Data & IT Security

S neustále rostoucím objemem dat získavaných při každodenním stále intenzivnějším využívání informačních technologií rostou požadavky společnosti na zabezpečení dat. Mobilní technologie nám umožňují data pořizovat kdykoliv a kdekoliv a taktéž k nim kdykoliv a odkudkoliv přistupovat. Data se postupně stávají čím dál cennějším a citlivějším zbožím a proto je nutné se systematicky věnovat jak jejich ukládání a práci s nimi, tak jejich zabezpečení před využitím případně zneužitím neoprávněnými subjekty. Nestačí se však starat jen o bezpečnost vlastních dat, ale je nutné se starat o bezpečnost celého IT, které s daty pracuje tak, aby nedošlo ke ztrátě či úniku dat. A právě bezpečností dat a informačních technologií se budou zabývat jednotlivé přednášky Unicorn College Open.

Program

Čas
Přednáška
Ke stažení
08:30 – 09:30
Snídaně a registrace
09:30 – 09:45
Zahájení
09:45 – 10:30
Security of Things
Marian Bartl
img-3.PNG
10:30 – 11:00
Informační bezpečnost a transakční náklady
Pavel Mertlík
img-3.PNG
11:00 – 11:20
Přestávka
11:20 – 11:50
Zákon o kybernetické bezpečnosti v praxi a v obklíčení dalšími zákony
Aleš Špidla
img-3.PNG
11:50 – 12:20
Jak vydělávají kyberzločinci
Robert Šefr
img-3.PNG
12:20 – 12:35
Diskuze
12:35 – 13:20
Oběd
13:20 – 14:05
Tak mi teda řekni, proč ty podšálky nevracej
Tomáš Kubica
img-3.PNG
14:05 – 14:35
Když teče elektřina mořem
Johan Sajfrt
img-3.PNG
14:35 – 14:55
Přestávka
14:55 – 15:25
Aruba
Tomáš Kubica
img-3.PNG
15:25 – 15:55
WiFi je "kamarád"
Jiří Kohout
img-3.PNG
15:55 – 16:30
Diskuze a slosování

Řečníci

Marian Bartl
Marian Bartl, Unicorn Systems
Marian Bartl je zkušený ředitel produkční divize, kompetentní za realizaci zakázek v oblasti infrastruktury a IT bezpečnosti. Pro Unicorn pracuje od roku 2012. Nejdříve jako operační architekt, kompetentní za návrhy a řízení migrací datových center. Poté povýšil na pozici pracovníka zodpovědného za koordinace projektů v oblasti bezpečnosti a infrastruktury. Zaměřuje se na oblasti infrastruktury a IT bezpečnosti.
Jiří Kohout
Jiří Kohout, Unicorn Systems
Jirka má 16 let zkušeností v IT a z toho 7 let se zaměřuje na oblast bezpečnosti ICT. Působí ve společnosti Unicorn Systems od roku 2014 na pozici Senior Security Architect. Před tím dlouhodobě spolupracoval například s Ministerstvem spravedlnosti či Krajským soudem v Praze.  Má zkušenosti s dohledem a konfigurací perimetru sítě zajišťující bezpečnost pro 22 tisíc osob ve 250 doménách, vedl CIRT tým Unicornu v evropském kybernetickém cvičení zaměřeném na SCADA systémy (Cyber Europe 2014). Má bezpečnostní certifikace na síťové technologie včetně technologií bezdrátových. Jako odborný konzultant spolupracoval na přípravě Zákona o kybernetické bezpečnosti. Nyní realizuje a řídí penetrační testy pro Komerční banku a další klienty Unicornu. Také přednáší problematiku bezpečnosti na odborných konferencích pro oblast energetiky.
Tomáš Kubica
Tomáš Kubica, HP

Solution Architect, vizionář a technologický evangelista HP je neoddiskutovatelnou autoritou v oblasti síťových technologií. Profesně se věnuje HP Networkingu, ale fascinují jej všechny moderní technologie a jejich praktická využití - zejména BigData, IoT, vylepšená realita, Software-defined Networking, obléknutelné technologie nebo M2M. Rád se zamýšlí nad budoucností IT v příštích deseti letech a sdílí vize i nové myšlenky s ostatními.
Pavel Mertlík
Pavel Mertlík, ŠKODA AUTO Vysoká škola

