ÚVOD / Novinky / Konference Data & IT Security se vydařila

Konference Data & IT Security se vydařila  


UCL.PNG
Konference Data & IT Security ze série Unicorn College Open byla věnována problematice, která je v dnešním digitálním světě velice aktuální a to kybernetické bezpečnosti a boji proti kyberkriminalitě. Svým obsahem navazovala na celoevropské snahy (říjen vyhlášen Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti) podpořit u občanů povědomí o bezpečnosti při práci s daty a změnit jejich vnímání kybernetických hrozeb. Konferenci uspořádala Unicorn College ve spolupráci se společnostmi Unicorn Systems, HP a Comguard.

Celodenní konference Unicorn College Open na téma Data & IT Security se konala v pátek 6. 11. 2015 v sále Pražské konzervatoře. Téma zaujalo přes 300 účastníků, mezi nimi bylo více než 150 studentů naší vysoké školy a téměř 150 zástupců firem a široké veřejnosti.
Konferencí provázel pan David Hartman, vedoucí katedry Informačních technologií na Unicorn College. Úvodního slova a celkového představení cíle konference se pak ujal pan Marian Bartl, Production Manager společnosti Unicorn Systems. Pan Bartl svým výstupem zahájil dopolední blok a ve své přednášce Security of Things se zaměřil na základní pojmy a celkově obsáhl problematiku bezpečnosti v IT.
V dopolední části dále proběhla přednáška rektora Škoda Auto Vysoká škola pana Pavla Mertlíka –Informační bezpečnost a transakční náklady, který se na problematiku informační bezpečnosti podíval okem ekonoma. Následovala přednáška pana Aleše Špidly, prezidenta Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, který nám velice vtipnou formou přiblížil, jak funguje v praxi samotný zákon o kybernetické bezpečnosti. Dopolední blok pak uzavírala přednáška Jak vydělávají kyberzločinci v podání pana Roberta Šefra, bezpečnostního konzultanta společnosti Comguard a člena týmu CSIRT.CZ
Odpolední část si rozdělili pan Tomáš Kubica, Solution Architect ze společnosti HP, který hovořil o nových trendech v práci s daty a jejich ochraně a experti ze společnosti Unicorn Systems pan Johan Sajfrt, Senior Solution Architect, úsměvně hovořící o řešení bezpečnosti u jednoho ze stěžejních projektů Unicorn Systems a pan Jiří Kohout, Senior Security Architect a také absolvent Unicorn College, který nás všechny ve své přednášce WiFi je „kamarád“ přesvědčil, že WiFi může být i nepřítel.
Tímto výstupem tedy došlo k zakončení celodenní konference Data & IT Security a završila se tak další série zajímavých přednášek, které se netýkají pouze odborníků, ale všech uživatelů ICT technologií. Jsme velmi potěšeni, že z různých stran slýcháme kladné ohlasy k organizaci i obsahu konference a děkujeme všem, kteří se podíleli na její přípravě a účastníkům za jejich zájem. Je to pro nás signál pokračovat v dosavadní práci a hledat další zajímavé a aktuální téma, které bychom vám mohli v rámci příští konference představit.