ÚVOD / Novinky / #UCLday se opět velmi vydařil

#UCLday se opět velmi vydařil

#UCLday je již tradiční půldenní akce, kterou pořádá Unicorn College pro studenty středních a vysokých škol, jejich rodiče, přátele a v neposlední řadě i pro zájemce z řad široké veřejnosti. Akce proběhla ve dvou blocích a to ráno a odpoledne. V průběhu dne si návštěvníci mohli poslechnout přednášky na IT a ekonomické témata, vyzkoušet si IT dovednosti v interaktivních labech a také si mohli vyzkoušet na vlastní kůži technologické gadgety, roboty a virtuální realitu.
V přednáškové místnosti byly pro zájemce připravené poutavé přednášky z oblasti informační technologie nebo ekonomiky, vždy po dvacetiminutách. Přednášeli zkušení specialisté ve svém oboru, kteří zároveň působí jako vyučující na Unicorn College. Mohli jste se tak potkat například s vedoucím katedry informačních technologií, Tomášem Kročkem, který měl přednášky hned dvě, první na téma Internet of things, ve které přiblížil prorůstání tohoto trendu do stávajících technologií a každodenního života, a druhou o virtuálním pacientovi, kde se jako spoluautor podílí na moderním vzdělávání nejen budoucích mediků. Jana Brhelová, vedoucí ekonomické katedry, hovořila o tom, jak ekonomie ovlivňuje denně naše životy a proč je dobré ji porozumět. Tomáš Jukin měl poutavou přednášku o výhodách, nevýhodách i možnostech mobilních operačních systémů Android a iOS. Libor Švejda představil ozoboty a jak lze tyto malé robůtky využít k práci s podmínkami, proměnnými a cykly stejně jako klasické programování. Hana Bachrachová nastínila, co má společného právo, IT a sport nejen na teoretických, ale i praktických příkladech. Velmi zajímavá přednáška byla Václava Žárského z personální společnosti Unicornu, kde se zájemci mohli dozvědět, co očekávají zaměstnavatelé, kde mohou získat první praxi nebo jaké možnosti společnost Unicorn nabízí a jak udělat ten první krok.
Řada z těchto expertů pak vedla praktické laby, kde se zájemci mohli nejen dozvědět více ale také i vyzkoušet internet věcí, 3D tiskárnu, vývoj kódu a mnoho dalšího.
Pořadatelé akce se vždy snaží maximálně vyjít vstříc časovým možnostem všech zájemců, celá série přednášek a labů proto proběhla hned dvakrát po sobě – v první vlně od 9 do 13 hodin a znovu pak od 15 do 19 hodin. Tímto měli možnost navštívit #UCLday jak pracující lidé, tak i školou povinní studenti.
Pro účastniky byl připraven doprovodný program, v rámci kterého si mohli vyzkoušet a pohrát si s Ozoboty, zajezdit si s BB-8 z Hvězdných válek, vyzkoušet si virtuální realitu prostřednictvím HTC Vive nebo zjistit, jaké to je, když se spojí realita a virtuální svět pomocí brýli Hololens.