ÚVOD / Novinky / Studenti Unicorn College se zúčastnili exkurze v pražském zastoupení OSN a EU

Studenti Unicorn College se zúčastnili exkurze v pražském zastoupení OSN a EU

V rámci předmětu Světová ekonomika jsme se studenty dne 13. 4. 2018 navštívili pražské zastoupení OSN. Beseda byla zaměřena na ochranu životního prostředí v rámci programů organizací OSN. Studenti měli možnost dozvědět se v diskuzi zajímavé informace o nových i stávajících projektech k danému tématu, dále si mohli odnést příručky a materiály, které informují o možnosti samotného zapojení studentů do akcí pořádaných OSN a dalších zajímavých tématech.
Následující měsíc, dne 11. 5. 2018 jsme opět v rámci předmětu Světová ekonomika navštívili pražské zastoupení EU. Stejně jako vloni jsme byli přijati moderátorskou dvojicí, která se studenty uskutečnila kvíz ze znalostí o Evropské unii a poté simulovala zasedání v Euro parlamentu, kde každý student zastupoval určitou členskou zemi EU, předestřel její problémy a zhostil se jejich řešení. Naši studenti byli velmi pozitivně hodnoceni, co se týká rozsahu i hloubky znalostí o Evropské unii. Na závěr probíhala diskuze, kde měli studenti možnost dotázat se na další aktuální otázky, které jim byly zodpovězeny.
Obě exkurze byly pro studenty přínosem a vhodným doplněním výuky předmětu Světová ekonomika. Příští rok se budeme opět těšit!
Ing. Magda Neuwirthová, Ph. D.