Frontends & Future Diversity

Frontend je tváří softwarové aplikace. Dnes více než kdy jindy platí, že o úspěchu softwaru rozhoduje jeho uživatel. Jeho srozumitelnost a použitelnost pro uživatele je klíčem k úspěchu aplikace, ať již se jedná o online službu nebo o podnikový informační systém. Proto je celkový pocit každého jednotlivého uživatele software tak zásadní. 
Na konferenci Unicorn College Open se budeme intenzivně zabývat klíčovými aspekty tvorby moderních frontendů a aplikace UX spolu s tvorbou moderního uživatelského rozhraní. Podíváme se, jak se původní význam “použitelnosti” pro webové stránky a definice pojmu “frontend” neustále rozpíná až do neuvěřitelných podob digitálních služeb, které nově zprostředkovávají rozšířenou realitu, hologramy nebo realitu virtuální. 
To vše prostřednictvím mimořádných prezentací a společné debaty s lidmi, kteří o problematice tzv. frontend technologií, strategií a vizí v této oblasti skutečně něco vědí. Těšíme se na Vás!

Program

Čas
Přednáška
Videa
08:30 – 09:30
Snídaně a registrace
09:30 – 09:45
Zahájení
Ondřej Švihálek (Unicorn)
09:45 – 10:25
uu5 - knihovna pro tvorbu moderních uživatelských rozhraní
Vladimír Kovář (Unicorn)
10:25 – 10:55
Jak zlepšovat zkušenost
Lukáš Cingr (KPMG), Jiří Machala (KPMG)
10:55 – 11:25
Přestávka
11:25 – 11:50
User experience v příkladech
Alois Filip (Unicorn)
11:50 – 12:10
Rozšířená a virtuální realita z pohledu Microsoftu: Hololens a Windows Mixed Reality
Petr Klement (Microsoft)
12:10 – 12:30
Diskuze
12:30 – 13:30
Oběd
13:30 – 14:00
Hledání jehly v kupce sena
Pavel Kohout
14:00 – 14:20
UX v procesu vývoje produktu
Vladimír Kovář, ml. (Unicorn)
14:20 – 14:40
Tvorba UI při implementaci enterprise CRM nad MS Dynamics
Vít Stinka (Unicorn)
14:40 – 15:05
Přestávka
15:05 – 15:20
Kavárna Štěstí - propojení skutečných a online světů
Ondřej Švihálek (Unicorn)
15:20 – 15:35
Patria Trader - pixely nabité informacemi 
Ondřej Švihálek (Unicorn), Martin Novotný, Martin Oliva (Patria)
15:35 - 15:50
ŠKODA AUTO - tablet v rukách od oleje 
Ondřej Švihálek (Unicorn), Martin Uher (ŠKODA AUTO)
15:50 - 16:05
Rozšířená realita v každé kapse
Ondřej Švihálek (Unicorn), Ondřej Přidal (Qubix)
16:05 - 16:20
Virtuální realita aneb budovatelé Matrixu
Ondřej Švihálek (Unicorn), Milan Kostílek (VRG)
16:20 – 16:45
Diskuze a slosování

