ÚVOD / Novinky / Specialisté Unicorn College ve světě

Specialisté Unicorn College ve světě  

USA, Turecko, Ukrajina: Jana Moudrá přenáší mezinárodní zkušenosti na půdu Unicorn College

Vyučující Unicorn College Jana Moudrá má za sebou perný rok, během kterého nejen získala titul Google Dart Expert vyjadřující její příslušnost ke světové špičce v dané technologii, ale zúčastnila se i předních vývojářských festivalů hned na třech kontinentech. Po americkém San Franciscu a ukrajinském Lvově vystoupila na konci listopadu 2015 na konferenci DevFest v tureckém Istanbulu.
DevFest je série konferencí vytvořených specialisty z Google Developer Groups – lidí, kteří se zajímají o vývojářská a technická témata související s Google technologiemi a dalšími webovými a mobilními prostředími. Poslední velká konference konaná 29. listopadu 2015 v Istanbulu měla podtitul „Think out of the box, create what you want!“ a Jana Moudrá na ní vystoupila hned se dvěma bloky – přednáškou a workshopem – po boku zástupců firem jako jsou Google, IBM, Intel nebo PayPal.
V říjnu 2015 (konkrétně od 23. do 24. října) byla Jana součástí DevFestu v západoukrajinském Lvově, kde měla přednášku „Let’s play Dart!“ o významu této technologie pro současné vývojáře a vedla workshop o aplikacích v Dart. O významu technologie Dart a způsobu práce s ní pak 21. listopadu přednášela spolu se zástupci amerického Googlu i v samém srdci IT technologií – v Silicon Valley v San Franciscu!
„Opravdu si vážím toho, že jsem mohla být součástí DevFestu, ať už v Silicon Valley nebo na dalších místech. Všechny eventy jsou skvěle zorganizované a je neuvěřitelně zajímavé promluvit si a načerpat zkušenosti od dalších řečníků nebo návštěvníků. Všem, kteří se o Google technologie zajímají, bych určitě doporučovala návštěvu některé z konferencí v příštím roce,“ přibližuje Jana Moudrá přínos účasti na konferencích.
Posláním Google Expertů (a tedy i naší kolegyně Jany Moudré) je rozšiřovat znalosti o dané technologii a kdykoli poradit těm, kteří by o práci s ní měli zájem. I proto Jana o jazyce Dart často přednáší v Česku i v zahraničí a je jednou z organizátorek pražské Google Developer Group. Již několik zajímavých akcí proběhlo na půdě Unicorn College, další pak v minulých letech v Krakově, či Košicích.
Jana Moudrá využívá své zkušenosti z mezinárodních akcí i na půdě Unicorn College, kde vyučuje programování pro platformu Android, projekt pro Android a vývoj v jazyce Java.
Profil Jany Moudré na webu Google Experts naleznete zde:https://developers.google.com/experts/people/jana-moudr. Mnoho zajímavostí nejen o jazyce Dart můžete sledovat také na jejím Twitteru (https://twitter.com/janamou), nebo G+ (https://plus.google.com/+JanaMoudr%C3%A1/posts).Určitě ale doporučujeme její blog:http://www.moudra.net/