ÚVOD / Novinky / Unicorn College na mezinárodním veletrhu vzdělávání v Kyjevě

Unicorn College na mezinárodním veletrhu vzdělávání v Kyjevě

Od 19. do 21. dubna se Unicorn College opět zúčastnila mezinárodního veletrhu vzdělávání Education Abroad, největšího studentského veletrhu na Ukrajině, který proběhl v Ukrajinském domě.
Spoluorganizátorem veletrhu bylo České centrum a veletrh nabídl možnosti dozvědět se o studijních příležitostech v České republice po ukončení střední školy.
Unicorn College je výrazně mezinárodně orientovanou institucí a v našich třídách i mimo ně se setkávají studenti desítek kultur. A aktivity na Ukrajině nejsou pro nás nic nového. Nejde jen o to, že Unicorn má v této zemi 2 rostoucí vývojová centra, ale ukrajinští studenti jsou na naší škole dlouhodobě vítáni.
Unicorn College zastupovali pan Tomáš Kroček, vedoucí Katedry informačních technologií, pan Jérôme Dumetz, vedoucí mezinárodních vztahů, a paní Maryna Al-Beidani, zástupkyně Unicorn Systems v Kyjevě.
Veletrhu se zúčastnilo mnoho rodičů, kteří zjišťovali, jaké mají jejich děti možnosti studia v zahraničí. Kromě životních nákladů je rovněž zajímala témata, jako bezpečnost životního prostředí, příležitosti krátkodobého přivýdělku či konkrétní podoba učebního plánu.
Jedinečný program Unicorn College se ukázal být velmi přitažlivý pro studenty s vášní pro IT. Hovořit s motivovanými mladými lidmi, kteří již během studia na střední škole programují, bylo velmi podnětné. Jazyková obratnost v angličtině většiny z nich byla na přijatelné úrovni, což je dobrý indikátor jejich komunikačních schopností jako takových. A to jsou dovednosti, kterých si Unicorn College u svých zájemců váží.
Veškeré dotazy o studijních programech Unicorn College byly zodpovězeny na místě, ať už v ukrajinštině, ruštině, češtině, angličtině nebo francouzštině.
Doufáme, že mnoho z těchto mladých návštěvníků se, již brzy, bude procházet chodbami našeho pražského kampusu jako studenti prvního ročníku.