ÚVOD / Novinky / Unicorn College uspořádala velmi úspěšnou konferenci na téma Internet of Things

Unicorn College uspořádala velmi úspěšnou konferenci, hlavním tématem byl Internet of Things

Hlavním tématem a pojítkem všech přednášek v pořadí již osmého Unicorn College Open, které proběhlo 4. listopadu, byla tentokrát oblast nadcházejícího fenoménu Internet of Things (IoT). Na současné dění, vize budoucnosti i možná úskalí jsme se podívali očima těch, kteří tvoří platformy pro komunikaci, svůj prostor měly i konkrétní, existující řešení.
Konferenci, jež se odehrávala v Pražské konzervatoři na Dvořákově nábřeží, zhlédl zcela zaplněný sál, v němž se sešlo 340 posluchačů. Ti měli možnost načerpat klíčové poznatky Internetu věcí. A že to nebylo žádné suché odbornické povídání a prezentování slidů v powerpointu potvrzuje i obrovské množství dotazů, zamyšlení i polemik, které obecenstvo na řečníky směřovalo nejen během přednášek, ale i o volných diskuzích v pauzách mezi nimi.
Internet věcí je postupně čím dál více skloňovaným pojmem v oblasti informačních technologií. Očekává se, že přinese do našeho života výrazné změny. Tato revoluce je často přirovnávána k používání mobilních telefonů, které byly pro nás ještě v devadesátých letech sci-fi. IoT se pomalu dostává do popředí reálných business případů. Zatím nikdo netuší, jak dalece budou „věci“ využívány, probíhají ale intenzivní přípravy plánů a možností realizace této ideje. Jak v soukromém sektoru, tak na poli municipalit a městských zřízení. Podle průzkumu si veřejnost pod Internetem věcí představí především chytrá města, domy nebo konkrétní doplňky (např. chytré hodinky). Až poté zahrnujeme do IoT i další oblasti, jako tzv. Průmysl 4.0. a další oblasti průmyslových a automatizačních řešení.  O všech těchto směrech se na konferenci povídalo.
Konferenci zahájil úvodním slovem David Kimr, člen představenstva společnosti Unicorn. Se svými přednáškami zde vystoupili například: Petr Sichrovský s Co je Internet věcí (IoT), jeho současnost a budoucnost, Jan Černý z projektu Českovdatech.cz s Projekt Českovdatech.cz - IoT v příkladech z ČR i zahraničí, Pavel Hrabina ze společnosti Hewlett Packard Enterprise Smarter Cities aneb co nám kněžna Libuše zamlčela, Alan Fabik z BigClown Labs s BigClown - bezpečný open-source systém domácí automatizace realizovaný svépomocí, Jan Purkrábek ze společnosti Linet s Být on-line pod Burdž Chalífa, Štěpán Bechynský ze společnosti Microsoft s Jak reaguje Microsoft na fenomén IoT?, SAS Institute zastupoval Michael Probst s The Analytics of Things, student Jakub Kubaščík z Unicorn College hovořil o Home Security a Unicorn Application Framework, Ondřej Švihálek z Unicorn Systems s Auto jako dominantní objekt ve světě IoT, Luděk Slouka z Mastercard s Trendy digitalizace plateb a jejich vliv na služby motoristům, Radomír Zbožínek z Intemac s Průmysl 4.0: Výrobní pracoviště budoucnosti.
002 UCL Open 2016.jpg
David Kimr, člen představenstva Unicorn
004 UCL Open 2016.jpg
Petr Sichrovský, nezávislý IT odborník
005 UCL Open 2016.jpg
Jan Černý, projekt Českovdatech.cz
008 UCL Open 2016.jpg
Aleš Tvrdík, žák Pražské konzervatoře
009 UCL Open 2016.jpg
Pavel Hrabina, Hewlett Packard Enterprise
010 UCL Open 2016.jpg
Alan Fabik, BigClown Labs
011 UCL Open 2016.jpg
Štěpán Bechynský, Microsoft
012 UCL Open 2016.jpg
Ondřej Švihálek, Unicorn Systems