Přijď omrknout nejnovější technologie a nasát atmosféru Unicorn College!

#UCLday je půldenní akce, kterou pořádá Unicorn College pro studenty středních a vysokých škol, jejich rodiče, přátele i zájemce z řad široké veřejnosti. Proběhne ve čtvrtek 16.02.2017, a to hned dvakrát po sobě – od 09:00 do 13:00 hodin a od 15:00 do 19:00 hodin.
Na #UCLday na tebe čekají zajímavé přednášky na témata z oblastí nových technologií, ale také moderního směru řízení a ekonomie. Těšit se můžeš i na laby pod vedením profesionálů, kde se společně pokusíme obrátit teorii v praxi.
Také si budeš moci vyzkoušet řadu různých robotů a gadgetů z oblasti virtuální reality nebo Internet of Things. Během našich labů si budeš moc vyzkoušet postavit své první projekty Internet of Things ať už s pomocí stavebnice Arduino, tak i českého BigClown.
Po celý den si budeš rovněž moci vyslechnout informace o naší škole nebo se kdykoli zeptat na cokoli ohledně možnosti studia u nás a na své si přijdou i ti, co již intenzivně přemýšlí o své kariéře. Těm poradíme jak se správně připravit na pracovní pohovor, či jak vymazlit CV k dokonalosti.
Účastníci #UCLday si mohou také zasoutěžit, a pozor, ve hře je roční stipendium na Unicorn College! Pravidla soutěže si můžete přečíst zde.
Akce je zcela zdarma a není nutná žádná registrace. Stačí přijít na Unicorn College (V Kapslovně 2/2767, Praha 3) ve čtvrtek 16.02.2017 a sledovat šipky #UCLday!

To mě zajímá, chci být u toho! Co pro to mám udělat?

Akce je zcela zdarma a není nutná žádná registrace. Stačí přijít v 09:00 nebo v 15:00 na adresu: V Kapslovně 2/2767, Praha 3 a vydat se po šipkách #UCLday.
Akce je půldenní a proběhne hned dvakrát po sobě. Různé aktivity při ní budou probíhat současně. Můžeš s námi pobýt jen půl dne, nebo celý den a ve druhé polovině zkouknout, co jsi dopoledne nestihl. Stavit se můžeš také jen na skok. Moc rádi tě uvidíme!

Co se na #UCLday bude dít?

Máme pro tebe připraveny hned 4 typy aktivit.
Budou probíhat krátké a zábavné 15 minutové přednášky, kde se dozvíš řadu zajímavostí ze světa technologií a moderního způsobu řízení. Z těchto přednášek si můžeš udělat představu, jak vypadá skutečná výuka na naší vysoké škole nebo se dozvědět zajímavosti ze světa marketingové komunikace.
Také budou probíhat 35 minutové praktické laby, kde si mimo jiné budeš moci postavit vlastní Arduiono zařízení či se zeptat specialistů jak se správně připravit na přijímací pohovor do zaměstnání.
Na vlastní oči si prohlédneš různé gadgety a roboty, které jsou součástí fenoménů Internet of Things a Open Hardware. I s takovými technologiemi můžeš přijít do styku, kdyby ses u nás rozhodl studovat – narazíš na ně v rámci volitelných předmětů, odborných projektů a semestrálních či bakalářských prací.
Po celý den si budeš moci vyslechnout informace o naší škole nebo se kdykoli zeptat na cokoli ohledně možnosti studia u nás. Stejně tak budou k dispozici kolegové ze společnosti Unicorn, kteří ti rádi poví více o možnostech získání pracovních zkušeností v té největší české softwarové společnosti.

Program

Einstein (1.1)
Edison (1.3)
Tesla (1.2)
Čas
Přednášky
Laby
09:00–09:20
Registrace
09:20–09:40
Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Martin Paur
09:40–10:00
Virtuální pacient - aneb když se snoubí medicína s 
ICT
Tomáš Kroček
10:00–10:20
Android versus iOS
Tomáš Jukin a Jana Moudrá
Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Martin Paur
10:20–10:40
10:40–11:00
Chytré řízení času
Otmar Brancuzský
Hrátky s Arduino
Filip Kirschner
11:00–11:20
Bez praxe do života nelez
Václav Žárský
11:20–11:40
Internet of Things
Vráťa Kalenda
Get your dream job!
Michaela Křížová
 
