ÚVOD / Blog / Unicorn College na CloudConu 2019

Unicorn College na CloudConu 2019

Podobně jako minulý rok, i letos jsme zavítali na chomutovský CloudCon, kde jsme měli příležitost představit Unicorn College studentům Střední průmyslové školy Chomutov.
Na akci jsme působili jako jeden z partnerů, díky čemuž měli studenti a studentky příležitost poslechnout si prezentaci o Unicorn College a také zavítat k našemu stánku. Na stánku si studenti a studentky mohli sami vyzkoušet několik z našich školních projektů, zaměřených na oblast na IoT či se zeptat na jakékoliv otázky ohledně studia u nás.
Tématem letošního CloudConu bylo Future jobs, které nám umožnilo představit studentům, že Unicorn College poskytuje kromě formálního vzdělání, které je v dnešní době stále více důležité, také možnosti, jak získat již při studiu praktické zkušenosti. Na Unicorn College dlouhodobě vnímáme, že české školství nepřipravuje optimálně studenty na praxi, která je po ukončení studia čeká. Proto jsme studentům představili náš studijní mód Work&Study, díky kterému mohou dálkově studovat na Unicorn College a rovnou při studiu získat práci ve svém oboru, kterou zaštiťuje společnost Unicorn. Tento program zatím probíhá s pozitivními ohlasy ve slovenském městě Prešov, ale v brzké době plánujeme jeho rozšíření i do dalších měst v Česku i na Slovensku, kde se nachází pobočky společnosti Unicorn.
Celou akci hodnotím velmi pozitivně a věřím, že pro studenty byla přínosná. Speciální pochvalu si jistě zaslouží také skvělá organizace akce a výborný výběr řečníků, jenž dokázali poučit i pobavit, a tím nadchnout studenty pro práci v různých oborech. Věřím, že další ročníky CloudConu budou stejně vydařené.
Lukáš Bajer,
lektor a projektový manažer výzkumného centra Unicorn