ÚVOD / Novinky / #UCLday se opět velmi vydařil

#UCLday se opět velmi vydařil

#UCLday, který se letos uskutečnil 16. února, představuje půldenní akce, kterou pořádá Unicorn College pro studenty středních a vysokých škol, jejich rodiče, přátele a v neposlední řadě i pro zájemce z řad široké veřejnosti. V průběhu dne si návštěvníci mohli poslechnout celou řadu přednášek, vyzkoušet si IT dovednosti v interaktivních labech a také si mohli vyzkoušet na vlastní kůži technologické gadgety a roboty.
Během intenzivních dvacetiminutových přednášek si měli návštěvníci #UCLday možnost poslechnout více než desítku specialistů z řady oborů, kteří přišli se zkušenostmi z předních tuzemských společností. Mezi nimi se objevili zakladatelé BigClown Labs Alan Fabik a Pavel Hübner, kteří hovořili o Internetu věcí a přestavili jimi vytvářenou open-source hardwarovou platformu BigClown pro automatizaci domácnosti. Jana Moudrá a Tomáš Jukin z Unicorn College hovořili o výhodách, nevýhodách i možnostech mobilních operačních systémů Android a iOS. Jan Hanuš z digitální agentury Grahana vedl přednášku na téma nejmodernějších trendů v marketingu. Spoluzakladatelé firmy Applifting Filip Kirschner a Vratislav Kalenda zase představil budoucnost Internetu věcí. Účastníci si pod vedením Filipa Kirschnera mohli vyzkoušet postavit svojé vlastní zařízení Internetu věcí pomocí stavebnice Arduino Mimořádně zajímavá byla i přednáška Maxima Vrány z Unicorn Systems, který nastínil směřování a vývoj IT profese v kontextu práce pro bankovní instituce.
Řada z těchto expertů pak vedla praktické laby, kde se zájemci mohli dozvědět více o novinkách v daných oborech nebo si konkrétní práci přímo vyzkoušet.
Pořadatelé akce se vždy snaží maximálně vyjít vstříc časovým možnostem všech zájemců, celá série přednášek a labů proto proběhla hned dvakrát po sobě – v první vlně od 9 zhruba do 13 hodin, znovu pak od 15 do 19 hodin. Tento formát ocenili jak ti, jejichž časové možnosti byly během všedního dne limitovány školou nebo zaměstnáním, tak ti, kteří si chtěli užít opravdu všechny součásti #UCLday. Pokud se totiž některé přednášky a laby překrývaly, bylo možné navštívit jednu z akcí dopoledne, druhou po obědě.
Pro účastniky byl připraven doprovodný program, v rámci kterého si mohli vyzkoušet a pohrát si s Ozoboty, zajezdit si s BB-8 z Hvězdných válek, vyzkoušet si virtuální realitu prostřednictvím HTC Vive nebo se podívat, jak robot z Lego Mindstorm dokáže během pár sekund složit Rubikovu kostku.