11:40–12:00
Vážně si můžete postavit vlastní domácí automatizaci!
Alan Fabik
12:00–12:20
Daně a jak na ně
Savina Finardi
Stavíme bezdrátem řízený chytrý LED pásek
Pavel Hübner
12:20–12:40
Finanční stabilita
Jindřich Nový
12:40–13:00
Doprovodný program
13:00–14:40
Oběd
14:40–15:00
Doprovodný program
15:00–15:20
Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Martin Paur
15:20–15:40
Aktuální situace v IT aneb je ideální doba do vlaku naskočit
Maxim Vrána
15:40–16:00
Jak lhát statistikou
Ludmila Petkovová
Marketingová komunikace v 21. století aneb jak prodat
Martin Paur
16:00–16:20
Internet of Things
Vráťa Kalenda
16:20–16:40
Bez praxe do života nelez
Michaela Křížová
Hrátky s Arduino
Filip Kirschner
16:40–17:00
Chytré řízení času
Otmar Brancuzský
17:00–17:20
Vážně si můžete postavit vlastní domácí automatizaci!
Alan Fabik
Get your dream job!
Michaela Křížová
17:20–17:40
Auta budoucnosti
Igor Šverma
17:40–18:00
Stavíme bezdrátem řízený chytrý LED pásek
Pavel Hübner
18:00–18:20
18:20–19:00
Doprovodný program
19:00–19:20
Ukončení
IT témata
Ekonomická témata

