Přijď omrknout nejnovější technologie a nasát atmosféru Unicorn College!

#UCLday je půldenní akce, kterou pořádá Unicorn College pro studenty středních a vysokých škol, jejich rodiče, přátele i zájemce z řad široké veřejnosti. Proběhne ve čtvrtek 11. 2. 2016, a to hned dvakrát po sobě – od 9:00 do 13:00 hodin a od 15:00 do 19:00 hodin.
Na #UCLday na tebe čekají zajímavé přednášky na témata z oblastí nových technologií, ale také moderního směru řízení a ekonomie. Těšit se můžeš i na laby pod vedením profesionálů, kde se společně pokusíme obrátit teorii v praxi.
Také si budeš moci vyzkoušet řadu různých robotů a gadgetů z oblasti Open HardwareInternet of Things nebo Arduino.
Po celý den si budeš rovněž moci vyslechnout informace o naší škole nebo se kdykoli zeptat na cokoli ohledně možnosti studia u nás a na své si přijdou i ti, co již intenzivně přemýšlí o své kariéře. Těm poradíme jak se správně připravit na pracovní pohovor, či jak vymazlit CV k dokonalosti.
Účastníci #UCLday si mohou také zasoutěžit, a pozor, ve hře je roční stipendium na Unicorn College! Pravidla soutěže si můžete přečíst zde.
Akce je zcela zdarma a není nutná žádná registrace. Stačí přijít na Unicorn College (V Kapslovně 2/2767, Praha 3) ve čtvrtek 11. 2. 2016 a sledovat šipky #UCLday!

To mě zajímá, chci být u toho! Co pro to mám udělat?

Akce je zcela zdarma a není nutná žádná registrace. Stačí přijít v 9:00 nebo v 15:00 na adresu: V Kapslovně 2/2767, Praha 3 a vydat se po šipkách #UCLday.
Akce je půldenní a proběhne hned dvakrát po sobě. Různé aktivity při ní budou probíhat současně. Můžeš s námi pobýt jen půl dne, nebo celý den a ve druhé polovině zkouknout, co jsi dopoledne nestihl. Stavit se můžeš také jen na skok. Moc rádi tě uvidíme!

Co se na #UCLday bude dít?

Máme pro tebe připraveny hned 4 typy aktivit.
Budou probíhat krátké a zábavné 15 minutové přednášky , kde se dozvíš řadu zajímavostí ze světa technologií a moderního způsobu řízení. Z těchto přednášek si můžeš udělat představu, jak vypadá skutečná výuka na naší vysoké škole nebo se dozvědět zajímavosti ze světa marketingové komunikace a více o tom, jak vzniká takový on-line magazín.
Také budou probíhat 35 minutové praktické laby , kde si mimo jiné budeš moci postavit vlastní Arduiono zařízení či se zeptat specialistů jak se správně připravit na přijímací pohovor do zaměstnání.
Na vlastní oči si prohlédneš různé gadgety a roboty, které jsou součástí fenoménů Internet of Things a Open Hardware . I s takovými technologiemi můžeš přijít do styku, kdyby ses u nás rozhodl studovat – narazíš na ně v rámci volitelných předmětů, odborných projektů a semestrálních či bakalářských prací.
Po celý den si budeš moci vyslechnout informace o naší škole nebo se kdykoli zeptat na cokoli ohledně možnosti studia u nás. Stejně tak budou k dispozici kolegové ze společnosti Unicorn, kteří ti rádi poví více o možnostech získání pracovních zkušeností v té největší české softwarové společnosti.

Program

Aristotelés (1.1)
Edison (1.3)
Tesla (1.2)
Čas
Přednášky
Laby
09:00–09:20
Registrace
09:20–09:40
Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Tomáš Jindříšek
09:40–10:00
Daně a jak na ně
Savina Finardi
10:00–10:20
Internet of Things
Vráťa Kalenda
Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Tomáš Jindříšek a Martin Paur
10:20–10:40
Kdy a kde jsme na Internetu v (ne)bezpečí
David Hartman
10:40–11:00
Aktuální situace v IT aneb je ideální doba naskočit do vlaku
Maxim Vrána
Internet of Things
Filip Kirschner
11:00–11:20
11:20–11:40
Android versus iOS
Tomáš Jukin a Jana Moudrá
Get your dream job!
Michaela Křížová
 