Řečníci

cingr.jpg
Lukáš Cingr, KPMG
Lukáš je nadšenec do zákaznické a zaměstnanecké zkušenosti. Zlepšování zkušenosti se věnuje na projektech v různých částech světa se společnostmi zejména ve finančním sektoru. Lukáš je členem globálního KPMG Customer Center of Excellence.
filip.jpg
Alois Filip, Unicorn Systems
Vystudoval fakultu informačních technologií na VŠE v Praze. Má 17+ let zkušeností v IT, z toho 8 let na konzultantských a lektorských pozicích v oblasti analýzy a User Experience. Věnuje se UX konzultacím, návrhu aplikací a prototypování. Podílel se na úspěšných inovativních projektech v bankách, technologických firmách a startupech. Jako spoluautor projektu Cool Ticket získal ocenění Microsoft Awards Finalist 2015 a hlavní cenu v soutěži Internet Effectiveness Awards za nejúspěšnější digitální projekt roku 2016. Je členem české Asociace UX.
klement.jpg
Petr Klement, Microsoft
kohout.jpg
Pavel Kohout, Robot Asset Management
kovar.jpg
Vladimír Kovář, Unicorn
Vladimír Kovář vystudoval obor matematického inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. V osmdesátých letech působil jako systémový programátor na Vysoké škole ekonomické a později jako vedoucí týmu programátorů ve společnosti Koospol Praha. V roce 1990 založil společnost Unicorn, která o dva roky později dosáhla obratu ve výši jednoho milionu amerických dolarů. V roce 2016 společnosti Vladimíra Kováře utržily 2,745 miliardy korun od zákazníků po celém světě. Unicorn dodává chytrá řešení postavená na informačních a komunikačních technologiích.
kovar_ml.jpg
Vladimír Kovář, Unicorn
Vystudoval Unicorn College - Management ICT projektů. Na škole se začal věnovat projektovému řízení, kdy často řešil negativní dopady špatné ergonomie uživatelského prostředí a špatné přívětivosti produktů na jejich úspěšnost. Tyto zkušenosti ho přivedli blíže k problematice optimalizace uživatelského rozhraní a zkoumání problematiky hlouběji. V současné době pracuje jako User Experience Evangelist v Unicornu a věnuje se návrhům aplikací, jejich uživatelského rozhraní a konzultacím celkového UX.
machala.jpg
Jiří Machala, KPMG
Jirka je markeťák a člověk z financí v jednom. Zkušenosti sbíral v obou oblastech, na všech možných úrovních a v různých částech světa. Zákaznické a i jiné zkušenosti se intenzivně věnuje poslední rok a v rámci své práce v týmu CX pracoval na projektech v různých koutech světa.
novotny.jpg
Martin Novotný, Patria Direct
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na ekonomii a bankovnictví. V roce 2012 nastoupil do společnosti Patria Direct, kde se zabýval obchodováním s měnovými páry a akciovými a komoditními deriváty. Od roku 2016 pracuje jako business developer mateřské společnosti Patria Finance, kde je odpovědný za rozvoj internetových obchodních aplikací a datovou komunikaci s burzovními domy. Jako hlavní projektový manažer vedl vývoj mobilní aplikace MobileTrader a v současnosti se podílí na vývoji nástroje pro algoritmizovanou správu investic.
pridal.jpg
Ondřej Přidal, Quibix
Ondřej má několikaleté zkušenosti v herním a televizním průmyslu. Byl členem vývojového týmu Disney Mobile a podílel se na vzniku řady celosvětově úspěšných mobilních her. V současnosti navrhuje mobilní aplikace ve společnosti Qubix.
stinka.jpg
Vít Stinka, Unicorn Systems
Vít Stinka pracuje ve společnosti Unicorn Systems jako Senior Consultant a Project Manager, v oblasti IT profesionálně působí od roku 2001. Prošel řadou rolí v oblastech analýzy a implementace informačních systémů i manažerskými pozicemi. V současné době se zabývá rozvojovými projekty a oblastmi souvisejícími s CRM a Customer Intelligence.
svihalek.jpg
Ondřej Švihálek, Unicorn Systems
V roce 1996 začal pracovat pro mobilního operátora Eurotel jako produktový manažer datových služeb a internetu. V oboru telekomunikací následně prošel několik klíčových pozic v oblastech návrhu, realizace a obchodu služeb. V roce 2001 založil iCom Vision, firmu, která se zaměřovala na dodávku inovativních internetových služeb a mobilních aplikací pro vedoucí české a zahraniční společnosti. V roce 2014 společnost odkoupil Unicorn Systems a začlenil ji mezi své strategické inovační divize. Ondřej zastává post konzultanta pro multikanálové, mobilní služby a technologie.
uher.jpg
Martin Uher, ŠKODA AUTO
Vystudoval ŠKODA AUTO Vysokou školu. Při studiu pracoval jako praktikant ve ŠKODA AUTO, kde se podílel mimo jiné zavedení platformy MS SharePoint pro projekt interních Týmových webů nebo na vývoji a nasazení B2C mobilní aplikace ŠKODA Service. Po ukončení studia nastoupil do ŠKODA AUTO a převzal zodpovědnost za rozvoj a nasazování B2B aplikaci pro příjem vozidel do servisu Portable Check-In.

Místo a čas konání

Pražská konzervatoř
Koncertní sál
Dvořákovo nábřeží 2
Praha 1
3. listopadu 2017 od 8:30 hod.