Přihlas se na hackathon – poměř své jedničky a nuly s ostatními účastníky a ukaž všem, že nejnovější IT trendy budou v budoucnu udávány právě z Tvé klávesnice!

O čem to bude? / Co je cílem?

O tvorbě Internet Of Things (IoT) projektu pro domácnosti, školy a budovy. Tedy o propojení hardwarových zařízení, sbírání a vzájemné výměně informací. Akce proběhne pod záštitou IBM, Unicorn College a Jablotron, na vše tak budou dohlížet špičky v oboru informačních technologií.

Co tě čeká?

Týmová práce a pořádná rivalita - soutěžit bude 10 našláplých týmů po pěti lidech. Výsledky budou hodnotit přední experti, takže máš jedinečnou šanci ukázat profíkům, kdo tady bude v budoucnu pánem.

Pro koho je akce určena?

Pro studenty středních i vysokých škol a všechny mladé talenty na informační technologií.

Co získáš?

Z hackathonu toho můžeš vytěžit hodně. A to nemusíš ani vyhrát! Tři dny strávíš s lidmi, naladěnými na stejnou vlnu jako ty. Třeba vytvoříte tým, ze kterého vznikne nový start-up?! Během hackathonu se naučíš pracovat s technologií IBM Bluemix a vytvoříš pomocí zkušených mentorů jednoduchý prototyp. Když budeš šikovný, můžeš získat stáž v IBM nebo Jablotronu. Pokud vyhraješ, dostaneš od IBM poukázky do Czech Computers a roční stipendium na Unicorn College.

Program

Pátek
13:00
Nepovinné školení na IBM Bluemix
15:30
Registrace
16:00
Zadání hackathonu
17:00
Idea Camp a vytváření týmů
18:30
Zpětná vazba na vaše nápady
19:30
Krátké seznámení s IBM Bluemix technologií
20:00
Večeře, networking, hackování
Sobota
8:00
Snídaně
Hackování
9:00
Status check
12:00
Oběd
Hackování
16:00
Status Check
Hackování
18:00
Večeře
Hackování
Neděle
8:00
Snídaně
Hackování
10:00
Status Check
12:00
Oběd
Hackování
13:30
Finální prezentace
15:00
Oznámení vítězů

Často kladené otázky:

Kdo se může hackathonu účastnit?

Hackathon je otevřen pro IoT nadšence. Můžeš být developer, designér nebo třeba inovátor.

Kde se můžu ubytovat? Bude občerstvení součástí hackathonu?

Unicorn College nabízí prostory k přespání. Bude stačit, když si s sebou vezmeš spacák a karimatku. Občerstvení je na místě zajištěno.

Jak se budou tvořit týmy?

Můžeš vytvořit tým se svými kamarády už před hackathonen nebo využít možnosti vytvořit si zcela nový tým na místě.

Podle čeho budou týmy hodnoceny?

Jednotlivé týmy budou hodnoceny podle následujících kritérií: prezentace, využitelnost projektu v praxi, kreativita, inovace.
 

Technologie Bluemix

Bluemix je cloudová inovační platforma pro snadnější a rychlejší vývoj webových a mobilních aplikací v cloudu. Nabízí velké množství programovacích jazyků (NodeJS, JavaEE, Go, Python, Ruby, PHP a taky podporu některých jejích frameworků - Spring, Play, Scala apod.). V katalogu narazíte na cool IBM a Third Party služby, které Vám usnadní vývoj a ušetří spoustu starosti (Databáze, Big Data Analytika, Mobilní SDKčka, IoT Analytika, Kognitivní Watson APIčka, DevOps atd. vše na jednom místě). Platforma je založená na open source technologií a také plně podporuje technologie jako Docker, OpenStack a Cloud Foundry. V rámci hackathonu budete mít také možnost odzkoušet si technologií DevOps pro správu kódu, verzí a nasazení aplikací do cloudu a zjistit, že cloud mění způsob vývoje a přemýšlení programátorů.Partneři hackathonu

 

Kontakty

IBM
Aneta Klímová
tel: +420 734 420 180
email: aneta_klimova@cz.ibm.com
Unicorn College
tel: +420 271 097 111
email: info@unicorncollege.cz