Přijď omrknout nejnovější technologie a nasát atmosféru Unicorn College!

#UCLday je půldenní akce, kterou pořádá Unicorn College pro studenty středních a vysokých škol, jejich rodiče, přátele i zájemce z řad široké veřejnosti. Proběhne ve čtvrtek 15.02.2018, a to hned dvakrát po sobě – od 09:00 do 13:00 hodin a od 15:00 do 19:00 hodin.
Na #UCLday na tebe čekají zajímavé přednášky na témata z oblastí nových technologií, ale také moderního směru řízení a ekonomie. Těšit se můžeš i na laby pod vedením profesionálů, kde se společně pokusíme obrátit teorii v praxi.
Také si budeš moci vyzkoušet řadu různých robotů a gadgetů z oblasti virtuální reality nebo Internet of Things. Určitě si přijď užít nevšední zážitek s unikátními brýlemi Microsoft HoloLens nebo virtuální realitu s HTC Vive. Během našich labů si budeš moc vyzkoušet postavit své první projekty Internet of Things ať už s pomocí stavebnice Arduino, tak i českého BigClown. Vedle toho se také můžeš seznámit s problematikou 3D tisku a vyzkoušet si to na 3D tiskárně Prusa i3. 
Po celý den si budeš rovněž moci vyslechnout informace o naší škole nebo se kdykoli zeptat na cokoli ohledně možnosti studia u nás a na své si přijdou i ti, co již intenzivně přemýšlí o své kariéře. Těm poradíme, jak se správně připravit na pracovní pohovor, či jak vymazlit CV k dokonalosti.
Účastníci #UCLday si mohou také zasoutěžit, a pozor, ve hře je roční stipendium na Unicorn College! Pravidla soutěže si můžete přečíst zde.
Akce je zcela zdarma a není nutná žádná registrace. Stačí přijít na Unicorn College (V Kapslovně 2/2767, Praha 3) ve čtvrtek 15.02.2018 a sledovat šipky #UCLday!

To mě zajímá, chci být u toho! Co pro to mám udělat?

Akce je zcela zdarma a není nutná žádná registrace. Stačí přijít v 09:00 nebo v 15:00 na adresu: V Kapslovně 2/2767, Praha 3 a vydat se po šipkách #UCLday.
Akce je půldenní a proběhne hned dvakrát po sobě. Různé aktivity při ní budou probíhat současně. Můžeš s námi pobýt jen půl dne, nebo celý den a ve druhé polovině zkouknout, co jsi dopoledne nestihl. Stavit se můžeš také jen na skok. Moc rádi tě uvidíme!

Co se na #UCLday bude dít?

Máme pro tebe připraveny hned 4 typy aktivit.
Budou probíhat krátké a zábavné 20 minutové přednášky, kde se dozvíš řadu zajímavostí ze světa technologií a moderního způsobu řízení. Z těchto přednášek si můžeš udělat představu, jak vypadá skutečná výuka na naší vysoké škole nebo se dozvědět zajímavosti ze světa marketingové komunikace.
Také budou probíhat 35 minutové praktické laby, kde si mimo jiné budeš moci postavit vlastní Arduiono zařízení či se zeptat specialistů jak se správně připravit na přijímací pohovor do zaměstnání.
Na vlastní oči si prohlédneš různé gadgety a roboty, které jsou součástí fenoménů Internet of Things a Open Hardware. I s takovými technologiemi můžeš přijít do styku, kdyby ses u nás rozhodl studovat – narazíš na ně v rámci volitelných předmětů, odborných projektů a semestrálních či bakalářských prací.
Po celý den si budeš moci vyslechnout informace o naší škole nebo se kdykoli zeptat na cokoli ohledně možnosti studia u nás. Stejně tak budou k dispozici kolegové ze společnosti Unicorn, kteří ti rádi poví více o možnostech získání pracovních zkušeností v té největší české softwarové společnosti.

