ÚVOD / Blog / Unicorn College pomáhá sbližovat studenty s moderními technologiemi již na střední škole

Unicorn College pomáhá sbližovat studenty s moderními technologiemi již na střední škole

Tradičně, jako každý rok, jsme ani letos nepolevili a opět jsme uspořádali pro střední školy řadu odborných přednášek na zajímavá témata z oblastí informační technologie a ekonomie, které vedli naši vyučující. Za letošek proběhlo na středních průmyslových školách a gymnáziích přesně 25 přednášek.
Zlepšování poskytovaných služeb v oblasti náboru a udržování dobrých vztahů se středními školami je jeden z mých dlouhodobých cílů. V tomto roce jsme pro střední odborné školy a gymnázia připravili řadu zajímavých aktivit, díky kterým jsme studentům nejen zpestřili výuku, ale také jim ukázali, že i učení může být zábava. Mezi jednu takovou aktivitu patří akademie WeCanCode.
Akademie WeCanCode je vzdělávací aktivita, která díky workshopům a kurzům přiblíží studentům svět moderních technologií. V minulých letech jsme WeCanCode nabízeli formou víkendové výuky a díky velkému ohlasu jsme se rozhodli nabízet akademii středním odborným školám a gymnáziím přímo v prostorách jejich škol. Výuka probíhala v odpoledních hodinách buď několik hodin za sebou, nebo byla rozdělena na části do několika dnů. Celkem se nám podařilo zrealizovat 16 úspěšných workshopů. Studenti projevili největší zájem o kurzy „Naprogramuj si svého Ozobota“ a „Zautomatizuj si svou domácnost.“ V kurzech si mohli naprogramovat malého robůtka Ozobota nebo si vytvořit svůj vlastní projekt z oblasti internetu věcí s využitím české stavebnice BigClown.
Mezi další úspěšné aktivity patří tzv. Unicorn Day, který byl pořádán ve spolupráci  se společností Unicorn. Na Unicorn Day jsme měli pro studenty připravený bohatý program, který začínal úvodní prezentací o společnosti Unicorn a o Unicorn College, dále si studenti vyslechli odbornou přednášku na téma z oblasti informační technologie a následně je čekal pestrý doprovodný program. Studenti si mohli vyzkoušet virtuální realitu nebo smíšenou realitu, zjistit, jak funguje 3D tiskárna a co všechno se s ní dá vytisknout, mohli si pohrát se stavebnici BigClown a dozvědět se, jak se dá šikovně využít v domácnosti a mnoho dalšího. Unicorn Day jsme uspořádali např. pro Vyšší odbornou školu a Střední školu technickou Česká Třebová, přímo v prostorách školy. Nebo naopak, např. studenti z Gymnázia Duhovka měli možnost zažít pracovní prostředí jedné z největších IT společností v České republice navštívením sídla Unicornu, kde Unicorn Day probíhal. Jak úspěšná akce to byla, si můžete přečíst v tomto příspěvku.
Ráda pak vidím známé tváře na dnech otevřených dveří či přímo u přijímacího řízení. Díky tomu totiž vím, že naše aktivity zanechaly ve studentech ten správný dojem.
Velmi si vážíme spolupráce a aktivní účasti nejen studentů, ale i vedení škol a lektorů a jsme potěšeni, když naše přednášky a workshopy hodnotí pozitivně. Přečtěte si sami, co o nás napsali:
Chci poděkovat panu Švejdovi za spolupráci na Objevitelských sobotách s programem Ozoboti. Studentíci si všechny lekce užili, hodně se naučili. S panem Švejdou budeme rádi spolupracovat i v dalším školním roce a se slečnou Lan jednáme o možnosti rozšíření spolupráce na další Unicorn(í) kurzy.
Velmi si vážím toho, že Unicorn College na náš program zapůjčuje jak Ozoboty, tak tablety, je to pro nás velká pomoc a přínos.
- Jeanne Bočková, ředitelka, CTM Academy
V úterý 3. dubna 2018 jsme využili nabídky přednášek soukromé vysoké školy Unicorn College. Sexta, 1. A a zájemci z kvarty si vyslechli přednášku Ing. Marka Beránka, Ph.D. Továrny 21. století. A protože se nám povídání o softwarových továrnách líbilo, setkáme se ještě některé páteční odpoledne nad robotickou stavebnicí a postavíme si model chytré domácnosti.
- Markéta Wolfová a Dana Hilská, Gymnázium Jana Palacha, Mělník
Rád bych Vám velmi poděkoval za přednáškové programy, které jste pro naše studenty v dubnu zařídila. Studenti i učitelé velmi pozitivně hodnotili, že se dozvěděli nové poznatky užitečné pro praxi, i proto, že přednášky byly srozumitelné a dobře podané. Byla to jistě dobrá motivace pro další studium.
Věřím, že spolupráce našich škol bude pokračovat i v budoucnosti.
- Ing. Luděk Šnajdar, ředitel školy, SPŠ sdělovací techniky Panská 3, Praha 1
I přes to, že jsou nyní prázdniny, pokračujeme v přípravě dalších aktivit určených studentům středních škol, například momentálně přes léto nabízíme IoT Summer Camp.
Lan Anh Nechanická
Student Recruitment Manager, Unicorn College