U všech tří přednášek se mi líbil způsob, jakým byly vedeny – jejich věcnost a celková neformálnost. Celý Alza Day byl pro mě velmi inspirativní a také příjemně stráveným časem."
- Radek Rous, student Unicorn College, IT
"Alza Day byla výborná příležitost, kdy se student mohl podívat do prostředí další velké firmy. Tím získává přehled a pohled na vnitřní fungování. Třeba jakou mají kulturu v jednotlivých, jaké mají kanceláře a podobně. Navíc měl příležitost se setkat a zeptat se na cokoliv, co ho zajímalo od špiček ve svém oboru, kteří v Alze pracují. Akci hodnotím velmi kladně a doufám, že bude další příležitost se podívat do podobných firem."
- Jaromír Tomšů, student Unicorn College, Management ICT
"Dne 28. 6. jsme byli se školou navštívit kanceláře společnosti Alza.cz. Jako první jsme si celou budovu prošli a viděli jsme spousty mimopracovních druhů zábavy. Mohli jsme vidět solnou jeskyni, saunu, horolezeckou stěnu, pingpongový stůl, stolní fotbal a kulečník. Po exkurzi jsme šli do velmi hezky vybavené místnosti, kde jsme měli připravené i občerstvení. Následovaly přednášky. Nejvíce se mi líbila poslední přednáška, ve které k nám hovořil ředitel vývoje v oblasti informačních technologií. Celá přednáška byla velmi zajímá a dala mi přehled o tom, jak funguje vývoj SW v jednom z největších českých eshopů. Celou exkurzi hodnotím velmi kladně a bylo to příjemné zpestření výuky na Unicorn College."
- Jaroslav Janda, student Unicorn College, Management ICT
Na všechny fotky z Alza Day se můžete podívat zde.