Víkendová akademie WeCanCode

Víkendová akademie WeCanCode je vzdělávací aktivitou, od vyučujících na Unicorn College, pro talentované žáky středních (i vyšších stupňů základních) škol. Ukážeme vám, jaké novinky hýbou světem, že leccos není tak složité, jak se zdá a že za jeden den dokážete víc, než jste tušili.
Čtyři soboty, čtyři témata, čtyři samostatné miniprojekty. Spousta informací. Možnost vyzkoušet si nejnovější technologie bez nutnosti jejich nákupu. Lektoři, kteří vědí, ale hlavně je to baví. Odpovědi na každou zvědavou otázku.
Na konci z vás nebude sice klasický absolvent vysoké školy, ale přesto jeden titul získáte. Jaký? To zjistíte, až dorazíte a společně dokážeme, že na to máte!

Jednotlivé soboty

Postav si své digitální piano, 24. února 2018
Arduino – co vlastně všechno umí? Jak se tahle stavebnice programuje? A jak složité by bylo vytvořit si vlastní digitální piano? Jedna sobota a budete znát mnohem víc než odpovědi na tyto otázky.
Vyrob si vlastního chatbota, 10. března 2018
Jaké bude zítra počasí? Jak si přes Facebook rezervovat lístky do kina? Platby rychle a jednoduše? Veškeré odpovědi můžete dostat od svého ,,chatbota'', kterého zvládnete vyrobit během jednoho dne.
Zautomatizuj si svou domácnost, 24. března 2018
Senzory, automatizace, zpracování a správa dat na cloudu, vizualizace měřených informací. To všechno za jeden den? S pomocí BigClown, Rapsberry Pi a Node-Red to zvládnete i vy.
Naprogramuj si svého Ozobota, 7. dubna 2018
Věděli jste, že Ozobot lze programovat zcela intuitivně v grafickém prostředí? A že vás naučí práci s podmínkami, proměnnými a cykly stejně jako klasické programování? Jen je to o hodně zábavnější…

Program jednotlivých sobot

09:00
začátek, představení lektora a tématu
09:00 – 12:00
dopolední lekce
12:00 – 13:00
pauza na oběd (oběd je v ceně kurzu, stejně tak i občerstvení v průběhu výuky)
13:00 – 16:00
odpolední lekce
16:00
ukončení semináře, vyhodnocení výsledků, předání odkazů na další návody,…

Cena

Cena za jednotlivý seminář je 1 200 Kč, při objednání všech čtyř seminářů najednou platí zvýhodněná cena 4 000 Kč (pro spolupracovníky společností Vladimíra Kováře platí zvýhodněná nabídka 1 000 Kč za jednotlivý seminář, respektive 3 500 Kč za celou akademii).
V případě následného přihlášení ke studiu Unicorn College je školné v prvním ročníku sníženo o zaplacenou částku za semináře v rámci akademie WeCanCode.

Registrační formulář

 
Na této akci bude pořízena fotodokumentace. Příchodem na WeCanCode souhlasíte s jejím použitím
 pro účely společnosti Unicorn College s.r.o.

FAQ

Musím mít na semináře vlastní vybavení?

Ne nemusíte, vše potřebné dostanete zapůjčeno na místě.

Chtěl bych se zúčastnit všech seminářů, ale nestihnu to. Je s tím nějaký problém?

Ne není. Semináře jsou koncipovány tak, aby v každém z nich vznikl nějaký ucelený výstup. Přesto doporučujeme účast na celé akademii.

Znám jen opravdové základy programování. Bude to stačit?

Ano, mělo by. Počítáme se znalostí, která je běžná u studentů vyšších ročníků středních škol. Naši lektoři jsou připraveni Vám pomoci.

Pokud mám vlastní vybavení, mohu ho použít?

Prosíme, uveďte tuto skutečnost při přihlašování. Domluvíme se s Vámi v konkrétním případě. V určitých dnech budou zařízení předpřipravena, v jiných jsou naopak zcela zaměnitelná.

Jakým způsobem získám slevu, pokud se následně stanu studentem Unicorn College?

Pokud se do dvou let od absolvování kurzu přihlásíte na naši školu a budete přijat, sdělte nám, že jste předchozí absolvent Akademie We Can Code. Slevu uplatníte při platbě za první rok školného.

Místo konání

Jednotlivé semináře budo probíhat v prostorách Unicorn College, a to buď v lokalitě Žižkov nebo Holešovice.
Žižkov
V Kaplsovně 2/2767
Praha 3
Holešovice
EBC Classic 7
Jankovcova 49/1037
Praha 7