ÚVOD / Blog / S kým se potkáváte na Unicorn College – Jakub Krýsl

S kým se potkáváte na Unicorn College – Jakub Krýsl

Jakub Krýsl je dalším ze studentů Unicorn College, který s námi spolupracuje na řadě významných projektů. Jakub spolupracuje primárně s katedrou IT, kde se zabývá zejména tvorbou wireframe a vývojem aplikací. Přečtěte si o Jakubovi a jeho důležité roli na Unicorn College více.
Představte se nám, prosím, kdo jste?
Ahoj, jmenuji se Kuba Krýsl a na Unicorn College studuji obor Management ICT technologií. Již přes půl roku také na škole pomáhám s různými projekty.
Jak dlouho již studujete na Unicorn College a jaké byly vaše začátky?
Na Unicorn College jsem nyní ve třetím ročníku a ve skutečnosti je to druhá vysoká škola, na které studuji. Předtím jsem studoval práva. Tenhle obor mě však moc nebavil, a proto jsem se po třech letech na bakaláři rozhodl, že změním směr.
Po skončení studií práv jsem se začal věnovat podnikání, zejména v oblasti grafiky a vytváření webů. Našel jsem v tom jistou zálibu, zejména v oblasti UX a UI, ve které bych se rád rozvíjel dál. Postupem času jsem se proto rozhodl, že zkusím školu se zaměřením na IT. Unicorn College mě zaujala hlavně svým velmi znatelným korporátním přístupem a také tím, že dostanu možnost učit se praktické věci přímo od významných lidí z oboru.
První ročník jsem začal v oboru Informační technologie. Na konci prvního ročníku jsem ale zjistil, že mě neláká dělat pouze vývojáře, ale že bych rád získal i manažerské dovednosti. Zjistil jsem, že se mnohem raději zabývám tvorbou aplikací z pohledu uživatele. Proto jsem v druhém ročníku přešel na obor Management ICT technologií.
Jak jste se dostal k práci pro Unicorn College a jaká je vaše pracovní náplň?
První nabídka práce ze strany Unicornu se mi naskytla už na konci léta roku 2017, kdy jsem se zrovna chystal do 2. ročníku. Dostal jsem e-mail od firmy Top Gun, která patří do holdingu Unicorn a která poskytuje špičková školení pro jejich stávající a nově nastupující zaměstnance. V e-mailu stálo, že Unicorn shání zájemce na školení Analytics/Design Hatchery. Neváhal jsem ani na minutu a projevil svůj zájem.
Na školení jsem potkal spoustu nových lidí, ale i studenty z vyšších ročníků. Jedním z nich byl i můj kamarád Vojta Pecha, díky kterému jsem dostal svoji první práci na Unicorn College - spravování streamů. Před každou přednáškou konfiguruji streamy a zároveň také poskytuji školení učitelům ohledně streamování.
Školení skončilo v září a já nastoupil na hlavní pracovní poměr do dceřiné společnosti Unicornu, NeatCode. Tam jsem působil jako analytik až do konce prosince minulého roku.
Začátkem ledna mě oslovila Unicorn College. Vedení školy již nějakou dobu pracovalo na vytvoření nových webových stránek a doslechlo se, že se tvorbou webů zabývám. V NeatCode jsem tedy jako zaměstnanec skončil a začal pracovat na Unicorn College. Díky práci na webu pro Unicorn College jsem se naučil spoustu nových věcí. Jednou, která určitě stojí za zmínku, je například osvojení programu Axure, který mi výrazně ulehčil tvorbu wireframe.
Později si vedení školy všimlo, že velmi dobře zvládám práci s interním systémem Unicorn Application Framework a rovněž i práci v uu5, a proto mi byla svěřena koordinace na projektu uuBookit. uuBookit je nová aplikace s materiály k jednotlivým předmětům vyučovaných na škole. Mým úkolem je zejména koordinovat práci brigádníků, kteří na projektu uuBookit pracují.
Vedle toho pak nyní ve spolupráci s prorektorem pro pedagogiku, Otmarem Brancuzským, vytváříme rozcestník pro studenty, který výrazně ulehčí orientaci v našem interním systému. S mým kolegou Eugenem Proschekem pak zase vytvářím návrhy pro interní aplikace využívané na Unicorn College. Právě teď vytváříme třeba aplikaci pro zápisy studentů a separátní aplikaci, která umožní sledovat obsazenost aktuálně probíhajících kurzů na škole.
Jak hodnotíte svoji práci? Co vás na ní baví?
Práce na Unicorn College mě velmi baví. Zkušenosti, které díky práci na různých projektech získávám, mě posouvají dál a mnohé se na nich učím. Ať už se jedná o práci v nových programech, jako je Sketch, Axure nebo Unicorn Aplication Framework či návrhy aplikací v UX a UI.
Užívám si také možnost pracovat přímo ve škole, na které studuji, takže nemusím přebíhat mezi budovami a vše mám pohodlně pod jednou střechou
Jaká je vaše osobní mise na Unicorn College a kam se bude vaše práce a studium ubírat dál?
Na Unicorn College oceňuji hlavně praktickou orientaci výuky, ve formě workshopů. V rámci workshopu v předmětu Návrh uživatelského prostředí jsme například vymysleli aplikaci, která umožňuje vytvoření a změnu telefonního tarifu, případně pak založení úplně nového tarifu v rámci služby +4U Mobile.
Do budoucna bych rád pokračoval v práci v Unicornu. Dovedl bych si však představit i práci ve Škodovce. Velmi mě baví návrh aplikací v UX a UI a chtěl bych se v téhle oblasti dále zdokonalovat. Rád bych při práci na projektech poskytoval náhled na aplikace z pozice uživatele.
Co se týče mých studií, tak se zatím plně soustředím na dokončení bakaláře. Dále zatím nemám úplně jasno. Asi bych se po skončení bakalářských studií už rád naplno věnoval práci, která mě tak baví