ÚVOD / Novinky / Unicorn College zvyšuje svoje snahy o rozvoj spolupráce s Čínou

Unicorn College zvyšuje svoje snahy o rozvoj spolupráce s Čínou

Unicorn College byla mezi českými vysokými školami pozvanými k setkání u kulatého stolu organizovaném Česko-čínskou asociací pro vzdělávání (CCEEA), tj. neziskovou organizací která podporuje spolupráci těchto dvou zemí.
Čestným hostem byl mimo jiné předseda a zástupce předsedy Čínského centra pro studijní výměnu (CSCSE), což je čínský ekvivalent Domu zahraniční spolupráce (DZS). Dostavil se také ministr školství a tělovýchovy ČR nebo vedoucí oddělení bilaterální a multilaterální spolupráce.
Setkání bylo nabité informacemi o Čínském systému studijní výměny a především ohledně možnosti pro studenty čínských bakalářských programů nechat si uznat své vzdělání na českými vysokými školami, aby bylo umožněno jejich studium na českých partnerských školách a mohli si z nich domů odvézt potřebné kredity.
Unicorn College si přeje tento proces brzy odstartovat, aby co nejdříve mohla nabídnout studentům z Číny možnost přijet do Prahy na studijní pobyt.
V rámci dalšího snažení směřovaného k Číně se Unicorn College také zúčastní největšího čínského studijního veletrhu, the China Education Expo, mezi 20. a 21. říjnem v Pekingu. Pro ty, co se nacházejí v Pekingu, mile rádi Vás přivítáme u našeho stánku Q16!

Paní Yang Lingová, ředitelka CSCSE; pan Han Sanjun, zástupce ředitele; pan Huo Da, programový manažer; Alexandra Spurná z Českého vysokého učení technického v Praze; s panem Jerome Dumetzem, vedoucím mezinárodních vztahů na Unicorn College