ÚVOD / Blog / WeCanCode akademie aneb vyzkoušejte si výuku na vysoké škole!

WeCanCode akademie aneb vyzkoušejte si výuku na vysoké škole!

Na Unicorn College podporujeme vzdělávání široké veřejnosti. Víkendová akademie WeCanCode je vhodnou příležitostí, jak se blíže seznámit s technickými obory a nemít z nich obavu. Naše semináře jsou zaměřeny především na studenty středních škol, nicméně i mladší talentované ročníky nebo kdokoliv další bude zajisté odcházet obohacen o nové poznatky a dovednosti.
Jednotlivé semináře probíhají ve skupinách do 12 účastníků, protože si uvědomujeme, jak důležitý a nezbytný je individuální přístup ve vzdělávacím procesu. Vyučující se tedy mohou naplno věnovat každému účastníkovi jednotlivě dle jeho potřeb. V rámci této akademie nabízíme možnost vyzkoušet si různé nejmodernější technologie.
Tyto semináře pořádáme na půdě Unicorn College několikrát v průběhu každého semestru. V tomto semestru už tři z nich proběhly. Další akci jsme naplánovali na 15. prosince s tématem Postav si své digitální piano, kde máme ještě několik volných míst! A bonus navíc! Těm účastníkům kurzu, kteří se rozhodnou pro studium na Unicorn College, první školné snížíme o cenu kurzu.

A co na semináře říkají samotní lektoři?

V sobotu 3.11. jsem v rámci víkendové akademie WeCanCode vedl kurz Pronikni do tajů programování. Účastníci během řešení úloh s Ozoboty rychle pochopili základní principy algoritmizace, tudíž jsme se následně mohli více času věnovat tvorbě jednoduchých her ve Scratchi. I v této části došlo k rychlému pochopení pohybu objektů a jejich odrážení od překážek, ovládání pohybu objektů klávesnicí nebo myší, vzájemné střety objektů atd. Společně jsme si tak naprogramovali např. chytání jablek do misky či „breakoutové“ bourání cihliček. Za sebe mohu říct, že mě to moc bavilo a také na účastnících bylo vidět nadšení. Jen je škoda, že se nenaplnila kapacita kurzu. Přesto věřím, že nejeden z příchozích pokračoval v programování ve Scratchi i doma ...
Libor Švejda,
lektor Unicorn College
Libor Svejda-1.jpg
Na semináři WeCanCode Zautomatizuj si svou domácnost měli účastníci možnost nahlédnout pod roušku tajemství domácí automatizace. Během semináře si vyzkoušeli sestavení senzorových stanic platformy BigClown a naučili se ovládat světelný pásek na základě aktuální teploty a vlhkosti. Seminář si užili jak úplní začátečníci, tak starší účastníci, kteří už s programováním nějaké zkušenosti měli. WeCanCode vnímám jako skvělou šanci, jak si mohou mladší studenti vyzkoušet moderní technologie a jejich použití v praxi.
Tomáš Jukin,
lektor Unicorn College
_Tomas_Jukin.jpg