Víkendová akademie WeCanCode

Víkendová akademie WeCanCode je vzdělávací aktivitou, od vyučujících na Unicorn College, pro zvídavé žáky středních (i vyšších stupňů základních) škol. Ukážeme vám, jaké novinky hýbou světem, že leccos není tak složité, jak se zdá a že za jeden den dokážete víc, než jste tušili.
Čtyři soboty, čtyři témata, čtyři samostatné miniprojekty. Spousta informací. Možnost vyzkoušet si nejnovější technologie bez nutnosti jejich nákupu. Lektoři, kteří vědí, ale hlavně je to baví. Odpovědi na každou zvědavou otázku.
Na konci z vás nebude sice klasický absolvent vysoké školy, ale přesto jeden titul získáte. Jaký? To zjistíte, až dorazíte a společně dokážeme, že na to máte!

Jednotlivé soboty

Vyrob si vlastního chatbota, 6. dubna 2019
Jaké bude zítra počasí? Jak si přes Facebook rezervovat lístky do kina? Platby rychle a jednoduše? Veškeré odpovědi můžete dostat od svého ,,chatbota'', kterého zvládnete vyrobit během jednoho dne.
Zautomatizuj si svou domácnost, 27. dubna 2019
Senzory, automatizace, zpracování a správa dat na cloudu, vizualizace měřených informací. To všechno za jeden den? S pomocí BigClown, Rapsberry Pi a Node-Red to zvládnete i vy.
Pronikni do tajů programování, 18. května 2019
Zajímají vás základní principy programování? Chcete se je naučit a ještě přitom vytvořit jednoduchou počítačovou hru? To vše a mnohem více můžete stihnout během jediné soboty!
Micro:bit, 8.června 2019
Jste programátor začátečník nebo mírně pokročilý? Zajímá vás, jak naprogramovat samořiditelné vozítko? Díky micro:bitu to zvládnete za jediný den!

Program jednotlivých sobot

09:00
začátek, představení lektora a tématu
09:00 – 12:00
dopolední lekce
12:00 – 13:00
pauza na oběd (oběd je v ceně kurzu, stejně tak i občerstvení v průběhu výuky)
13:00 – 16:00
odpolední lekce
16:00
ukončení semináře, vyhodnocení výsledků, předání odkazů na další návody,…

Cena

Cena za jednotlivý seminář je 1 000 Kč.
V případě následného přihlášení ke studiu Unicorn College je školné v prvním ročníku sníženo o zaplacenou částku za semináře v rámci akademie WeCanCode.

Registrační formulář

 
Seznamte se s našimi zásadami o ochraně osobních údajů zde.

FAQ

Musím mít na semináře vlastní vybavení?

Ne nemusíte, vše potřebné dostanete zapůjčeno na místě.

Chtěl bych se zúčastnit všech seminářů, ale nestihnu to. Je s tím nějaký problém?

Ne není. Semináře jsou koncipovány tak, aby v každém z nich vznikl nějaký ucelený výstup. Přesto doporučujeme účast na celé akademii.

Znám jen opravdové základy programování. Bude to stačit?

Ano, mělo by. Počítáme se znalostí, která je běžná u studentů vyšších ročníků středních škol. Naši lektoři jsou připraveni Vám pomoci.

Pokud mám vlastní vybavení, mohu ho použít?

Prosíme, uveďte tuto skutečnost při přihlašování. Domluvíme se s Vámi v konkrétním případě. V určitých dnech budou zařízení předpřipravena, v jiných jsou naopak zcela zaměnitelná.

Jakým způsobem získám slevu, pokud se následně stanu studentem Unicorn College?

Pokud se do dvou let od absolvování kurzu přihlásíte na naši školu a budete přijat, sdělte nám, že jste předchozí absolvent Akademie WeCanCode. Slevu uplatníte při platbě za první rok školného.

Místo konání

Jednotlivé semináře budo probíhat v prostorách Unicorn College, a to buď v lokalitě Žižkov nebo Holešovice.
Žižkov
V Kaplsovně 2/2767
Praha 3
Holešovice
EBC Classic 7
Jankovcova 49/1037
Praha 7
 Na akci bude vytvořena fotogalerie a videozáznam, využití se řídí podmínkami GDPR, které naleznete zde. Příchodem na WeCanCode souhlasíte s jejím použitím pro účely společnosti Unicorn College s.r.o.