WeCanCode

Víkendová akademie We Can Code je vzdělávací aktivitou, od vyučujících na Unicorn College, pro talentované žáky středních (i vyšších stupňů základních) škol. Ukážeme vám, jaké novinky hýbou světem, že leccos není tak složité, jak se zdá a že za jeden den dokážete víc, než jste tušili.
Máme pro vás připraveny dvě akademie WeCanCode. Ve WeCanCode Essentials Edition se v průběhu pěti sobot seznámíte s různými moderními technologie. WeCanCode Arduino Edition vás zase podrobně seznámí se světem Internetu věcí a v průběhu si vytvoříte samohybné vozidlo.

Víkendové akademie

tile_essentials.png
Essentials Edition, WeCanCode
Pět sobot, pět témat, pět samostatných miniprojektů. Spousta informací. Možnost vyzkoušet si nejnovější technologie bez nutnosti jejich nákupu. Lektoři, kteří vědí, ale hlavně je to baví. Odpovědi na každou zvědavou otázku.
tile_arduino.png
Arduino Edition, WeCanCode
Během pěti sobot se naučíte mikrokontroléry používat  jako uzly pro snímání dat, naučíte se k nim připojovat senzory a z nich odečítat naměřené hodnoty. Rovněž se naučíte pomocí mikrokontrolérů ovládat serva, relé či motory. V průběhu celého WeCanCode budete pracovat na projektu, kterým bude vytvořit mikrokontrolérem řízené samohybné vozidlo vyhýbající se překážkám.

Místo konání

Jednotlivé semináře budo probíhat v prostorách Unicorn College, a to buď v lokalitě Žižkov nebo Holešovice.
Žižkov
V Kaplsovně 2/2767
Praha 3
Holešovice
EBC Classic 7
Jankovcova 49/1037
Praha 7