ÚVOD / Novinky / První ročník soutěže Miráž Cup na Unicorn College

První ročník soutěže Miráž Cup na Unicorn College

V první polovině června proběhl u nás na Unicorn College první ročník programátorské soutěže Miráž Cup. Název je vzpomínkou na našeho zesnulého kolegu Mirka Ždárského, kterému se neříkalo jinak než Miráž. Garantem celé soutěže je za Unicorn College Pavel Bory, který je jejím absolventem a klíčovým pedagogem, zároveň však také pracuje jako programátor v Unicornu. Na soutěž se dále podílela společnost Vigour, která pomohla se zajištěním a poskytnutím cen do soutěže.
Cílem Miráž Cupu je vzbudit mezi studenty soutěživost a vyzkoušet si svoji dovednost v programování. Inspirací byly podobné soutěže, které pořádají jiné společnosti (např. Google a jeho Google Code Jam). Rádi bychom díky Miráž Cupu na škole vybudovali soutěž, ve které se budou pravidelně setkávat naši studenti a mezi sebou soutěžit – v podstatě souboj programátorů
Celá soutěž má dvě kola, ve kterých se řeší logické a algoritmické úlohy v povolených programovacích jazycích C#, Java a Ruby. Je určena všem studentům bez ohledu na ročník a formu studia, kteří mají chuť programovat, zasoutěžit si a strávit se spolužáky příjemné odpoledne nad řešením logických úloh. Co se týče pravidel, účastníci mohou využívat libovolné zdroje informací (internet, studijní materiály, …), ale je důrazně zakázáno se jakýmkoliv způsobem radit s jinou osobou. Během jednotlivých soutěžních kol je dále zakázáno v průběhu kola sdílet zadání úloh či vlastní řešení (student si může vytvářet zálohy svého řešení pro případ selhání HW či SW, ale nesmí je s nikým sdílet). Výsledné pořadí je určeno součtem bodů za všechny správně vyřešené úlohy v obou kolech.
Vítězem prvního Miráž Cupu, kterého se zúčastnilo 11 soutěžících, se stal student prvního ročníku pan Ondřej Urban, který si ze soutěže mimo hodnotných cen odnesl i spoustu zážitků. O ty se s námi podělil v rozhovoru, který si můžete přečíst zde. Stejně jako on, jsme s průběhem prvního ročníku velmi spokojení a těšíme se na další.
_MG_4731.jpg
_MG_4743.jpg
_MG_4727.jpg
Miráž cup web banner.png