Přijď omrknout nejnovější technologie a nasát atmosféru Unicorn College!

#UCLday je celodenní akce, kterou pořádá Unicorn College pro studenty středních a vysokých škol, jejich rodiče, přátele i zájemce z řad široké veřejnosti. Akce proběhne v pátek 15.03.2019 od 09:00 do 18:00 hodin.
Na #UCLday na tebe čekají zajímavé přednášky na témata z oblastí informačních technologií, statistiky, či rozvoje osobnosti.
V průběhu dne si budeš moci vyzkoušet řadu různých robotů a zařízení z oblasti virtuální reality nebo Internet of Things (IoT). Určitě si přijď užít nevšední zážitek s unikátními brýlemi Microsoft HoloLens nebo virtuální realitu s HTC Vive. Prostřednictvím našich interaktivních stánků se můžeš seznámit s projekty Internet of Things, ať už s pomocí stavebnice Arduino, tak i českého BigClown. Vedle toho se také můžeš seznámit s problematikou 3D tisku a vyzkoušet si jej na 3D tiskárně Prusa i3 MK3.
Po celý den se můžeš kdykoli zeptat na cokoli ohledně možnosti studia u nás a na své si přijdou i ti, co již intenzivně přemýšlí o své kariéře. Těm poradíme, jak se správně připravit na pracovní pohovor, či jak vymazlit CV k dokonalosti
Účastníci #UCLday si mohou také zasoutěžit. A pozor! Ve hře je roční stipendium na Unicorn College! Pravidla soutěže si můžete přečíst zde.

To mě zajímá, chci být u toho! Co pro to mám udělat?

Akce je zcela zdarma a není nutná žádná registrace. Stačí přijít na adresu: V Kapslovně 2/2767, Praha 3.
Akce je celodenní. Různé aktivity při ní budou probíhat současně. Můžeš s námi pobýt jen půl dne, nebo celý den. Stavit se můžeš také jen na skok. Moc rádi tě uvidíme!

Co se na #UCLday bude dít?

V průběhu celého dne budou probíhat zábavné přednášky, kde se dozvíš řadu zajímavostí ze světa technologií a moderního způsobu řízení. Z těchto přednášek si můžeš udělat představu, jak vypadá skutečná výuka na naší vysoké škole nebo se dozvědět zajímavosti ze světa marketingové komunikace.
Na vlastní oči si prohlédneš různá zařízení a technologie, které jsou součástí fenoménů Internet of Things a Open Hardware. I s takovými technologiemi totiž můžeš přijít do styku, kdyby ses u nás rozhodl studovat – narazíš na ně v rámci volitelných předmětů, odborných projektů a semestrálních či bakalářských prací.
Na začátku akce a v závěru akce si můžeš poslechnout prezentaci o škole. Po celý den se pak budeš moct kdykoliv zeptat na cokoliv ohledně možnosti studia u nás.

Program
 

Čas
Přednáška
09:00–09:30
Zahájení, prohlídka školy
09:30-10:30
Prezentace o Unicorn College
Marek Beránek
11:00-11:30
Zábavné programování
Pavel Bory
12:00-12:30
Svět čísel
Karel Šafr
13:00-13:30
Bez praxe do života nelez
Václav Žárský
14:00-14:30
Internet of Things
Lukáš Bajer
15:00-15:30
Time a Stress management
Zuzana Boháčová
16:00-16:30
Losování výherce
16:30-17:30
Prezentace o Unicorn College
Otmar Brancuzský
17:30-18:00
Ukončení
IT téma
Ekonomické téma

Na co se můžeš v přednáškách těšit?

Pavel Bory – Zábavné programování 
Věděl jsi, že Ozobota lze programovat zcela intuitivně v grafickém prostředí? A že tě naučí práci s podmínkami, proměnnými a cykly stejně jako klasické programování? Jen je to o hodně zábavnější …
Karel Šafr – Svět čísel
V médiích můžeme najít články týkající se míry inflace, průměrné mzdy a jiných číselných údajů. Čísla jsou všude kolem nás. Jak tato čísla vznikají a dá se jim věřit? Jaký je rozdíl mezi matematikou a statistikou? Přesvědči se na vlastní kůži, že statistika není žádná nuda.
Václav Žárský – Bez praxe do života nelez
Co dnes očekávají zaměstnavatelé? První praxe a kde ji získat? Jak Unicorn dává do souladu tato očekávaní a jaké možnosti vytváří? Jakou cestu si u nás vybrat a jaký je první krok? Dáme ti odpovědi, které ti pomůžou promovat jako zkušený odborník.
Lukáš Bajer – Internet of Things
Píše se rok 2020, probouzíš se do nového dne ve světě, kterému vládne internet věcí. Žiješ v domě, se kterým si můžeš povídat, tvoje lednička si sama doplňuje potraviny a auto si právě odskočilo do servisu. Zdá se ti to jako sci-fi? Nahlédni spolu s Lukášem v rámci jeho přednášky Internet of Things do budoucnosti.
Zuzana Boháčová – Time a stress management
Čas a stres bývají úzce propojeny. Stres plyne z nedostatku času a nedostatek času z toho, že se neumíme správně rozhodnout nebo určit, co je pro nás důležité. Během přednášky tě seznámíme se základními nástroji řízení času, technikami práce se stresem a také ti pomůžeme určit tvoje priority a hodnoty.
 

Kde to najdu?

#UCLday najdeš na adrese V Kapslovně 2/2767, Praha 3 – Žižkov.

Jak se tam dostanu?

Tramvajemi 9, 16 nebo 10 na stanici Biskupcova, nebo autobusem 133, 136, 207 na stanici Černínova. Je možné dorazit také vlastním vozem, možnosti parkování jsou však z důvodů zón omezené.

Partner akce

VIG_Logo.png
Na této akci bude pořízena fotodokumentace. Příchodem na #UCLday souhlasíte s jejím použitím
 pro účely společnosti Unicorn College s.r.o.
Více o podmínkách GDPR naleznete zde.