Unicorn Mobile-First IoT-Ready Cloud Architecture

Unicorn Mobile-First IoT-Ready Cloud Architecture představuje softwarovou architekturu, která umožňuje vytvářet moderní aplikace tak, kde se tvůrci mohou soustředit zejména na funkčnosti, které zákazníkům přímo přidávají hodnotu. Přímo podporují business procesy zákazníků. Je samozřejmé, že se všichni musí nějak přihlásit (ověření identity uživatele), že se musí vyřešit multijazyčnost, to, že aplikace běží, jak na mobilech, tak na počítačích, zkrátka spoustu standardních věcí. Ty nechceme stále dokola vymýšlet v každém projektu.
uuApp Framework, který představuje referenční architekturu, řeší ideální použití všech vrstev a komponent Unicorn Mobile-First IoT-Ready Cloud Architecture, a to variantně ve vybraných technologiích, které jsou na současném IT trhu standardní. Vytváří end-to-end robustní a efektivní výrobní linku softwarové továrny Unicorn. Výrobní linku, která má za cíl vytvářet opakovaně, predikovatelně a efektivně softwarová řešení přinášející vysokou přidanou hodnotu zákazníkům.
Přijďte se podívat na konferenci Unicorn College Open a nechte se inspirovat, jak vytvářet moderní responsivní grafická uživatelská rozhraní, robustní aplikační servery zapouzdřující miliony případů užití a miliardy persistentně uchovaných objektů, plně automatizovaně a dynamicky ovládat výpočetní kapacitu datových center prostřednictvím uuCloud nebo jak řídit přístupová práva v aplikacích plynoucích z organizační struktury.

Program

Z důvodu povinné invakuace, která musí v Pražské konzervatoři proběhnout došlo ke změně začátku konference Unicorn College Open, konající se v pátek 26. dubna. Registrace bude probíhat od 9:30 hod. a zahájení konference od 10:00 hod. Omlouváme se za komplikace.
Čas
Program
Videa
09:30 – 10:00
Snídaně a registrace
10:00 – 10:05
Zahájení
10:05 – 11:15
Unicorn Mobile-First IoT-Ready Cloud Archicture
Vladimír Kovář, Marek Šťastný
img.PNG
11:15 – 11:40
Přestávka
11:40 – 11:45
Hudební představení
11:45 – 12:10
Business model aplikace
Michal Zajac
img.PNG
12:10 – 12:35
Návrh a tvorba API aplikace
Pavel Valenta
img.PNG
12:35 – 12:55
Diskuze
12:55 – 13:55
Oběd
13:55 – 14:20
Návrh a tvorba uživatelského rozhraní
Ondřej Čapek
img.PNG
14:20 – 14:45
Nasazení a provoz aplikace v uuCloud
Jan Šibil
img.PNG
14:45 – 15:10
Přestávka
15:10 – 15:35
uuBusiness Territory jako virtuální prostor pro podnikové informační systémy
Miloš Vodrážka
img.PNG
15:35 – 16:00
Integrace uuApp s uuBT
Radek Dolejš
img.PNG
16:00 – 16:30
Diskuze a slosování

Řečníci

capek_ondrej.jpg
Ondřej Čapek, Unicorn
Ondřej má na starosti frontend v Unicorn Application Framework, kam patří především knihovna uu5. Jeho prací je nejen vymýšlet patterny, ale také řídit rozvoj dalších frontendových knihoven, které se v Unicorn Application Framework používají. Během své 6ti leté kariéry v Unicornu prošel pozicemi od backendového vývojáře v Ruby, vývojáře v Javascriptu, team leadera, až po produktového manažera. Zajímá se o nové technologie a přináší je s návody do celé firmy. Ve volném čase se věnuje sportu, především pak fotbalu, squashi a hokeji.
dolejs.jpg
Radek Dolejš, Unicorn
Radek je Chief Evangelist ve společnosti Unicorn, kde začínal před patnácti lety jako java vývojář. V této pozici se věnuje konzultacím a vzdělávání v nejmodernějších trendech vývoje aplikací. Spolupracuje na desítkách projektů, které jsou tvořeny jako Mobile-First, komunikují s IoT a jsou provozovány v cloudu. Věnuje se rodině, studiu historie a rád se stará o svoji zahrádku.
kimr.jpg
David Kimr, Unicorn
David Kimr je člen představenstva Unicornu, aktivní vývojář, manager, fotograf, cestovatel, otec třech skvělých dětí. Rád zkoumá nové technologie a nové možnosti ve vývoji webových aplikací i frameworků. V Unicornu pracuje přes 25 let. Postupně prošel pozicemi od vývojáře, softwarového architekta, projektového manažera, ředitele softwarového vývoje a ředitele strategie až po současnou pozici CTO. Vyučuje programování, analýzu a návrh IS na vysoké škole. Ve volném čase ho nejčastěji potkáte na kole nebo s foťákem na lovu vodních ptáků.
kovar.jpg
Vladimír Kovář, Unicorn
Vladimír Kovář vystudoval obor matematického inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. V osmdesátých letech působil jako systémový programátor na Vysoké škole ekonomické a později jako vedoucí týmu programátorů ve společnosti Koospol Praha. V roce 1990 založil společnost Unicorn, která o dva roky později dosáhla obratu ve výši jednoho milionu amerických dolarů. V roce 2018 společnosti Vladimíra Kováře utržily 3,711 miliardy korun od zákazníků po celém světě. Unicorn dodává chytrá řešení postavená na informačních a komunikačních technologiích.
sibil.jpg
Jan Šibil, Unicorn
Jan Šibil pracuje ve společnosti Unicorn, kde působí od roku 2004. Postupně prošel pozicemi od vývojáře, projektového manažera, ředitele produkční divize k současné pozici produktového manažera. Zajímá se o moderní cloudová řešení a je aktivním vývojářem.
stastny.jpg
Marek Šťastný, Unicorn
Marek je člen představenstva Unicorn Universe, kde řídí vývoj Unicorn Application Framework, a zároveň zastává pozici technického ředitele ve společnosti Plus4U, kde se specializuje na vývoj a provoz moderních cloudových řešení. Během své 18leté kariéry v Unicornu prošel pozicemi od analytika, vývojáře, projektového manažera, architekta, až po ředitele společnosti. Aktivně se podílí na vývoji, zajímá se o nové technologie a trendy, přednáší a spolupracuje při publikování prací ze světa ICT. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a modelaření.
vodrazka_milos.jpg
Miloš Vodřážka, Unicorn
zajac_michal.jpg
Michal Zajac, Unicorn
Michal je ředitelem Unicorn Software Factory, která standardizovaným a predikovatelným způsobem dodává řešení zejména v produkční lince uuApp. Do Unicornu nastoupil jako vývojář, následně pracoval jako analytik, provozní ředitel a ředitel společnosti. Věnuje se vývoji vybraných aplikací a vzdělávání spolupracovníků Software Factory. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a hudbě.

Místo a čas konání

Pražská konzervatoř
Koncertní sál
Dvořákovo nábřeží 2
Praha 1
26. dubna 2019 od 9:30 hod.

Partneři

unicorn-logo-2.png
Na akci bude vytvořena fotogalerie a videozáznam, využití se řídí podmínkami GDPR, které naleznete zde. Příchodem na Unicorn College Open souhlasíte s jejím použitím pro účely společnosti Unicorn College s.r.o.