ÚVOD / Blog / Lukáš Holeczy - Student, který si šel za svým snem ...

Lukáš Holeczy - Student, který si šel za svým snem ...

Student Lukáš Holeczy si šel za svým snem a při studiu na Unicorn College rozjel vlastní projekt Wifiboard.cz. O co vlastně jde? Jedná se o aplikaci v restauračních zařízeních, kde se hosté nemusí dotazovat na heslo k wifi obsluhy. Hosté se připojí k veřejné síti free_wifiboard a dostanou se na zvolenou internetovou stránku, a také třeba na denní menu a nebo reklamu restaurace.
Kde začala Lukášova cesta?
„Programuju už od 12 let, ale výrazný impuls byl před pár roky po jedné akci v Microsoftu, kdy jsem pochopil, že to, co učí běžné střední školy je hodně vzdálené tomu, jak vypadá reálný život a reálná práce. S kamarádem nás to ovlivnilo natolik, že jsme několik let provozovali platformu, která formou exkurzí, besed a přednášek ukazovala středoškolákům, jak některé věci fungují v praxi. A samozřejmě jsem si s ohledem na praktické dovednosti vybíral i vysokou. Pak už byl jen krůček k tomu pustit se do něčeho většího. Do něčeho jako je Wifi board.“
Když potkáte naživo Lukáše Holeczyho řeknete si: docela normální 22letý kluk. Na druhý pohled vám ale dojde, že je něco jinak. Lukáš totiž ví, co chce a cílevědomě si za tím jde. Jak by jinak přišel k projektu Wifi board.cz?
Z pohledu uživatele, jednoduchá věc. Přijdu do restaurace, objednám si a na stole vidím ležet kartičku. Kartičku s informacemi o dostupném wifi připojení k internetu. Připojím se, a na úvodní stránce uvidím přesměrování na zvolenou internetovou stránku a také třeba denní menu a nějakou reklamu. Že už jste něco takového viděli? Možná asi ano. Třeba v nějaké síti velkých fastfoodových občerstvení. Ale ve stylové hospůdce na Staroměstském náměstí? Asi ne. Vlastně dnes už taky. Právě díky projektu Wifi board.cz. Jak ho to sakra napadlo? Vedle studia bakalářského oboru Management ICT projektů na Unicorn College už nějaký pátek pracuje se třemi kamarády na projektu poskytování wifi routerů do restaurací. Na projektu, do kterého se chtějí zapojit prestižní mediální agentury a v jednání je jeho expanze daleko za hranice České republiky. Provozovatelé desítek restaurací, kteří systém využívají v pilotním provozu, jsou zatím velmi spokojení. Lukáš a další partneři projektu také. Mimo jiné získali nemalé know how z gastro odvětví. Vyvíjí společně řešení, které zahrnuje i atraktivní BI (Business Intelligence) funkce.