Internet of Things - kde jsme, co nás čeká a kdy se dočkáme 50 miliard připojených zařízení?

Již po osmé, se letos v listopadu, můžeme setkat na konferenci Unicorn College Open. Více než 300 návštěvníků tentokrát prožije celý den nabitý informacemi o Internetu věcí. Na současné dění, vize budoucnosti i možná úskalí se podíváme očima těch, kteří tvoří platformy pro komunikaci, svůj prostor budou mít i konkrétní, existující řešení. Určitě nezapomeneme ani na pohled velkých konzultantských společností.  
V příjemném prostředí pražské konzervatoře se tak můžete těšit na mix businessu a techniky, současnosti a budoucnosti i srovnání situace doma v Čechách oproti zahraničí.
IoT – 70 milionů výsledků vyhledávání. Nafouknutá bublina nebo jasná budoucnost? 5 miliard připojených zařízení na počátku letošního roku a 20,8 miliardy v roce 2020. To jsou čísla z výzkumu společnosti Gartner. Stojíme na prahu, který odděluje počáteční hype a každodenní nevyhnutelnou realitu.
Svět, ve kterém komunikují parkovací automaty s policejními auty si obyvatelé Prahy 6, dokáží představit už pár týdnů. My však půjdeme dál. Jak změní výrobu Průmysl 4.0? Co nás čeká, až jedno ze Smart Cities bude i to naše? A jaký dopad bude mít IoT na náš životní styl? Čeká nás doba, kdy data z chytrých hodinek zakážou vaší lednici automaticky objednat další uzené koleno?
Přijďte a dozvíte se mnohem, mnohem víc.

Program

Čas
Přednáška
Video
Ke stažení
08:30 – 09:30
Snídaně a registrace
09:30 – 09:45
Zahájení
David Kimr (Unicorn)
youtube.png
09:45 – 10:15
Co je Internet věcí (IoT), jeho současnost a budoucnost
Petr Sichrovský
youtube.png
img-3.PNG
10:15 – 10:35
Projekt Českovdatech.cz - IoT v příkladech z ČR i zahraničí
Jan Černý (SAS Institute)
youtube.png
img-3.PNG
10:35 – 11:00
Přestávka
11:00 – 11:20
Smarter Cities aneb co nám kněžna Libuše zamlčela
Pavel Hrabina (Hewlett Packard Enterprise)
youtube.png
img-3.PNG
11:20 – 11:40
BigClown - bezpečný open-source systém domácí automatizace realizovaný svépomocí
Alan Fabik (BigClown Labs)
youtube.png
img-3.PNG
11:40 - 12:00
Být on-line pod Burdž Chalífa
Jan Purkrábek (Linet)
youtube.png
img-3.PNG
12:00 – 12:20
Diskuze
12:20 – 13:05
Oběd
13:05 – 13:35
Jak reaguje Microsoft na fenomén IoT?
Štěpán Bechynský (Microsoft)
youtube.png
img-3.PNG
13:35 – 14:05
The Analytics of Things
Michael Probst (SAS Institute)
youtube.png
img-3.PNG
14:05 – 14:25
Home Security a Unicorn Application Framework
Jakub Kubaščík (Unicorn College, student)
youtube.png
img-3.PNG
14:25 – 14:50
Přestávka
14:50 – 15:10
Auto jako dominantní objekt ve světě IoT
Ondřej Švihálek (Unicorn Systems)
youtube.png
img-3.PNG
15:10 – 15:30
Trendy digitalizace plateb a jejich vliv na služby motoristům
Luděk Slouka (Mastercard)
youtube.png
img-3.PNG
15:30 – 15:50
Průmysl 4.0: Výrobní pracoviště budoucnosti
Radomír Zbožínek (Intemac)
youtube.png
img-3.PNG
15:50 – 16:20
Diskuze a slosování

