ÚVOD / Novinky / Nová úroveň mezinárodní spolupráce

Nová úroveň mezinárodní spolupráce

Unicorn College se již nějakou dobu těší obohacující a stabilní spolupráci s Univerzitou aplikovaných věd ve Würzburgu-Schweinfurtu (FHWS) se sídlem v Bavorsku. FHWS se stala historicky prvním partnerem Unicorn College v rámci programu Erasmus a vzájemná spolupráce od té doby neustále posiluje.
Každý rok stráví studenti obou institucí semestr výměnného studia na kampusu partnerské školy. Smlouva o programu Erasmus platí pro studenty managementu a IT. Zatímco většina studentů preferuje v zahraničí studium v angličtině, někteří si při pobytu ve Würzburgu vybrali kurzy němčiny a většina našich německých návštěvníků studuje češtinu pro cizince.
Obě univerzity už několik měsíců pracují na novém stupni vzájemné spolupráce: na dvoudiplomovém studiu. Po návštěvě Dr Rainera Wehnera v Praze navštívil 4. – 5.5. Jerome Dumetz Würzburg. Dostal pozvání na promoční ceremonii absolventů bakalářského programu a rovněž se zúčastnil řady pracovních setkání, z nichž vzešel koncept smlouvy mezi těmito dvěma institucemi.
Smlouva je již podepsaná rektory obou univerzit. Touto novou smlouvou získají studenti obou partnerských institucí možnost studovat rok v zahraničí a na konci bakalářského programu získat dva státem uznávané bakalářské diplomy, jeden z České republiky a druhý z Německa.
Pro více detailů ohledně podmínek přijetí v rámci této nové příležitosti mohou studenti kontaktovat Studijní oddělení Unicorn College. Podávání žádostí již začalo!
 Visit FHWS 05_17 1.jpg