11:40–12:00
12:00–12:20
Bez praxe do života nelez
Martin Havelka
Internet of Things
Filip Kirschner
12:20–12:40
Finanční stabilita
Jindřich Nový
12:40–13:00
Doprovodný program
13:00–14:40
Oběd
14:40–15:00
Doprovodný program
15:00–15:20
Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Tomáš Jindříšek
15:20–15:40
Virtuální pacient - aneb když se snoubí medicína s
ICT
Tomáš Kroček
15:40–16:00
Internet of Things
Filip Kirschner
Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Tomáš Jindříšek a Martin Paur
16:00–16:20
Kdy a kde jsme na Internetu v (ne)bezpečí
David Hartman
16:20–16:40
Chytré řízení času
Otmar Brancuzský
Internet of Things
Filip Kirschner
16:40–17:00
Jak dělat on-line magazín a nezbláznit se z toho
Tomáš Svoboda
17:00–17:20
Důležitost databází
Miroslav Žďárský
Get your dream job!
Michaela Křížová
17:20–17:40
Auta budoucnosti
Igor Šverma
17:40–18:00
Bez praxe do života nelez
Martin Havelka
Demonstrace agilních přístupů a metodiky SCRUM budováním města z LEGA
Martin Popelák
18:00–18:20
Jak lhát statistikou
Aneta Hybšová
18:20–19:00
Doprovodný program
19:00–19:20
Ukončení
IT témata
Ekonomická témata

Řečníci

A kdo vlastně bude na #UCLday přednášet? Můžeš potkat naše vyučující, absolventy, ale i odborníky z byznysu, se kterými spolupracujeme, a kteří pro naše s tudenty vedou například odborné workshopy.
martin-havelka.png
Martin Havelka
tomas-jindrisek.png
Tomáš Jindříšek
martin-paur.png
Martin Paur
Tomáš Svoboda.png
Tomáš Svoboda
michaela-krizkova.png
Michaela Křížová
maxim-vrana.png
Maxim Vrána
Otmar Brancuzsky.png
Otmar Brancuzský
Jana Moudrá
Tomáš Jukin
Aneta Hybšová
Savina Finardi
david-hartman.png
David Hartman
Jindrich Novy.png
Jindřich Nový
igor-sverma.png
Igor
Šverma
Filip Kirschner

Na co se můžeš v přednáškách a labech těšit?

Přednášky

Tomáš Jindříšek - Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Digitální svět přinesl marketingu a reklamě nové možnosti - sociální média, ecommerce, startupy. Základní pravidla ale zůstala stejná. Vytvořit silný příběh, zaujmout, najít cílové skupiny a přesvědčit je. Přednáška spoluzakladatele digitální agentury Dark Side Vám odpoví na otázku, jak důležité je mít kromě dobrého produktu i dobrý marketing.
Tomáš Svoboda - Jak dělat on-line magazín a nezbláznit se z toho
Vést on-line magazín není sranda. Spousta věcí je proti vám, největším nepřítelem jsou vaši čtenáři a na nic není čas. Ale přesto se to dá a dokonce s velkou snahou se to dá hodně dobře a úspěšně!
Filip Kirschner, Vráťa Kalenda - Internet of Things
Píše se rok 2020, probouzíš se do nového dne ve světě, kterému vládne internet věcí. Žiješ v domě, se kterým si můžeš povídat, tvoje lednička si sama doplňuje potraviny a auto si právě odskočilo do servisu. Zdá se ti to jako sci-fi? Nahlédni spolu s Filipem v rámci jeho přednášky Internet of Things do budoucnosti.
David Hartman - Kdy a kde jsme na Internetu v (ne)bezpečí
Přes Internet dnes objednáváme vánoční dárky, platíme za dovolené, domlouváme spolupráce či prostě jen sdílíme fotografie z oslav narozenin. Je ovšem prostor Internetu bezpečný? Jak se chovat a čeho se obávat. Přijďte si poslechnout přednášku o možných nebezpečích dnešního světa tak úzce spojeného z prostorem Internetu.
Savina Finardi - Daně a jak na ně
Cílem Savininy přednášky je ukázat, že i daně mají svou logiku, která je místy až velmi jednoduchá, jak se dá měřit daňová zátěž a k čemu toto měření vůbec slouží. A konečně, jak získat takové informace, které pomůžou odhalit, že některé daňové reformy a změny jsou již od počátku zamýšleny jako nerealizovatelné.
Martin Havelka - Bez praxe do života nelez
Aneb jak zařídit, abych promoval již jako zkušený odborník.
Tomáš Jukina a Jana Moudrá - Android versus iOS
Sličný Android, nebo efektivní iOS? Který operační systém pro mobilní zařízení je vaším favoritem? Kde má který silné stránky? Kdy je vhodné použít Android a kdy iOS? Jak se oba systémy liší z hlediska vývoje aplikací? Jak se liší jejich uživatelský zážitek? A které věci jsou na nich tragické? Unikátní přednáška v podání dvou expertů z oboru, kteří o problematice přednášejí u nás i v zahraničí.
Otmar Brancuzský - Chytré řízení času
V pracovním i soukromém životě se setkáváme se spoustou různých aktivit, u kterých je třeba se řídit pravidly time managementu. Mnoho z nás používá pro plánování svého času kalendář a to-do list. V moderní době však můžeme využívat i řadu dalších užitečných nástrojů, pomocí kterých lze naše řízení času posunout o úroveň výše.
Jindřich Nový - Finanční stabilita
Člověk v současném dynamickém světě musí řešit průběžně celou řadu složitých životních situací, které ve svém souhrnu ovlivní kvalitu jeho budoucího života. Na mnohé situace jej škola ani připravit nemůže, protože prostě není jasné, jak se bude svět vyvíjet za deset let. Podstatnou stránkou života je ekonomická a finanční stabilita člověka a jeho rodiny. Žijeme v reálném světě, žijeme v tržním systému a ten je sice relativně svobodný, ale také reálně nekompromisní vůči osobám, které nezvládnou život korigovat. Cílem a smyslem toho, o čem si popovídáme je pochopit, že když hledám pomocnou ruku - najdu jí na konci své paže.
Tomáš Kroček - Virtuální pacient - aneb když se snoubí medicína s ICT
Žijeme v době ICT revoluce. Téměř ve všech odvětvích lidské činnosti "metastázovaly" informační technologie a tvoří tak jejich neodmyslitelnou součást. Umíme si ale vůbec představit, jakým způsobem vstupuje ICT do tak tradičních disciplín jako je medicína? Jaký je potenciál informačních technologií v oblasti zdravotnictví a zdravotnického vzdělávání? Dokážeme díky ICT vybavit současné mediky robustnějšími znalostmi než jejich předešlé generace? Naučí nás virtuální pacient lépe zvládat stresové situace? Pokud toužíte znát odpovědi, přijďte si poslechnout tuhle přednášku!
Maxim Vrána - Aktuální situace v IT aneb je ideální doba naskočit do vlaku
Maxim Vrána, nejmladší ředitel v rámci společnosti Unicorn Systems, pohovoří nejen o svém životním příběhu a cestě za úspěchem, o zajímavých projektech na kterých se podílel, ale také o nejaktuálnějších trendech v informačních a komunikačních technologiích a situaci na IT trhu.
Igor Šverma - Auta budoucnosti
Automatizace je heslem dnešní moderní doby a moderního člověka. Automatizace ve výrobním procesu je již naprosto běžná, ale roboti ovlivňují naši efektivitu i v běžném životě. Trendy jdou kupředu a o tom jaké místo má automatizace v automobilovém průmyslu a kam se bude vývoj autonomních automobilů vyvíjet v blízké budoucnosti, o tom nám povypráví absolvent Unicorn College, Igor Šverma.
Aneta Hybšová - Jak lhát statistikou
Čísla jsou všude kolem nás. Jsou však všechna pravdivá? Jak se dá různými výklady statistických údajů ovlivnit celá společnost? Aneta ti v rámci své přednášky na několika praktických příkladech ukáže, jak lze statistikou zmást mnoho lidí naráz a že i statistika může lhát!

