ÚVOD / Blog / S kým se potkáváte na Unicorn College – Otmar Brancuzský

S kým se potkáváte na Unicorn College – Otmar Brancuzský

Otmar Brancuzský zastává od roku 2018 pozici prorektora pro pedagogiku na Unicorn College. Kde vidí potenciál, čeho chce dosáhnout a na co se studenti můžou těšit? To vše nám prozradil v následujícím rozhovoru.
Představte se nám, prosím, kdo jste?
Zdravím, jmenuji se Otmar Brancuzský a od roku 2018 působím na Unicorn College jako prorektor pro pedagogiku.
Jaké byly Vaše začátky ve skupině Unicorn?
O skupině Unicorn jsem se dozvěděl krátce po dokončení svého studia na univerzitě v Hradci Králové. Tehdy jsem působil na dvou významných projektech, financovaných z fondů Evropské unie, zaměřené na vzdělávání pracovníků v sociálních službách. Projekty byly realizované univerzitou Hradec Králové a krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Každý projekt trval 2 roky a tehdy byly Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy označeny za jedny nejefektivnějších projektů v poměru investované peníze a množství proškolených lidí.
Po skončení projektů mi byla nabídnuta možnost účasti i na dalších projektech, avšak já se společně s několika svými kolegy rozhodl nastoupit do Unicornu. Jako většina nově nastupujících spolupracovníků do Unicornu, i já jsem začal tím, že jsem prošel úvodním interním školením, které bylo v mém případě zaměřeno zejména na vývoj v Javě.
Po skončení úvodního školení jsem vyhrál výběrové řízení na manažera interního vzdělávání v Unicorn Top Gun Academy. Tato jednotka dnes poskytuje špičková školení v různých oblastech IT pro stávající a nově nastupující spolupracovníky ve společnosti Unicorn.
V roce 2011, kdy jsem do Unicorn Top Gun Academy nastoupil, byla však tato jednotka teprve ve svých začátcích. Kromě mne pracovala ve společnosti jen jedna další spolupracovnice. Společně s ředitelem Unicorn College Markem Beránkem jsme začali nastavovat procesy, jak bude Unicorn Top Gun Academy fungovat, začali jsme vytvářet nové vzdělávací kurzy a nastavovat komunikaci s dalšími společnostmi v Unicornu, zejména se společností Vigour. Unicorn Top Gun Academy se postupně rozrůstal až do dnešní podoby. Dnes poskytuje i několik školení za den (současný rekord je 11 ) na všech možných pobočkách Unicornu.
Jak dlouho již spolupracujete s Unicorn College a jaká je Vaše pracovní náplň?
Jako manažer Unicorn Top Gun Academy jsem působil až do konce roku 2017. Poté jsem dostal nabídku na pozici prorektora pro pedagogiku na Unicorn College s hlavním cílem pomoct na Unicorn College rozvinout e-learning prostřednictvím interaktivních knížek a kurzů.
Můj hlavní úkol na Unicorn College je tedy zejména řízení projektů uuBooks a uuCourses. Naším záměrem je poskytnout interaktivní učebnici a kurz ve vybraných předmětech, které na Unicorn College vyučujeme. Studentům chceme poskytnout příležitost studovat probíranou látku i na dálku, odkudkoliv na světě.
Mezi mé další úkoly patří dohled nad všemi katedrami. Ty se mnou konzultují nejen veškeré změny ve výuce, ale také i výše zmíněné interaktivní knížky a kurzy či veškeré personální změny mezi lektory.
Jaká je Vaše osobní mise na Unicorn College a kam se bude Vaše práce ubírat dál?
Rád bych Unicorn College pomohl držet studijní materiály v co nejvíce moderní podobě. Dneska je velmi důležité, abychom mohli studentům poskytnout možnost studia i přes internet. Jedním z mých dalších velkých úkolů bude také úspěšně rozjet od zimního semestru 2019 magisterské programy, které jsou nepochybně důležitým milníkem v historii Unicorn College.