ÚVOD / O nás / Novinky

Novinky

23. 07. 2018
V pátek 29. 06. 2018 se uskutečnila v Betlémské kapli slavnostní promoce absolventů Unicorn College. Touto milou událostí jsme ukončili akademický rok 2017/2018, a tak bychom Vám rádi v několika větách přiblížili, jak letošní ceremonie probíhala.
IoT camp
27. 06. 2018
Baví Tě moderní technologie jako IoT, PLC, automatizace, 3D tisk, virtuální nebo rozšířená realita? Máš vlastní projekt a potřebuješ občas poradit? Nebo by Tě lákalo zapojit se do již existujícího projektu?
19. 06. 2018
Unicorn College ve spolupráci s Unicorn Systems připravila akci plnou zážitků pro studenty gymnázia Duhovka. Akce, která se konala 15. června v hlavním sídle Unicornu, se účastnilo 40 nadšených studentů.
31. 05. 2018
Největší vzdělávací veletrh na Ukrajině. V zemi, se kterou nás spojují někteří současní studenti, 2 vývojová centra Unicornu i spousta dobrých zkušeností z účasti na minulých ročnících. Tak tady nemohla Unicorn College chybět.
31. 05. 2018
16. května 2018 Unicorn College přivítala delegaci studentů z Ukrajiny, kteří se na své cestě Evropou zastavili v Praze. Skupina dvaceti studentů z Ukrainian Leadership Academy dorazila z návštěvy v Bruselu a z Prahy poté zamířila do Vídně, než se posléze vracela do Kyjeva.
28. 05. 2018
V rámci předmětu Světová ekonomika navštívili studenti dvě besedy v pražském zastoupení OSN a EU. Jak exkurze probíhaly a jaké nové poznatky se studenti dozvěděli se dočtete v následujících řádcích.
10. 05. 2018
Chcete uspět ve Vaší profesi a získat neocenitelnou praxi už během studia? Nebo naopak doplnit a rozšířit svoje znalosti, například v rámci kombinovaného studia a získat vše potřebné pro Vaše současné i budoucí zaměstnání? V tom případě byste neměli nechávat budoucnost náhodě a vybrat si tu správnou vysokou školu! U nás víme, jak vypadá trh práce, a připravíme Vás na povolání nejen v informačních technologiích, ale i ekonomice a managementu.
09. 05. 2018
Zaplněný sál konzervatoře, zaujaté pohledy, papíry popsané poznámkami, hloubavé otázky na řečníky i dlouhý potlesk po jednotlivých přednáškách - i takový byl letošní Unicorn College Open s tématem Industry 4.0! 
13. 03. 2018
Unicorn College byla poctěna, když mohla na konci ledna přivítat Dr. Daniele Paragana z partnerské Niccolò Cusano – Telematica University v Římě (Itálie).
27. 02. 2018
#UCLday je již tradiční půldenní akce, kterou pořádá Unicorn College pro studenty středních a vysokých škol, jejich rodiče, přátele a v neposlední řadě i pro zájemce z řad široké veřejnosti. Akce proběhla ve dvou blocích a to ráno a odpoledne. V průběhu dne si návštěvníci mohli poslechnout přednášky na IT a ekonomické témata, vyzkoušet si IT dovednosti v interaktivních labech a také si mohli vyzkoušet na vlastní kůži technologické gadgety, roboty a virtuální realitu.
13. 02. 2018
Zkoušky Advanced Placement  (AP) jsou mezinárodní oborové zkoušky na úrovni prvního ročníku americké vysoké školy s celosvětovou platností. Zkoušky pořádá americká College Board každoročně v květnu a skládá je více než dva miliony studentů z celého světa. AP zkoušky jsou uznávané univerzitami po celém světě v přijímacím řízení.
09. 01. 2018
Víkendová akademie WeCanCode je vzdělávací aktivitou, od vyučujících na Unicorn College, pro talentované žáky středních (i vyšších stupňů základních) škol. Ukážeme vám, jaké novinky hýbou světem, že leccos není tak složité, jak se zdá a že za jeden den dokážete víc, než jste tušili.
16. 11. 2017
Unicorn College se 21. a 22. října v Pekingu zúčastnila China Education Expo, největšího vzdělávacího veletrhu v Číně. Byla to první příležitost, kdy se naše univerzita, za aktivní podpory Ministerstva školství ČR, Czech Trade a české ambasády v Číně, podílela na takové akci v Asii.
08. 11. 2017
Již po desáté proběhla 3. listopadu 2017 konference Unicorn College Open, která se tentokrát věnovala oblasti tvorby uživatelského rozhraní, tzv. frontendům. Na návštěvníky čekala celá řada přednášek zabývajících se jak správnými technikami a postupy User Experience (UX), tvorbou responzivních webových aplikací, ale také třeba ukázkami rozšířené, virtuální či mixed reality.
07. 11. 2017
Další úspěšná akce Unicorn College - ve dnech 26. října až 27. října 2017 byl na University of Oxford uspořádán workshop věnovaný postupu prací na projektu Produktové database pro nový vnitřní detektor experimentu ATLAS, který bude realizován jako náhrada za současný vnitřní detektor provozovaný na velkém hadronovém urychlovači v CERNu.
08. 08. 2017
Unicorn College podepsala s partnerskou FHWS Würzburg smlouvu o realizaci double degree. Tento krok v praxi znamená pro naše studenty možnost získat bakalářský titul, jak z domácí Unicorn College, tak německé FHWS Würzburg (v programu International management).
27. 07. 2017
V pátek 30.06.2017 se uskutečnila v Betlémské kapli slavnostní promoce absolventů Unicorn College. Touto milou událostí jsme ukončili akademický rok 2016/2017, a tak bychom Vám rádi v několika větách přiblížili, jak letošní ceremonie probíhala.
Miráž cup
29. 06. 2017
V první polovině června proběhl u nás na Unicorn College první ročník programátorské soutěže Miráž Cup, jehož cílem je vzbudit mezi studenty soutěživost a vyzkoušet si svoji dovednost v programování.  Účastnilo se  11 soutěžících a my všichni jsme byli s průběhem celého Miráž Cupu velmi spokojeni.
Double degree
08. 06. 2017
Unicorn College se již nějakou dobu těší obohacující a stabilní spolupráci s Univerzitou aplikovaných věd ve Würzburgu-Schweinfurtu (FHWS) se sídlem v Bavorsku. FHWS se stala historicky prvním partnerem Unicorn College v rámci programu Erasmus a vzájemná spolupráce od té doby neustále posiluje.
Konference Geoinformatics
28. 04. 2017
Hlavním tématem a pojítkem všech přednášek v pořadí již devátého Unicorn College Open, které proběhlo 21. dubna, byla oblast Geoinformatiky. Na současné dění, vize budoucnosti i možná úskalí jsme se podívali očima těch, kteří tvoří geoinformatické platformy nebo kterým geoinformatika výrazným způsobem pomáhá již teď.