Řečníci

A kdo vlastně bude na #UCLday přednášet? Můžeš potkat naše vyučující, absolventy, ale i odborníky z byznysu, se kterými spolupracujeme, a kteří pro naše s tudenty vedou například odborné workshopy.
Jana_Moudra.png
Jana Moudrá, Juicymo
Jana Moudrá na Unicorn College vyučuje od roku 2014. Je absolventkou Fakulty informačních technologií ČVUT.  Specializuje se na vývoj mobilních aplikací pro Android a webový front-end. Je také zakladatelkou společnosti Juicymo, specializující se na vývoj mobilních aplikací. Jana pravidelně přednáší na konferencích v Čechách a v zahraničí a ráda sama organizuje vývojářské akce. V lednu roku 2015 získala ocenění Google Developer Expert na jazyk Dart.
Alan_Fabik.jpg
Alan Fabik, BigClown Labs
Alan Fabik vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě, Fakultu metalurgie a materiálového inženýrství. Před Jablotronem působil jako obchodní ředitel ve společnosti NAM system, která vyvíjí a dodává technologie pultů centrální ochrany a systémy monitoringu vozidel. V rámci Jablotronu před nástupem do Jablotron Projects působil jako ředitel firmy Jablonet a obchodní ředitel Jablotron Alarms. Korporaci se ale rozhodl vyměnit za vzrušující projekt BigClown. Svůj volný čas věnuje nejvíce své rodině, běhu a Jablotronu.
Pavel_Hubner.png
Pavel Hübner, BigClown Labs
Pavel Hübner je od dětství nadšencem do elektroniky. 10 let působil na pozici vývojáře hardware a firmware ve společnosti JABLOTRON ALARMS. V roce 2016 se stal spoluzakladatelem společnosti BigClown Labs a pracuje na vývoji open-source elektroniky pro domácí automatizaci
Tomas_Jukin.png
Tomáš Jukin, Juicymo
Tomáš Jukin na Unicorn College vyučuje od roku 2012. Je absolventem Fakulty informačních technologií ČVUT a specializuje se na vývoj mobilních aplikací pro iOS a webových aplikací v Ruby on Rails. Dále se aktivně zabývá umělou inteligencí, multi-agentními systémy, vývojem her a Internet of Things. O těchto tématech přednáší na konferencích jako jsou WebExpo, Devel, či DevFest. Je také zakladatelem společnosti Juicymo, specializující se na vývoj mobilních aplikací.
Vaclav_Zarsky.png
Václav Žárský, Vigour
Václav Žárský zastřešuje rozvoj spolupracovníků v roli L&D specialistu v Unicornu již pátým rokem. Jeho hlavním zaměřením jsou procesy Talent Managementu a kariéry, inovace ve vzdělávaní a trendy v leadershipu. Své nadšení sdílí na workshopech i s kolegy z HR tak, aby společně plnili poslání L&D týmu, a to je vytvářet spolupracovníkům v Unicornu takové prostředí, kde naleznou nejen možnosti vzdělávat se a šanci sdílet know-how s těmi nejlepšími experty, ale ruku v ruce s nimi podmínky pro osobní rozvoj a seberealizaci.  V minulosti se Václav věnoval také náboru IT specialistů. Je absolventem vedlejší specializace Personální management na Vysoké škole ekonomické v Praze.
Filip_Kirschner.png
Filip Kirschner, Applifting
Filip Kirschner je absolventem elektrotechnické fakulty ČVUT a vede vývoj aplikací pro iOS a macOS ve firmě Applifting. Jeho životní náplní je s pomocí nejnovějších technologií navrhovat a vyvíjet software, který nejen spolehlivě funguje, ale také se skvěle používá. Na Unicorn College vyučuje od roku 2013.
Savina_Finardi
Savina Finardi, Unicorn College
Savina Finardi se dlouhodobě zabývá problematikou zdanění osobních příjmů v České republice a rovněž se věnuje otázce odhadu daňových úniků u osobních daních. Na Unicorn College působí od roku 2009 a garantuje a vyučuje zde předmět Daně.
Maxim_Vrana
Maxim Vrána, Unicorn Systems
Max Vrána je jako ředitel produkčního streamu zodpovědný za získávání obchodních zakázek a jejich realizaci. Dlouhodobě se věnuje dodávkám informačních systémů pro finanční instituce. Pro Unicorn pracuje od roku 2001. Začínal jako vývojář v technologiích C++. Poté působil jako analytik pro klienty z bankovnictví a pojišťovnictví. Dále byl v roli byznys architekta zodpovědný za návrh komplexních infomačních systémů a vedl tým analytiků. Úspěšně se věnoval projektovému managementu, kde byl zodpovědný za komplexní dodávku informačních systémů.
Igor_Sverma
Igor Šverma, Valeo
Igor Šverma je absolventem naší vysoké školy, obor Management ICT projektů. Momentálně Igor působí na pozici Software Design Engineer ve společnosti Valeo, kde se věnuje vývoji senzorů, softwaru a systémů po autonomní automobily. Již v roce 2012 si Igor založil vlastní společnost Svermigo, kde se věnuje mimo jiné návrhu a realizaci hardwaru na míru nebo například instalaci kamerových systémů. Jako student se Igor zapojil do mnoha školních projektů, mezi ty nejzajímavější bezesporu patří projekt pro švýcarský CERN, vývoj produktové databáze vnitřního detektoru Atlas. Igor je vášnivým programátorem se zájmem o Internet of Things a vývoj mobilních aplikací.

Na co se můžeš v přednáškách a labech těšit?

