ÚVOD / Novinky / Uznávání Advanced Placement zkoušek

Uznávání Advanced Placement zkoušek

Zkoušky Advanced Placement  (AP) jsou mezinárodní oborové zkoušky na úrovni prvního ročníku americké vysoké školy s celosvětovou platností. Zkoušky pořádá americká College Board každoročně v květnu a skládá je více než dva miliony studentů z celého světa. AP zkoušky jsou uznávané univerzitami po celém světě v přijímacím řízení.
V České republice a na Slovensku pověřila College Board CTM organizačním zajištěním AP zkoušek prostřednictvím spolupracujících škol, mezi které letos patří Unicorn College. CTM má status tzv. designated organization.
Studenti CTM si v AP zkouškách vedou skvěle. V roce 2017 dosáhli průměrného hodnocení 4,26, zatímco světový průměr je 2,89 (nejlepší hodnocení je známkou 5). Podle hodnocení samotných studentů, rodičů i jejich pedagogů by však takové výsledky nebyly možné bez absolvování kurzu CTM Online.
Na AP zkoušky prostřednictvím CTM se mohou registrovat studenti, kteří absolvovali kurzy CTM Online, ale i studenti, kteří se na zkoušku připravovali samostatně nebo na své škole. Registrace jsou otevřeny studentům ze všech zemí.
Více inforamcí a jak zkoušky absolvovat, se zájemci mohou dočíst na webových stránkách CTM, na tomto odkazu.

Podmínky uznání AP zkoušek na Unicorn College

U oboru Ekonomika a management, musí student absolvovat s výsledkem 4-5 alespoň jednu ze zkoušek: Macroeconomics / Microeconomic / Calculus AB / Calculus BC. Předloží-li uchazeč potvrzení o úspěšném absolvování, bude přijat ke studiu a bude mu pro 1. ročník uděleno stipendium Silver.
U oboru Management ICT projektů nebo Informační technologie, musí student absolvovat s výsledkem 4-5 alespoň jednu ze zkoušek: Calculus AB / Calculus BC / Computer Science A / Computer Science Principles / Foundation of Programming. Předloží-li uchazeč potvrzení o úspěšném absolvování, bude přijat ke studiu a bude mu pro 1. ročník uděleno stipendium Silver.