ÚVOD / Blog / S kým se potkáváte na Unicorn College – David Král

S kým se potkáváte na Unicorn College – David Král

Zaměstnanci na Unicorn College v žádném případě nejsou pouze full-time zaměstnaní učitelé, studijní referenti či administrativní pracovníci. Mezi zaměstnance školy patří také několik našich studentů. Jedním z nich je třeba David Král, který nedávno navázal spolupráci s kolegy z marketingového oddělení. Více o Davidovi, jeho pohledu na studium a práci na Unicorn College se dočtete v následujících řádcích.
Představte se nám, prosím, kdo jste?
Ahoj, jmenuji se David Král a na Unicorn College studuji obor Ekonomika a management. Začátkem července jsem začal na Unicorn College také pracovat na pozici Asistenta v marketingu.
O Unicorn College jsem se dozvěděl již v průběhu svých studií na gymnáziu, které bylo jedním z partnerů Unicorn College. Každoročně k nám jezdili zástupci školy, v čele s Markem Beránkem, s přednáškami na různá témata. Přihlášku jsem si podal prakticky hned po maturitě.
Jak dlouho již studujete na Unicorn College a jaké byly Vaše začátky?
Aktuálně se chystám do 3. ročníku. Začátky na Unicorn College pro mě byly trošku náročné v tom, zvyknout si na jiný režim, než na který jsem byl do té doby zvyklý z gymnázia. Bude to možná znít úsměvně, ale nejtěžší věc, na kterou jsem si zvykal, byla určitá volnost, kterou jsem při nástupu na vysokou školu získal. Najednou nikdo nehlídal, jestli chodím na přednášky nebo ne. Zda na přednáškách dávám nebo nedávám pozor. Nebo jestli si svědomitě plním své studijní povinnosti. Škola přenechala kompletní zodpovědnost za mé studijní výsledky v mých rukách.
Spousta mých spolužáků, kteří se mnou nastoupili do 1. ročníku, díky tomu nakonec tak zlenivěli, že kvůli špatným studijním výsledkům nebyli připuštěni ani k prvním zkouškám. Já se už od počátku snažím tomuhle předejít a vše si splnit tak, jak mám. Zatím se mi to naštěstí daří a doteď jsem zvládl splnit veškeré předměty, podle doporučeného studijního plánu. V posledním semestru 2. ročníku jsem dokonce úspěšně absolvoval i jeden předmět ze 3. ročníku.
Jaká je Vaše pracovní náplň pro Unicorn College?
Společně s mými spolužáky a nyní i kolegy teď pro školu připravujeme nové webové stránky. Mojí zodpovědností je tvorba obsahu. Vytvářím tak pro nový web textaci, kterou samozřejmě vždy musím zkonzultovat s naším copywriterem a následně vybírám vhodné fotografie, které budou na stránkách použity.
Vedle tvorby webu se věnuji i dalším věcem. Mojí neoblíbenější částí mé pracovní náplně, je jednoznačně správa sociálních sítí školy. Od září začínáme na Unicorn College spravovat sociální sítě dle nového redakčního plánu, který jsem pomohl připravit. Počítáme zde i se zavedením několika novinek v naší on-line propagaci. Hlavní sociální sítě, které pro školu budu spravovat jsou Instagram, Facebook a Twitter. Rád bych k tomu přidal i LinkedIn, kde se momentálně snažím vytvořit pro naši školu dobrou a reprezentativní stránku. V současnosti přemýšlíme i o možném využívání platformy WeChat, pro snazší komunikaci se zahraničními studenty z Číny. Musím říct, že tato platforma je pro mě poměrně složitá a nepřehledná, ale rád se naučím něčemu novému
V rámci sociálních sítí také pracuji s placenou reklamou. Například plánuji, na kterou oblast, věkovou kategorii či pohlaví zacílit naše příspěvky.
V neposlední řadě je součástí mé práce příprava týdenních reportů, které se týkají úspěšnosti našich stránek a příspěvků na sociálních sítích, úspěšnosti našich on-line reklamních kampaní podle Google Ads a z dat o návštěvnosti našeho webu, sebraných prostřednictvím Google Analytics.
Jak hodnotíte svoji práci? Co Vás na ní baví?
Práce mne zatím velmi baví. Líbí se mi, že moje náplň práce není nijak stereotypní a že mohu něco sám vymýšlet, ať už se jedná o posty na sociální sítě, či textace na nový web.
Oceňuji také to, že se zde učím novým věcem, jako je například použití nástrojů Google Analytics a Google Ads v praxi. Budu rád, když se do budoucna naučím používat i výše zmíněný WeChat. V dnešní době chce spousta evropských firem rozšiřovat svoji působnost v Číně a kde by se jim lépe dělal on-line marketing než na největší čínské sociální síti?
Myslím si, že to, čemu se díky mé práci na Unicorn College naučím, mi poskytne dobrý start pro moji budoucí kariéru.
Jaká je Vaše osobní mise na UC a kam se bude Vaše studium a práce ubírat dál?
Rád bych i nadále v rámci studia pracoval na Unicorn College. Jedna z velkých výhod práce na UC je, že pracuji přímo v budově školy, a díky tomu ušetřím spoustu času. Do budoucna bych rád vystudoval i inženýrský titul a ideálně pokračoval s prací v oblasti marketingu.