Přednášky

Alan Fabik - Vážně si můžete postavit vlastní domácí automatizaci!
Představíme Vám BigClown, což není jen systém pro domácí automatizaci, ale i prostředek pro smysluplnou náplň volného času a vzdělávání se v elektronice a programování. Skvělé je, že si budete moci prakticky vyzkoušet naše řešení v navazujícím labu Pavla Hübnera.
Vráťa Kalenda - Internet of Things
Píše se rok 2020, probouzíš se do nového dne ve světě, kterému vládne internet věcí. Žiješ v domě, se kterým si můžeš povídat, tvoje lednička si sama doplňuje potraviny a auto si právě odskočilo do servisu. Zdá se ti to jako sci-fi? Nahlédni spolu s Vráťou v rámci jeho přednášky Internet of Things do budoucnosti.
Savina Finardi - Daně a jak na ně
Cílem Savininy přednášky je ukázat, že i daně mají svou logiku, která je místy až velmi jednoduchá, jak se dá měřit daňová zátěž a k čemu toto měření vůbec slouží. A konečně, jak získat takové informace, které pomůžou odhalit, že některé daňové reformy a změny jsou již od počátku zamýšleny jako nerealizovatelné.
Václav Žárský, Michaela Křížová - Bez praxe do života nelez 
Aneb jak zařídit, abych promoval již jako zkušený odborník.
Tomáš Jukina a Jana Moudrá - Android versus iOS
Sličný Android, nebo efektivní iOS? Který operační systém pro mobilní zařízení je vaším favoritem? Kde má který silné stránky? Kdy je vhodné použít Android a kdy iOS? Jak se oba systémy liší z hlediska vývoje aplikací? Jak se liší jejich uživatelský zážitek? A které věci jsou na nich tragické? Unikátní přednáška v podání dvou expertů z oboru, kteří o problematice přednášejí u nás i v zahraničí.
Otmar Brancuzský - Chytré řízení času
V pracovním i soukromém životě se setkáváme se spoustou různých aktivit, u kterých je třeba se řídit pravidly time managementu. Mnoho z nás používá pro plánování svého času kalendář a to-do list. V moderní době však můžeme využívat i řadu dalších užitečných nástrojů, pomocí kterých lze naše řízení času posunout o úroveň výše.
Jindřich Nový - Finanční stabilita
Člověk v současném dynamickém světě musí řešit průběžně celou řadu složitých životních situací, které ve svém souhrnu ovlivní kvalitu jeho budoucího života. Na mnohé situace jej škola ani připravit nemůže, protože prostě není jasné, jak se bude svět vyvíjet za deset let. Podstatnou stránkou života je ekonomická a finanční stabilita člověka a jeho rodiny. Žijeme v reálném světě, žijeme v tržním systému a ten je sice relativně svobodný, ale také reálně nekompromisní vůči osobám, které nezvládnou život korigovat. Cílem a smyslem toho, o čem si popovídáme je pochopit, že když hledám pomocnou ruku - najdu jí na konci své paže.
Tomáš Kroček - Virtuální pacient - aneb když se snoubí medicína s ICT
Žijeme v době ICT revoluce. Téměř ve všech odvětvích lidské činnosti "metastázovaly" informační technologie a tvoří tak jejich neodmyslitelnou součást. Umíme si ale vůbec představit, jakým způsobem vstupuje ICT do tak tradičních disciplín jako je medicína? Jaký je potenciál informačních technologií v oblasti zdravotnictví a zdravotnického vzdělávání? Dokážeme díky ICT vybavit současné mediky robustnějšími znalostmi než jejich předešlé generace? Naučí nás virtuální pacient lépe zvládat stresové situace? Pokud toužíte znát odpovědi, přijďte si poslechnout tuhle přednášku!
Maxim Vrána - Aktuální situace v IT aneb je ideální doba naskočit do vlaku
Maxim Vrána, nejmladší ředitel v rámci společnosti Unicorn Systems, pohovoří nejen o svém životním příběhu a cestě za úspěchem, o zajímavých projektech na kterých se podílel, ale také o nejaktuálnějších trendech v informačních a komunikačních technologiích a situaci na IT trhu.
Igor Šverma - Auta budoucnosti
Automatizace je heslem dnešní moderní doby a moderního člověka. Automatizace ve výrobním procesu je již naprosto běžná, ale roboti ovlivňují naši efektivitu i v běžném životě. Trendy jdou kupředu a o tom jaké místo má automatizace v automobilovém průmyslu a kam se bude vývoj autonomních automobilů vyvíjet v blízké budoucnosti, o tom nám povypráví absolvent Unicorn College, Igor Šverma.

Laby

Pavel Hübner - Stavíme bezdrátem řízený chytrý LED pásek
Budeme si hrát s moduly BigClown. Postavíme si prototyp bezdrátového teploměru, který bude dálkově ovládat chytrý LED pásek. Podíváme se na firmware, MQTT a skriptování v Pythonu
Michaela Křížová - Get your dream job!
Jak se dá vytunit životopis a na co nezapomenout. Jak se vyhnout faux pas a neudělat z přijímacího pohovoru noční můru aneb jaké záludnosti vás mohou potkat na pohovoru? Přijďte se připravit zábavnou a interaktivní formou na cestu k vysněnému zaměstání.

Kde to najdu?

#UCLday najdeš na adrese V Kapslovně 2/2767, Praha 3 – Žižkov. Na místě sleduj šipky #UCLday!.

Jak se tam dostanu?

Tramvajemi 9, 16 nebo 10 na stanici Biskupcova, nebo autobusem 133, 136, 207 na stanici Černínova. Je možné dorazit také vlastním vozem, možnosti parkování jsou však z důvodů zón omezené.