ÚVOD / Blog / Studenti Unicorn College na exkurzi v českém Microsoftu

Studenti Unicorn College na exkurzi v českém Microsoftu

Po loňském úspěchu studentské akce Alza Day jsme studentům a studentkám Unicorn College umožnili nahlédnout do další společnosti – tentokrát do české pobočky globálního giganta.
Dvacet studentů a studentek Unicorn College se dne 15.2.2019 podívalo do české pobočky jednoho z největších inovačních lídrů světa, společnosti Microsoft. V rámci Microsoft Day si účastníci kromě prohlídky interních prostor také vyslechli přednášky od zaměstnanců.
Firemní kulturu představil HR manager, Martin Hasinec. Účastníci akce zjistili, jakým způsobem se pracuje v Microsoftu, co od svých zaměstnanců tato globální společnost očekává nebo jak se zaměstnanci a zaměstnankyně spolupodíleli na vytvoření aktuálních interních prostor. Následovala přednáška od Tomáše Kopáčka, zastávající pozici Marketing Communication Support, který představil, jak v Microsoftu řeší marketing z pohledu B2C i B2B.
Velký dík patří Karlu Klatovskému (Teacher Engagement Manager), který nás celým dnem provázel, a vedení Unicorn College, které tyto aktivity podporuje. Už teď pracujeme na exkurzi do další technologické společnosti, máte se na co těšit.
Jindřich Richter
student Unicorn College a organizátor Microsoft Day
Autor: Jan Žemlička

Jak se na Microsoft Day dívají sami účastníci?

“Microsoft Day hodnotím jako skvělou akci, kdy jsme měli možnost se podívat do tak obrovské společnosti jako je Microsoft. Dozvěděli jsme se, jaká je firemní kultura nebo jak se dělá B2C marketing, to bylo aspoň z mého pohledu velmi přínosné. Zároveň jsme mohli vidět, jak vypadají kanceláře budoucnosti a určitě nejeden z nás by tam chtěl jít hned pracovat. Velké poděkování patří organizátorovi Jindrovi Richterovi a přednášejícím ze společnosti Microsoft.”
– Jaromír Tomšů, student Unicorn College
“Exkurze se mi líbila, dozvěděli jsme se, jakou má nadnárodní společnost Microsoft vybudovanou kulturu a jejich systém odměňování či aktuální trendy na trhu práce. Dozvěděli jsme se také, jak se jim změnily prodávané produkty, z čeho mají dnes nejvyšší zisk a že jistá diverzifikace portfolia se jim nakonec vyplatila. Prostory byly velmi příjemné a moderní, s řadou lobby místností v různých stylech, aby se zde skutečně každý našel. Děkuji Jindrovi za zajištění akce.”
– Jaroslav Janda, student Unicorn College
Na všechny fotky z Microsoft Day se můžete podívat zde (autor: Jaromír Tomšů).