ÚVOD / Novinky / Simona Kijonková - medailonek řečníka Unicorn College Open

Simona Kijonková - medailonek řečníka Unicorn College Open

Dnes představujeme prvního přednášejícího v rámci konference E-commerce, která proběhne 22. dubna na Unicorn College Open.
Simona Kijonková je odbornou veřejností označována za první dámu e-commerce. Její nejznámější projekt Zásilkovna mění od roku 2010 vnímání logistiky v e-commerce a do odvětví přinesl řadu novinek – franšízovou síť výdejních míst, doručení v den objednání apod. Zároveň také otevřel nové obchodní příležitosti řadě regionálních podnikatelů. Všechny Simoniny projekty jsou odpověďmi na specifické problémy online obchodu a je o ně zájem i za hranicemi České republiky. V roce 2015 investovala Simona Kijonková do vývojářské firmy MYPS a v lednu 2016 vstoupila do technologického startupu SizeID – řešení pro výběr správné velikosti oblečení při nákupu online. V rámci Unicorn College Open vystoupí s přednáškou Moderní trendy v e-commerce aneb Jak dostat e-shop přes hranice. Evropa má velké množství různorodých trhů. Od těch, které jsou velmi podobné tomu našemu, přes ty již penetrované, až po slibně se rozvíjející. Vytvořit strategii expanze proto může být na první pohled úkolem takřka nereálným. Co je podle Simony Kijonkové klíčem k úspěchu a prosazení se při e-commerce podnikání v zahraničí? ‚‚Při uvažování o vstupu do zahraničí se naši klienti neustále motají v kolotoči bariér. Na jedné straně není správný směr vstupovat jako začínající exportér na extrémně náročný trh (např. Anglie nebo Francie), na druhé straně vstup na několik trhů současně není dobrý směr ani pro ty největší projekty s vysokým kapitálem,“ vysvětluje.  
Simona Kijonková vám v rámci své přednášky představí jednotlivé evropské trhy se všemi jejich specifikacemi a podělí se s vámi o informace a osobně nasbírané zkušenosti na daných zahraničních trzích, díky kterým se daří podnikat v zahraničí nejen jí samotné, ale i řadě internetových obchodů, kterým pomohla vstoupit na tyto trhy.