Program
 

Einstein
(1.1)
Edison
(1.3)
Čas
Přednášky
Laby
09:00–10:00
Registrace
10:00-10:30
Co má společného právo, IT a sport?
Hana Bachrachová
Hrátky s ozoboty
Libor Švejda
10:30-11:00
Android versus iOS
Tomáš Jukin
11:00-11:30
Bez praxe do života nelez
Václav Žárský
11:30-12:00
Internet of Things
Tomáš Kroček
Postav si své IoT nebo si vyzkoušej 3D tisk
Tomáš Jukin
12:00-12:30
Co je ekonomie a jak ovlivňuje denně naše životy?
Jana Brhelová
12:30-13:00
Zábavné programování
Libor Švejda
13:00-14:00
Oběd
14:00-15:00
Doprovodný program
15:00-16:00
Registrace
16:00-16:30
Co má společného právo, IT a sport?
Hana Bachrachová
Hrátky s ozoboty
Libor Švejda
16:30-17:00
Virtuální pacient - aneb když
se snoubí medicína s ICT
Tomáš Kroček
17:00-17:30
Internet of Things
Tomáš Kroček
17:30-18:00
Co je ekonomie a jak ovlivňuje  denně naše životy?
Jana Brhelová
Postav si své IoT nebo si vyzkoušej 3D tisk
Tomáš Kroček
18:00-18:30
Bez praxe do života nelez
Václav Žárský
18:30-19:00
Zábavné programování
Libor Švejda
Ekonomické téma
IT téma

Řečníci

A kdo vlastně bude na #UCLday přednášet? Můžeš potkat naše vyučující, absolventy, ale i odborníky z byznysu, se kterými spolupracujeme, a kteří pro naše s tudenty vedou například odborné workshopy.
Tomáš Kroček.jpg
Tomáš Kroček, Unicorn College
Tomáš Kroček je vedoucí katedry informačních technologií a Consultant pro Unicorn a.s Specializuje se na oblast IT bezpečnosti, primárně na ochranu dat a databází. Je členem multioborového vědeckého týmu na 1.LF UK, kde se spolupodílí na vývoji virtuálního pacienta. Věnuje se implementaci matematických modelů a jejich simulací, které jsou využívány jako aplikační vrstva virtuálního pacienta.
Libor Švejda-1.jpg
Libor Švejda, Unicorn College
Libor Švejda se mnoho let věnuje vývoji SW od jednoduchých her pro MS Windows a Android, přes webové projekty až po rozsáhlé systémy finančních institucí. V současné době také vede kroužky programování pro 12-18ti leté a jeho cílem je nalákat co nejvíce nováčků k této profesi, která bývá i celoživotním koníčkem. Ve volném čase jezdí na kole a lyžích, běhá na běžkách (i kolečkových) a pro svůj život potřebuje vodu i panoramata.
Tomas_Jukin.png
Tomáš Jukin, Juicymo
Tomáš Jukin na Unicorn College vyučuje od roku 2012. Je absolventem Fakulty informačních technologií ČVUT a specializuje se na vývoj mobilních aplikací pro iOS a webových aplikací v Ruby on Rails. Dále se aktivně zabývá umělou inteligencí, multi-agentními systémy, vývojem her a Internet of Things. O těchto tématech přednáší na konferencích jako jsou WebExpo, Devel, či DevFest. Je také zakladatelem společnosti Juicymo, specializující se na vývoj mobilních aplikací.
Václav_Žárský.jpg
Václav Žárský, Vigour
Václav Žárský zastřešuje rozvoj spolupracovníků v roli L&D specialistu v Unicornu již pátým rokem. Jeho hlavním zaměřením jsou procesy Talent Managementu a kariéry, inovace ve vzdělávaní a trendy v leadershipu. Své nadšení sdílí na workshopech i s kolegy z HR tak, aby společně plnili poslání L&D týmu, a to je vytvářet spolupracovníkům v Unicornu takové prostředí, kde naleznou nejen možnosti vzdělávat se a šanci sdílet know-how s těmi nejlepšími experty, ale ruku v ruce s nimi podmínky pro osobní rozvoj a seberealizaci.
Jana Brhelová.jpg
Jana Brhelová, Unicorn College
Vedoucí katedry ekonomie a managementu. Vyučující také na VŠE v Praze. Dlouhodobě se zabývá výzkumem v oblasti ekonomické teorie, hospodářské politiky a hospodářských dějin. V tomto oboru také dokončuje své doktorské studium.
Hana Bachrachová.jpg
Hana Bachrachová, Unicorn College
Od roku 2000 působím jako samostatný advokát se všeobecnou praxí, se zaměřením na právo IT, autorské, občanské aobchodní. Dlouhou dobu působila jako členka rozkladové komise Českého telekomunikačního úřadu. Již od roku 2001 spolupracuje s Unicorn a.s. a od roku 2014 je garantem předmětu Právo na Unicorn College. Je spoluautorkou několika vydání úspěšných knih Lexikon společenského chování a Velký lexikon společenského chování.

Na co se můžeš v přednáškách a labech těšit?

