DevOps

Obrovský pokrok v oblasti vývoje softwarových řešení a internetových technologií změnil v posledních několika letech celou řadu nejen průmyslových odvětví, počínaje prodejem produktů a služeb, přes entertainment, výrobu ale i bankovnictví a např. i zdravotnictví Software tak ovlivňuje život každého z nás, najdete jej všude ("software everywhere"). Řešení jsou dostupná online na všech zařízeních, pokrývají celé výrobní procesy včetně komunikace a logistiky, a konkurenční prostředí způsobuje tlak na rychlost a spolehlivost dodávky.
Koncept DevOps přináší firmám ale i jednotlivcům schopnost včas, rychle, spolehlivě a efektivně dodat řešení zákazníkovi a opakovatelně přinášet přidanou hodnotu pomocí pro to určených procesů, technologií a automatizace. DevOps zároveň mění i firemní kulturu, komunikaci a know-how všech zúčastněných.
Přijďte se podívat na konferenci Unicorn College Open a nechte se inspirovat, jak využít DevOps jako konkurenční výhodu nejen pro svoji firmu, ale i pro sebe. Zároveň můžete načerpat zkušenosti z praxe od DevOps odborníků a leaderů trhu.

Program

Čas
Program
08:30 – 09:30
Snídaně a registrace
09:30 – 09:45
Zahájení
David Kimr (Unicorn)
09:45 – 10:25
Dev i Ops v cloudovém světě
Martin Šimeček (Microsoft)
10:25 – 10:50
Ďábel se skrývá v "Dockeretailech"
Jiří Kohout (Unicorn)
10:50 – 11:15
Přestávka
11:15 – 11:20
Hudební představení
11:20 – 11:45
Případová studie použití DevOps v enterprise prostředí
Marian Bartl (Unicorn)
11:45 – 12:10
Jak v Microsoftu aplikujeme DevOps snadno do úplně každého projektu
Martin Šimeček (Microsoft)
12:10 – 12:30
Diskuze
12:30 – 13:30
Oběd
13:30 – 14:10
DevOps jako konkurenční výhoda
Marek Šťastný, Tomáš Hudec (Unicorn)
14:10 – 14:35
Augmented Reality nejezdívá podle plánu (agilní vývoj mobilních služeb)
Ondřej Švihálek (Unicorn)
14:35 – 15:00
Přestávka
15:00 – 15:25
Programujme doménově
Václav Pech, JetBrains
15:25 – 15:50
Jak se vyvijí Skype pro Android
Micrososft
15:50 – 16:15
Diskuze a slosování

Řečníci

bartl.jpg
Marian Bartl, Unicorn
Marian Bartl je zkušený ředitel produkční divize, kompetentní za realizaci zakázek v oblasti infrastruktury a IT bezpečnosti. Pro Unicorn pracuje od roku 2012. Nejdříve jako operační architekt, kompetentní za návrhy a řízení migrací datových center. Poté povýšil na pozici pracovníka zodpovědného za koordinace projektů v oblasti bezpečnosti a infrastruktury. Zaměřuje se na oblasti infrastruktury a IT bezpečnosti.
kimr.jpg
David Kimr, Unicorn
David Kimr je člen představenstva Unicornu, aktivní vývojář, manager, fotograf, cestovatel, otec třech skvělých dětí. Rád zkoumá nové technologie a nové možnosti ve vývoji webových aplikací i frameworků. V Unicornu pracuje přes 25 let. Postupně prošel pozicemi od vývojáře, softwarového architekta, projektového manažera, ředitele softwarového vývoje a ředitele strategie až po současnou pozici CTO. Vyučuje programování, analýzu a návrh IS na vysoké škole. Ve volném čase ho nejčastěji potkáte na kole nebo s foťákem na lovu vodních ptáků.
kohout.png
Jiří Kohout, Unicorn
Jiří Kohout je bezpečnostní architekt a specialista v řešení aktuálních a komplikovaných výzev v oboru IT bezpečnosti. Tomuto oboru věnoval celou svou pracovní kariéru. Aktuálně působí ve významných českých bankách, kde je odpovědný za bezpečnost řady aplikací a realizovaných inovací.  V minulosti pracoval jako etický hacker, IT bezpečnostní specialista pro Justici ČR, či vedoucí oddělení IT. Podílel se na přípravě zákona o kybernetické bezpečnosti. Absolvoval Unicorn College v oboru Management IT.
hudec.jpg
Tomáš Huec, Unicorn
Tomáš Hudec je zkušený softwarový architekt a konzultant, momentálně v pozici Head of Technology v rámci Unicorn Systems, Stream A. Tomáš pracuje v Unicornu od roku 2011, za tu dobu si prošel pozicemi jako je vývojář a konfigurační manager, či softwarový a integrační architekt. Jeho zálibou je už několik let automatizace a DevOps - je autorem několika základních standardů v oblastí Continuous Integration a Delivery. Vedle toho se primárně věnuje vývoji enterprise systému v HTML5, mikro-servisní architektuře, včetně problematiky integrační architektury.
pech.png
Václav Pech, JetBrains
Václav je nadšený programátor. Zajímá se především o distribuované a paralelní systémy, genetické algoritmy, moderní programovací jazyky a jazyky doménově-specifické. Již 15 let pomáhá společnosti JetBrains vyvíjet nástroje pro profesionální vývojáře, kteří sdílejí vášeň pro programování. V rámci projektu JetBrains MPS zkoumá nové přístupy k programování s cílem posunout hranice oboru o kousíček dále.
simecek.png
Martin Šimeček, Microsoft
Martin Šimeček je součástí globálního týmu společnosti Microsoft, který má na starosti inovativní projekty s partnery a zákazníky. Jako Software Engineer pracuje s vývojáři velkých firem, menších společností i startupů a společně hledají řešení jejich problémů technologiemi společnosti Microsoft. Kromě toho publikuje technické články na blog, zdrojový kód na GitHub a také přednáší na konferencích. Primárně se zaměřuje na vývoj pro Microsoft Azure, chatboty, Cognitive Services a Office 365.
stastny.jpg
Marek Šťastný, Unicorn
Marek je člen představenstva Unicorn Universe, kde řídí vývoj Unicorn Application Framework, a zároveň zastává pozici technického ředitele ve společnosti Plus4U, kde se specializuje na vývoj a provoz moderních cloudových řešení. Během své 18leté kariéry v Unicornu prošel pozicemi od analytika, vývojáře, projektového manažera, architekta, až po ředitele společnosti. Aktivně se podílí na vývoji, zajímá se o nové technologie a trendy, přednáší a spolupracuje při publikování prací ze světa ICT. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a modelaření.
svihalek.jpg
Ondřej Švihálek, Unicorn Systems
V roce 1996 začal pracovat pro mobilního operátora Eurotel jako produktový manažer datových služeb a internetu. V oboru telekomunikací následně prošel několik klíčových pozic v oblastech návrhu, realizace a obchodu služeb. V roce 2001 založil iCom Vision, firmu, která se zaměřovala na dodávku inovativních internetových služeb a mobilních aplikací pro vedoucí české a zahraniční společnosti. V roce 2014 společnost odkoupil Unicorn Systems a začlenil ji mezi své strategické inovační divize. Ondřej zastává post konzultanta pro multikanálové, mobilní služby a technologie.

Místo a čas konání

Pražská konzervatoř
Koncertní sál
Dvořákovo nábřeží 2
Praha 1
9. listopadu 2018 od 8:30 hod.

Registrace