Laby

Tomáš Jindříšek a Martin Paur - Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Digitální svět přinesl marketingu a reklamě nové možnosti - sociální média, ecommerce, startupy. Základní pravidla ale zůstala stejná. Vytvořit silný příběh, zaujmout, najít cílové skupiny a přesvědčit je. V moderní době se ale řada firem nechá rozptýlit detaily a nedokáže si vybrat to podstatné, většina firem se stále zabývá jen dílčími nástroji - facebookem, webem, sem tam nějakou reklamou. Kdo chce uspět, musí to udělat pořádně, vytvořit téma větší, než vlastní služby nebo značky. Musí zapojit lidi, prodávat. Musí se odlišit! Přijďte se podívat na konkrétní ukázky a případové studie od leaderů digitální agentury Dark Side.
Michaela Křížová - Get your dream job!
Jak se dá vytunit životopis a na co nezapomenout. Jak se vyhnout faux pas a neudělat z přijímacího pohovoru noční můru aneb jaké záludnosti vás mohou potkat na pohovoru? Přijďte se připravit zábavnou a interaktivní formou na cestu k vysněnému zaměstání.
Martin Popelák - Demonstrace agilních přístupů a metodiky SCRUM budováním města z LEGA
Kdo není agilní, jako by nebyl. V dnešním rychle se měnícím světě je velmi důležitá právě pružnost a schopnost reakce na vzniklou situaci. Ve vývoji softwaru to platí dvojnásob. V tomto workshopu budeme za pomoci praktické ukázky demonstrovat, jak metodika SCRUM a agilní přístup může pomoci. Na začátku lektor a absolvent Unicorn College Martin Popelák vysvětlí teoretické principy agilního přístupu a konkrétní pravidla metodiky SCRUM. Martin má s metodikou SCRUM bohaté zkušenosti a již více než 8 let působí v předních technologických firmách na pozici SCRUM mastera nebo agilního kouče. Po vysvětlení teorie se posluchači na vlastní kůži stanou „vývojáři“ a pomocí LEGA a agilního řízení budou společnými silami stavět město z LEGA.

Kde to najdu?

#UCLday najdeš na adrese V Kapslovně 2/2767, Praha 3 – Žižkov. Na místě sleduj šipky #UCLday!.

Jak se tam dostanu?

Tramvajemi 9, 16 nebo 10 na stanici Biskupcova, nebo autobusem 133, 136, 207 na stanici Černínova. Je možné dorazit také vlastním vozem, možnosti parkování jsou však z důvodů zón omezené.