Řečníci

Stepan_Bechynsky.jpg
Štěpán Bechynský, Microsoft
Po skoro devíti letech opustil Štěpán Bechynsky společnost Microsoft, kde pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na Microsoft Azure a zakotvil v klidnějších vodách farmaceutické společnosti MSD, kde měl na starost infrastrukturu v Amazon Web Services. V klidných vodách získal titul MVP a vrátil se do společnosti Microsoft, kde se stará o IoT řešení v regionu CEE jako technický konzultant. Ve volných chvílích se věnuje mikrokontrolérům a 3D tisku a víkendy tráví nejraději u plotny nebo přednášením o Arduino.
Jan_Cerny.jpg
Jan Černý, SAS Institute
Jan Černý pracuje ve společnosti SAS jako Business Consultant řešící problematiku analytických řešení, které vedou k nejlepšímu možnému rozhodnutí a vytvoření vhodné strategie. Jan má reálné pracovní zkušenosti v oboru telekomunikací, poté získal zkušenosti s vývojem nových produktů a služeb v oblasti datové monetizace, která je založena na analýze dat velkého objemu, technik prediktivního modelování, strojového učení a automatického rozpoznávání. Mezi jeho koníčky patří fotbal, lyžování, běhání, meetups - poznávání lidí.
Alan_Fabik.jpg
Alan Fabik, BigClown Labs
Alan Fabik vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě, Fakultu metalurgie a materiálového inženýrství. Před Jablotronem působil jako obchodní ředitel ve společnosti NAM system, která vyvíjí a dodává technologie pultů centrální ochrany a systémy monitoringu vozidel. V rámci Jablotronu před nástupem do Jablotron Projects působil jako ředitel firmy Jablonet a obchodní ředitel Jablotron Alarms. Korporaci se ale rozhodl vyměnit za vzrušující projekt BigClown. Svůj volný čas věnuje nejvíce své rodině, běhu a Jablotronu.
Pavel_Hrabina.jpg
Pavel Hrabina, Hewlett Packard Enterprise
V roce 2016 nastoupil do společnosti HPE jako Transformation consultant. Specializuje se na Cloudy, kontejnery a Data empower company – IoT, Big Data a datova analytika. Pred HPE pracoval 5 let v IBM jako  vedoucí Inovačního Centra IBM. V současné době se věnuje take problematice Smarter Cities a Industry 4.0. Z oblasti cloudu se věnuje PaaS, kontejnerum a mnoho dalšímu. Příležitostně přednáší na univerzitách a konferencích o Cloudu, IoT a cognitive computing.
tomas-jindrisek.jpg
Tomáš Jindříšek, Dark Side
Tomáš Jindříšek je Managing Partner a spoluzakladatel agentury Dark Side. Předtím působil deset let jako ředitel OgilvyInteractive, internetové divize mezinárodní reklamní sítě Ogilvy. Tomáš je rovněž předsedou představenstva Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu.
UCL Open_2016-11-04_fotografie na web_001_Jakuba_Kubascik.jpg
Jakub Kubaščík, student Unicorn College
Jakub Kubaščík je studentem 3. ročníku na Unicorn College. Dlouhodobě se věnuje síťové technologii a tak průnik do IoT byl nevyhnutelný krok. Již přes rok se Jakub věnuje projektu propojení zabezpečovacího zařízení Jablotron s platformou Unicorn Universe, o kterém bude na konferenci hovořit.
slouka.png
Luděk Slouka, Mastercard
Luděk působil v letech 2005-2014 v oblasti telekomunikací, kde pracoval ve společnosti O2 Czech Republic. Zde působil jako produktový manažer pro služby fixní internet, voice over IP a bezkontaktní placení mobilním telefonem. Oblasti platebních služeb se věnuje od roku 2011, kdy se podílel na spuštění první komerční platební karty v ČR umístěné na SIM. V roce 2012 úspěšně zavedl první TSM řešení v ČR s over the air distribucí platební karty do mobilního telefonu.  Od roku 2014 pracuje pro společnost MasterCard Europe, kde dnes pracuje jako Senior Produkt Manažer pro český, slovenský a rakouský trh se zaměřením na mobilní platby.
probst.jpg
Michael Probst, SAS Institute
As Director IoT, Michael Probst supports the Global IoT Practice which serves customers in more than 40 countries. He operates as domain expert for the Global Practice across Europe, the Middle East, Africa and Asia Pacific regions. He is responsible for developing and building relationships with customers in the several industry sectors.
JP_oblek-1.JPG
Jan Purkrábek, Linet
Jan Purkrábek pracuje 20 let ve společnosti Linet, kde začínal jako řadový dělník na montážní lince. Přes různé profese napříč celou společností se dostal až k řízení RnD centra, kde působí posledních 5 let. Ve volných chvílích rád jezdí na kole a čte.
 
Petr_Sichrovsky.jpg
Petr Sichrovský, nezávislý IT odborník
 
Petr Sichrovský má dlouholeté zkušenosti z oblasti IT a telekomunikací. Za posledních 15 let působil na vysokých manažerských pozicích ve společnostech České Radiokomunikace, IBM nebo Xerox. Během své poslední zkušenosti na pozici Chief Commercial Officer v Českých Radiokomunikacích stál u zrodu první celorepublikové IoT Low Power LoRa sítě.
Ondrej_Svihalek.jpg
Ondřej Švihálek, Unicorn Systems
V roce 1996 začal pracovat pro mobilního operátora Eurotel jako produktový manažer datových služeb a internetu. V oboru telekomunikací následně prošel několik klíčových pozic v oblastech návrhu, realizace a obchodu služeb. V roce 2001 založil iCom Vision, firmu, která se zaměřovala na dodávku inovativních internetových služeb a mobilních aplikací pro vedoucí české a zahraniční společnosti. V roce 2014 společnost odkoupil Unicorn Systems a začlenil ji mezi své strategické inovační divize. Ondřej zastává post konzultanta pro multikanálové, mobilní služby a technologie.
Radomir_Zbozinek.jpg
Radomír Zbožínek, INTEMAC
Dlouhodobě se věnuje oblasti výzkumu a vývoje v oboru obráběcích strojů. Nejdříve pracoval jako vývojový konstruktér a ředitel divize ve společnosti AV ENGINEERING, posléze působil ve skupině ALTA na pozici R&D manažera. V tomto období měl na starosti celkovou koncepci a rozvoj výzkumně vývojové základny skupiny. V roce 2012 stál u zrodu projektu Kompetenčního centra INTEMAC pro strojírenství a výrobní techniku. Centrum představuje nový model spolupráce mezi výzkumnými institucemi a průmyslovými podniky, jehož podstatou je nastavit funkční vazby mezi těmito skupinami.

Místo a čas konání

Pražská konzervatoř
Koncertní sál
Dvořákovo nábřeží 2
Praha 1
4. listopadu 2016 od 8:30