ÚVOD / Novinky / Škola není jen o memorování, aneb na čem si na Unicorn College zakládáme?

Škola není jen o memorování, aneb na čem si na Unicorn College zakládáme?

Nazpaměť namemorované znalosti rozhodně nejsou to hlavní, co absolvent vysoké školy potřebuje. Na Unicorn College se proto snažíme najít tu nejlepší rovnováhu mezi teorií a praxí - ať už v podobě praktické výuky, nebo díky atraktivním stážím  a pracovním příležitostem, nabízeným našimi partnery z řad špičkových IT společností, bankovních institucí, telekomunikačních a dalších firem.
Unicorn College totiž znamená zkušenosti s tím, jak připravit studenty na jejich budoucí povolání. Samotnou výuku samozřejmě nijak nešidíme. Svědčí o tom i to, že zájemci o navazující magisterské studium díky vysokým standardům na naší škole nemají problém s přijetím na prestižní zahraniční i české univerzity a zpravidla patří k těm nejlepším studentům v ročnících. Tím hlavním, na čem si v Unicorn College ale zakládáme, je propojení naší výuky s praxí. Nejen, že skladba našich studijních oborů vychází z potřeb trhu, ale už v rámci studia zapojujeme studenty do práce na projektech našich partnerů. Mezi ně patří lídři ve svých oborech: Unicorn, Microsoft, IBM, SAS Institute, Red Hat, Allianz nebo Komerční banka.
Unicorn College znamená i obrovskou šanci dostat se na špičková odborná pracoviště nebo na top evropské univerzity. Našim studentům už jsme zprostředkovali stáže v CERNu a jsme jediná tuzemská soukromá vysoká škola, jejíž studenti mají možnost strávit část studia na Oxfordu.
Unicorn College znamená také vzdělání v oboru s obrovskou perspektivou. O tom koneckonců svědčí i čísla. Přes 85 % našich absolventů zůstává v oboru - třetina najde uplatnění ve společnostech v rámci skupiny Unicorn, třetina v dalších špičkových společnostech na českém i mezinárodním trhu a zhruba třetina našich studentů zakládá už během studia nebo těsně po jeho absolvování vlastní business. I pro tyto aktivity přitom na škole najdou příznivé prostředí - třeba v rámci našeho programu podpory začínajících podnikatelů.
Unicorn College znamená v neposlední řadě jistotu. Když tvrdíme, že neznáme studenta, který by při opouštění naší školy neměl pracovní nabídku, tak rozhodně nepřeháníme. Naše absolventy dnes najdete ve společnostech jako IBM, Barclays, HP, SAS Institute, GE Money, T-Mobile, Socialbakers a mnoha dalších.