Přednášky

Tomáš Kroček - Internet of Things
Píše se rok 2020, probouzíš se do nového dne ve světě, kterému vládne internet věcí. Žiješ v domě, se kterým si můžeš povídat, tvoje lednička si sama doplňuje potraviny a auto si právě odskočilo do servisu. Zdá se ti to jako sci-fi? Nahlédni spolu s Tomášem v rámci jeho přednášky Internet of Things do budoucnosti.
Tomáš Jukina - Android versus iOS
Sličný Android, nebo efektivní iOS? Který operační systém pro mobilní zařízení je vaším favoritem? Kde má který silné stránky? Kdy je vhodné použít Android a kdy iOS? Jak se oba systémy liší z hlediska vývoje aplikací? Jak se liší jejich uživatelský zážitek? A které věci jsou na nich tragické? Unikátní přednáška v podání dvou expertů z oboru, kteří o problematice přednášejí u nás i v zahraničí.
Tomáš Kroček - Virtuální pacient - aneb když se snoubí medicína s ICT
Žijeme v době ICT revoluce. Téměř ve všech odvětvích lidské činnosti "metastázovaly" informační technologie a tvoří tak jejich neodmyslitelnou součást. Umíme si ale vůbec představit, jakým způsobem vstupuje ICT do tak tradičních disciplín jako je medicína? Jaký je potenciál informačních technologií v oblasti zdravotnictví a zdravotnického vzdělávání? Dokážeme díky ICT vybavit současné mediky robustnějšími znalostmi než jejich předešlé generace? Naučí nás virtuální pacient lépe zvládat stresové situace? Pokud toužíte znát odpovědi, přijďte si poslechnout tuhle přednášku!
Libor Švejda - Zábavné programování
Věděli jste, že Ozobota lze programovat zcela intuitivně v grafickém prostředí? A že vás naučí práci s podmínkami, proměnnými a cykly stejně jako klasické programování? Jen je to o hodně zábavnější…
Václav Žárský - Bez praxe do života nelez
Co dnes očekávají zaměstnavatelé? První praxe a kde ji získat? Jak Unicorn dává do souladu tyto očekávaní a jaké možnosti vytváří? Jakou cestu si u nás vybrat a jaký je první krok? Dáme Vám odpovědi, které Vám pomůžou promovat jako zkušený odborník.
Jana Brhelová - Co je ekonomie a jak ovlivňuje denně naše životy?
Ekonomie není jen abstraktní věda. S rozhodnutími spadajícími do oblasti mikroekonomie či makroekonomie se setkáváme dnes a denně. Jak tedy ekonomie ovlivňuje naše životy a proč je dobré jí porozumět?
Hana Bachrachová - Co má společného právo, IT a sport?
Právo není kostrbatá věda, je jako sport. Na hřišti jsou dva nebo více hráčů a hraje se v mezích přesně stanovených pravidel.  Jde často o to, jak daleko můžeme zajít, abychom pravidla nepřekročili a zachovali fair play. Když k němu budete přistupovat jako ke hře, bude Vás bavit.

Laby

Libor Švejda - Hrátky s ozoboty
Účastníci budou programovat roboty tzv. Ozoboty prostřednictvím grafického programovacího prostředí OzoBlockly, založeného na vizuálním programovacím jazyce Scratch. Seznámí se základními operacemi, jako jsou podmíněné zpracování kódu, cykly, práce s proměnnými atd. A jaké úlohy budou řešit? Např. naučit Ozobota vyjet z bludiště
Tomáš Jukin a Tomáš Kroček - Postav si své IoT nebo si vyzkoušej 3D tisk
Svět internetu věcí (IoT) se postupně dostává do našich běžných životů. Již v blízké budoucnosti by mělo být k internetu světově připojeno okolo 30 miliard zařízení. Přijď si s využitím české IoT stavebnice BigClown a vývojového prostředí Node-Red postavit své vlastní IoT zařízení. A co takhle vytisknout stránku? Lehké? Ale když přidáme třetí rozměr, budeš to umět vytisknout? 3D tisk se dnes využívá jako jedna z metod prototypování, ale může to být i zábava.

Kde to najdu?

#UCLday najdeš na adrese V Kapslovně 2/2767, Praha 3 – Žižkov. Na místě sleduj šipky #UCLday!.

Jak se tam dostanu?

Tramvajemi 9, 16 nebo 10 na stanici Biskupcova, nebo autobusem 133, 136, 207 na stanici Černínova. Je možné dorazit také vlastním vozem, možnosti parkování jsou však z důvodů zón omezené.