ÚVOD / Blog / Výlet za prameny české státnosti – prohlídka Vyšehradu

Výlet za prameny české státnosti – prohlídka Vyšehradu

Ve dnech, kdy si česká veřejnost připomínala 100. výročí založení společného státu Čechů a Slováků se vydala skupina studentů Unicorn College a spolupracovníků Unicornu na společný výlet, kdy jsme navštívili Národní kulturní památník Vyšehrad. Toto místo plné legend a mýtů je spojeno s počátky existence českého národa.
Oproti meteorologickým prognózám nám vyšlo přijatelné počasí, a tak jsme k prohlídce měli ideální podmínky. Celé skupině se věnovala profesionální průvodkyně paní Tichá, která nás seznámila především s historií starobylého Vyšehradu, ale také s mnoha zajímavostmi. Provedla nás areálem Národní kulturní památky.
Byli jsme moc rádi, že členy skupiny byli tentokrát také rodiče našich studentů, protože i oni patří do rodiny Unicorn College. Prohlédli jsme si Gorlici, kasemata, tedy podzemní prostory v opevnění Vyšehradu, kde jsou uložena originální sousoší z Karlova mostu. To byla velice zajímavá část procházky.
Potom jsme se již samostatně prošli po areálu, podívali jsme se z blízka na monumentální sousoší od Josefa Václava Myslbeka. Navštívili jsme Slavín, kde odpočívají velikáni české státnosti, vědy, kultury a umění, kde jsme položili kytici. Krásným zážitkem byl také pohled z hradeb Vyšehradu do údolí na panorama Prahy.
Věřím, že tato další aktivita z programu „neučíme se jen v lavicích“ se jeho účastníkům líbila a přinesla jim mnohé krásné zážitky i poznatky a informace. Poděkování patří vedení Unicorn College, které poskytlo prostředky k úhradě průvodce na celé akci.
V nejbližší budoucnosti se připravujeme navštívit společně nově zrekonstruovanou budovu Národního muzea v Praze, tak pokud máte o takovou aktivitu zájem, sledujte prosím novinky.
Dr. Jindřich Nový, Ph.D.
prorektor pro řízení kvality
Unicorn College Praha