ÚVOD / Blog / Unicorn College míří i na východ!

Unicorn College míří i na východ!

Již druhý rok po sobě zaměřila Unicorn College své snahy k rozšíření partnerství a možností přijímání studentů na východní frontě. Na cestovním itineráři se tak objevil Ázerbájdžán, Čína a Korea.
První zastávka školní reprezentace byla učiněna v Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu, v Kavkazské zemi nacházející se mezi Ruskem, Tureckem a Íránem. Místní partner Unicorn College, Avropa Karyera, se specializuje na usnadnění mobility lidí (pracovníků i studentů) z této země do České republiky. Energický mezinárodní tým společnosti Avropa Karyera, kde se mluví ázerbájdžánštinou, češtinou, ruštinou a angličtinou, poskytuje plnou asistenci studentům, kteří u nás chtějí studovat.
Pan Jerome Dumetz, vedoucí mezinárodních vztahů na Unicorn College, přijel jako podpora týmu účastnícího se důležitého místního veletrhu zaměřeného na kariéru. Naskytla se tak příležitost nejen osobně diskutovat s potenciálními zájemci o studium a jejich rodiči, ale také blíže osvětlit unikátní programy Unicorn College a způsob výuky.
O několik dní později – už v čínském Pekingu – se k panu Dumetzovi přidala Lan Anh Nechanická, manažerka náboru studentů na Unicorn College. Již druhým rokem po sobě se Unicorn College zúčastnila největšího čínského studentského veletrhu CEE, ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce, společností Czech Trade a českou ambasádou v Pekingu. Série plánovaných schůzek ve městě umožnila představitelům Unicorn College zefektivnit dialog s místními specialisty a univerzitami.
Čínští studenti v posledních letech často vycestovávají za studiem do zahraničí. USA a další anglicky mluvící země sice zůstávají na vrcholu seznamu, ale evropské státy se také úspěšně zapojují do výměny. Letos v Česku studuje několik set čínských studentů a jejich počet průběžně roste. Unicorn College má za cíl zvýšit množství zahraničních studentů v rámci svých programů vyučovaných v angličtině a čínští studenti jsou pochopitelně vítáni!
Studenti si mohou vybrat z několika možností, jak zahraniční studijní cestu pojmout: buď jako studenti standardního denního programu, nebo díky bilaterální dohodě mezi univerzitami (např. studium 2 let na domovské a 2 roky na zahraniční partnerské univerzitě s následným udělením dvou diplomů), či jako účastníci krátkodobých speciálních programů, jako jsou letní školy. Unicorn College v současnosti vyhodnocuje všechny tyto varianty a zřejmě bude schopna nabídnout možnost pro každou z těchto kategorií. S jakýmikoli dotazy uchazečů je nejlepší se obrátit na studijní oddělení.
Asijské turné následně zavedlo pana Dumetze do jihokorejského Soulu, kde se setkal s rektorem a prorektorem univerzity Tongwon. Delegace z této velké soukromé univerzity již v červenci navštívila Unicorn College a na oplátku navrhla návštěvu v Soulu.
Univerzita Tongwon sídlí v úžasném kampusu mimo hlavní město se spoustou majestátních budov, kde si studenti mohou vybrat z velkého množství různých programů. Na jaře 2019 se chystá spuštění nového programu Turismus, bezplatně i pro studenty Unicorn College. Studenti univerzity Tongwon mohou na druhou stranu vyrazit do Prahy a studovat jakýkoli program na Unicorn College. Obě instituce by měly v blízké době podepsat Memorandum o porozumění, a oficálně tak stvrdit toto nové partnerství.
Krok za krokem tak Unicorn College buduje síť cenných partnerství a láká motivované studenty. Chcete se přidat? Dejte nám vědět!
Jerome Dumetz,
koordinátor pro zahraniční spolupráci