Pavel Mertlík je rektorem ŠKODA AUTO Vysoké školy od února 2015. Rovněž přednáší na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity v Praze a je hostujícím profesorem Staffordshire University v Stoke on Trent (Spojené království). Od září 2012 do ledna 2015 byl rektorem Bankovního institutu vysoké školy; předtím byl 11 let hlavním ekonomem Raiffeisenbank. V letech 1998 – 2001 byl místopředsedou vlády ČR pro hospodářskou politiku a ministrem financí (1999 – 2001). Před jmenováním členem vlády pracoval v České národní bance, na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, v Ústavu prognózování ČR a na Vysoké škole ekonomické v Praze. Publikoval řadu odborných studií v ČR i v zahraničí, zejména z oblasti teorie cen, a empirických analýz transformace centrálně plánovaných ekonomik.  V letech 2004 - 2006 byl prezidentem České společnosti ekonomické (ČSE). Je ženatý, s manželkou Danou a syny Tadeášem a Arnoštem rád lyžuje a jezdí na kole.
Johan Sajfrt
Johan Sajfrt, Unicorn Systems
Johan má 10 let zkušeností v komerční sféře IT a z toho 9 let se zaměřuje na oblast architektury ICT. Působí ve společnosti Unicorn Systems od roku 2014 na pozici Senior Solution Architect. Před tím dlouhodobě spolupracoval například se společností BULL na velkých projektech (ČHMI - superpočítač pro předpověď počasí, IT4I - super výpočetní cluster).  Má zkušenosti s instalací, konfigurací a následným servisem infrastrukturních prvků (storages, servery, sítě, apod.), vedl infrastrukturní tým Unicornu v infrastrukturních projektech (BritNed, Vuanch, ČRa, ČEPS) jak v ČR, tak zahraničí (Holandsko, Velká Británie, Švýcarsko, Německo). Nyní realizuje a řídí instalaci infrastruktury v projektech společnosti Unicorn. V rámci uplatnění infrastrukturních zkušeností přednášel o Unixovych operačních systémech a problémech týkajících se infrastruktury a bezpečnosti.
Robert Šefr
Robert Šefr, COMGUARD
Už během studia oboru Aplikovaná informatika na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity se Robert Šefr zaměřil na obor informační bezpečnosti. Praktické zkušenosti získal na pozici bezpečnostního konzultanta ve společnosti COMGUARD, seznámil se různými technologiemi, byznysovými požadavky a rozsáhlými projekty od ochrany koncových systémů, přes ochranu dat až po penetrační testování a bezpečnostní analýzu. Kromě konzultační činnosti přidal v posledním roce i zkušenosti z týmu CSIRT.CZ, kde řeší zpracování bezpečnostních incidentů a analyzuje informace o hrozbách v kyberprostoru.
Aleš Špidla
Aleš Špidla, PwC
Aleš Špidla vystudoval obor technická kybernetika na elektrotechnické fakultě Vysokého učení technického v Brně. V oboru informačních technologií se pohybuje od roku 1984.  V posledních letech se intenzivně věnoval vyhledávání důkazů v digitální podobě a kybernetické bezpečnosti.  Je autorem strategie kybernetické bezpečnosti České republiky 2011 - 2015. Připomínkoval zákon o kybernetické bezpečnosti.  V současné době pracuje jako manažer řízení rizik ve společnosti PwC. Je presidentem Českého institutu manažerů informační bezpečnosti.

Záznam z přednášek

Marian Bartl - Úvodní slovo

Marian Bartl - Security of Things

Pavel Mertlík - Informační bezpečnost a transakční náklady

Aleš Špidla - Zákon o kybernetické bezpečnosti v praxi a v obklíčení dalšími zákony

Robert Šefr - Jak vydělávají kyberzločinci

Tomáš Kubica - Tak mi tedy řekni, proč ty podšálky nevracej

Johan Sajfrt - Když teče elektřina mořem

Tomáš Kubica - Aruba

Jiří Kohout - WiFi je "kamarád"

Fotogalerie

Místo a čas konání

Pražská konzervatoř
Koncertní sál
Dvořákovo nábřeží 2
Praha 1
6. listopadu 2015 od 8:30